Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Elhagytam az irataimat tényleg...

Noémi1 kérdése:

Elhagytam az irataimat tényleg le kell jelenteni a rendőrségen? Mert most nem állok jol anyagilag!

Figyelt kérdés
2018. júl. 10. 16:07
 1/10 anonim válasza:
66%
Ha majd jól állsz, akkor vegyél helyesírási szótárt is. Amúgy meg nem kell, de újat csináltatni kell.
2018. júl. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A rendőrségre ingyen is elmehetsz, sőt utána sem kell fizetned, majd csak az irataid pótlásáért. Viszont ha visszaélnek az irataiddal, akkor komoly bajba kerülhetsz miatta, ha nem jelentetted le a rendőrségen.
2018. júl. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
sajnálom de azért kérdem mivel édesanyám 2 hete halt meg és a temetést intézem csak az ismerősöm mondta hogy jelentsem azért le a rendőrségen adig míg nem tudom meg csinálni mert ha véletlenül leigazolnának nincs mivel igazolni magam akor be is vihetnek
2018. júl. 10. 16:17
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt azért is amit te mondasz másrészt meg az adat visszaélés miatt kellene bejelenteni. Semmibe nem fáj csak elejét veszed vele a bajoknak.
2018. júl. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

Illetve utána okmányirodából kérj egy ideiglenes személyit. De a rendőrségre mindenképpen menj el.

Egyébként részvétünk az édesanyád miatt :(

2018. júl. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
A te esetedben azt a gyakorlati problémát érdemes figyelembe venni, hogy ügyeket intézel. Ezek legtöbbjéhez igazolnod kell magad. Ha nincs mivel, nem intézik az ügyedet. Ami csak neked kellemetlen.
2018. júl. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Gondolom majd ha felvesznek a nevedre 40-50 milliót és "eltűnsz" vele és majd rajtad kérik számon, akkor könnyebb lesz majd magyarázkodni, hogydehátnemisénvoltam.
2018. júl. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%
Jrtram így, figyelj. A rendőrségre csak akkor kell menned ha ellopták! Van egy olyan, (nagyon kevesen tudják) hogy "egyéni méltányossági kérelem". Ebben leírod a hivatal-vezetőnek hogy nincs pénzed, tekintsenek el a fizetéstől. Persze kicsit hosszabban és finomabban! Itt Pécsen az irodista nézett egy nagyot amikor megkértem hogy továbbítsa a hivatalvezetőnek elbírálásra, de nem szólt semmit. Amíg elbírálás alatt volt, lefényképezett, és elkezdte megcsinálni amit kell.(Tudta a választ a kérelemre)
2018. júl. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%

Lopás v. kirablás esetében a személyi igazolvány és a lakcímkártya pótlása illetékmentes, a többi (esetleg szükséges) igazolvány pótlása sajnos ebben az esetben is illetékköteles.


Sokan, akik nem tudják hol hagyták el, ezt úgy oldják meg, hogy bemennek a rendőrségre és jelentik, hogy utaztak a 6-os villamoson, vagy a 7-es buszon, és amikor leszálltak vették észre, hogy nincsenek meg. Ezzel a bejelentési kötelezettségüknek is eleget tettek, plusz kapnak egy jegyzőkönyvet, amivel a kormányhivatalban ingyen kapják meg ezt a két igazolványt.


Vidékiek ugyanezt "eljátszhatják", csak ők piacnapot mondjanak be és hogy a piacozás után otthon vették észre.

2018. júl. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#8 vagyok, #9-el vitáznék!

Te épp a hatóság félrevezetésére bujtod fel, nagy nyilvánosság előtt! Talán nem kellene!

Ha nyílt lapokkal játszik, akkor (mivel ez igen ritka) emlékezni fognak rá, és legközelebb is jók lesznek az esélyei!

2018. júl. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!