Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Csalás bűntette. Elegendő...

Csalás bűntette. Elegendő bizonyíték?

Figyelt kérdés
Sajnos bele estem abba a hibába, hogy egy ismerősöm kölcsönkért tőlem 85 ezret és én elutaltam neki, mivel külföldön voltam. 5 napja kellett volna vissza adnia, azóta caak hiteget, kitalál minden kamu dumát. Az egész beszélgetés rajta van a telefonomom, ez elég bizonyíték?

2020. ápr. 8. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi van a felvételen?

Ha azt mondja, hogy igen, vissza fogom fizetni, az még nem csalás, likviditási probléma, ami nem rendőrség és nem Btk.

Ha olyan beszélgetésed van, amiben bevallja, hogy igen, kölcsönnek hazudta, de valójában már a "kölcsön" kérés pillanatában sem volt szándéka visszafizetni, az már lehetséges, hogy az.... És még több dologra ki sem tértünk.

2020. ápr. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Írott formában van, mindenre kitérve, pl: mire kell, mennyi, mikor, mikor adja vissza stb.
2020. ápr. 8. 22:50
 3/6 anonim ***** válasza:
azért ismerősnek sem megadni a kölcsön kért pénzt, jó nagy gyökérség.
2020. ápr. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ok, de ebben hol a csalás?


373. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart, és ezzel kárt okoz, csalást követ el.



A felvételen bizonyított a tévedésbe ejtés, ill. tartás?

2020. ápr. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
fizetési meghagyás
2020. ápr. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ma szerencsére 50 et vissza adott
2020. ápr. 9. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!