Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az ilyet ugye fel lehet...

KmsRys kérdése:

Az ilyet ugye fel lehet jelenteni rendőrségen?

Figyelt kérdés
Van egy ismeretlen pszichopata hacker, aki már egyre durvább dolgokat művel velem. Fenyegető e-maileket ír (a helyesírást nem ismeri, nagyon gyerekesen fogalmaz), a múltkor feltörte a google fiókomat, azon keresztül letörölt mindent a telefonomról (fiókon keresztül hard resetelte), ma pedig instagramon fenyegetett, és valós személyes adatokat oszt meg rólam a neten (amiket fogalmam sincs, hogy honnan szerez meg). 16 éves vagyok, már szóltam anyukámnak, hogy csináljon valamit, ő a rendőrséget javasolja. Ezzel ugye fog foglalkozni a rendőrség?

2020. ápr. 6. 16:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez személyes adatokkal való visszaélés, tegyetek feljelentést.
2020. ápr. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád ne javasolgasson, hanem menjen a rendőrségre!
2020. ápr. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Újra itt?
2020. ápr. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Rendőrség. Fenyegető e-maileket bemutattod, elmondod, hogy a személyes adataidat megosztja, stb.

De nem árt majd egy nagyon erős formázás a gépen, valószínűleg keylogger áldozata lettél valamelyik ismerősd által.

2020. ápr. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Kamu kérdés. Te meg nem 16 éves vagy.

És egy telefont nem lehet hard resetelni csak úgy.

Ahhoz előszöt imei-vel be kell regelni, aztán a telón hitelesíteni.

De még úgy is csak lezárni tudod.

2020. ápr. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös válaszoló! Feltörték a google fiókom, és ott van egy olyan funkció, amivel elveszett/ellopott telefont lehet zárolni. Nos, az illető zárolta. Mivel semmire se reagált a telefon, ezért kikapcsoltam, majd pár perc múlva bekapcsoltam. Szépen bekapcsolt, ahogy szokott, már úgy nézett ki, hogy nem lett semmi baja, aztán egyszer csak magától (igen, MAGÁTÓL) kiírta, hogy "törlés", és gyári állapotra állt az egész. Én sem értem, hogy miért, de így volt! A koromról meg annyit, hogy tavaly október óta vagyok 16 éves, valószínűleg azért nem hiszed el, hogy ennyi vagyok, mert alacsonyabb az IQ szintem, mint általában az ilyen korúaknak.
2020. ápr. 6. 20:17
 7/9 A kérdező kommentje:
4-es, az lesz valószínűleg. Keylogger szerintem nincs a gépemen, senki sem használja rajtam kívül (szobám mindig bezárva, ha nem vagyok itt), nem telepítettem semmit mostanában, főleg másoktól kapott programokat, de másmilyet se nagyon. Már nagyon rég nem töltöttem le semmi mást se, esetleg fényképeket, de nem hinném, hogy abba be lehet csempészni egy keyloggert... A neten is csak olyan oldalakat nyitottam meg jó ideje, mint a YouTube, Spotify, stb.
2020. ápr. 6. 20:28
 8/9 anonim ***** válasza:
31%

A telód egy hiba miatt is törölheti magát.


Ha tényleg használnád a gmailt, tudnád hogy még az új helyekről, bejelentkezésekről is értesítést küld.

Én egy ismeretlen eszközön a telóm nélkül nem tudok bejelentkezni.

És ez az alap beállítás.


Vagyis kamu.

2020. ápr. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, ezen a gmail fiókon semmi védelem nem volt, csupán egy jelszó, amit ha megszereznek, akkor belépnek. Lehet beállítani egy dupla biztonságot, hogy engedélyezni kelljen a telefonon (jóváhagyni) a bejelentkezést, de ezen a fiókon nem volt ilyen beállítva. Ráadásul amikor ezt történt, akkor a telefon nem volt nálam, és nem is neteztem. Ha meg nem vagyok net közelben, akkor mégis honnan kapnám meg az e-mailt, hogy valaki belépett?


Amúgy meg ha továbbra se hiszi el senki, hogy google-ön keresztül lehet telefont törölni, annak itt van ez: [link]


Simán belépett valaki a védetlen google fiókba, zárolta a telefonomat, mivel nem reagált semmire a telefon (csak annyi volt a kijelzőn, hogy készülékkezelő által zárolva + egy sértő üzenet), ezért kikapcsoltam, pár perc múlva bekapcsoltam (gondolva, hogy ez megoldja a hibát), aztán szépen bekapcsolt, bejött a home screen, semmire se nyomtam rá, hanem magától gondolt egyet a telefon, és hard resetelődött... Egyébként a tegnapi instagram üzenetben azzal fenyegetőztek, hogy teljesen el fognap takarítani a netről, azaz elintézik, hogy sehol se legyek fenn. Szóval ez már durva!

2020. ápr. 7. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!