Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezért milyen büntetést szabnán...

Ezért milyen büntetést szabnának ki, ha egyáltalán kiszabnának meg, ha rendőrt hívnak és esetleg cdinálnának is valamit?

Figyelt kérdés

Az egyetem hátamögött van egy kondipark és azza szembesültem, hogy körül van kordonszalagozva, nem is csak körűl, hanem kb. félig úgy beszalagozták mintha egy pókhálóval lenne befonfa a kodnipark. Nem is egy táblára ki van irva, hogy "A kondiparkot 2020. 03. 28-tól visszavonásig nem lehet használni"


Ha valaki odamenne és elkezdené azt, hogy nem mérgében leszaggatni, mert az garázdaságnak minősülhetne, hanem csak szép nyugodtan elkezdené lefelé szedni, leszedni az összes kordonszalagot csak szép nyugodtan, kibontaná a kordonszalagot és újra nem zártterület lenne.


Ha ezt észrevenné valaki, nyilván szólna, de nem üthetné meg az embert, hanem lehet rendőrt hívna.


Az ilyen cselekményt, ahogy leirtam, ha kijönne a rendőr mit csinálna? Bevinné az embert és megkérdeznék, hogy miért szedegette le a kordont vagy ez is szankcionálás lenne?


Nem tettem ilyet, nem is akarok, én nem csak így eszembejutott, mert két fiú is odajött és mondták, hogy ki kéne bontani, de nem tették. Én annyit csináltam hogy elmentem a másik kondiparkhoz, az nyitva volt.



2020. ápr. 10. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez ugyan az a garázdaság...

Tök mindegy milyen hévvel vdinálja valaki a bűntetés ugyanaz.

2020. ápr. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Így van, ha nem elszáguldasz valakinek a bringájával, hanem szép lassan eltolod az ugyanúgy lopás. A szalagletépkedés egyébként szerintem nem garázdaság, hanem rongálás, de lehet most még valamit külön is a nyakadba varrnának miatta.
2020. ápr. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mit rongálna el a szalgal leszedésével? A kondiparkot biztos nem. Esetle a szalagot kifizettetnék vele, ennyi kár ami sztem nem több mint 800 forint.
2020. ápr. 10. 17:19
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem azért kérdezem, ilyet tudom nem szabad csinálni csak érdekel a kriminalisztika és a cselekedet miatt mi állna meg esetleg?

A garázdaság szerintem a gyorsan letépkedéssel megállhat ugyan, de ha valaki csak szépen lefeleszedné a szalagot nyugodtan, mintha a barack héjját szedné le, esetlegesen ha valaki arra jár abban a járókelőben nem botránkoztat meg félelmet és riadalmat.

Én, ha ott mennék és látnám, hogy valaki mérgesen gyorsan cibálja le, tudnám, hogy bűncselekmény, de ha csak azt látnám, hogy szépen szedik le, akkor eszembe sem lenne, hogy ez bűn, azt hinném komolyan, hogy az illetékesek bonják a szalagot, mert mittudomén.

Na elnézést jól belementem a témába.

2020. ápr. 10. 17:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Btk. 322. § Közveszély okozása
2020. ápr. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!