Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vannak betiltott könyvek?

Vannak betiltott könyvek?

Figyelt kérdés

Vagy van olyan könyv, amit ha megrendelek vagy megveszek, felkerülök valami listára? Hetedik című filmben mondták, hogy figyelik a könyvtárakat, hogy ki milyen könyvet vesz ki, és ha valaki pl a harcunkat kiveszi, az meg lesz figyelve de legalábbis egy listára kerül.


Kíváncsi lennék hogy vajon a magyar titkosszolgálat ilyenre odafigyel-e...


máj. 1. 15:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Itt nálunk nem hinném hogy van. Észak-Koreában meg kb minden az, ami nem az ottani propaganda. Ez mondjuk a filmekre is igaz.
máj. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

van betiltott könyv, az eredeti megfogalmazásban, kiadásban sehol sem fogsz kapni egy Mein kampf-ot.

nah, az bevan tiltva.

máj. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Gede testvérek kiadták, úgyhogy ennek a könyvnek az esetében nem igaz ez.
máj. 1. 16:16
 4/15 DK-s ***** válasza:
52%

Konkrétan tudom, hogy vannak. Teljesen ledöbbentem.


Használt könyvárusnál kerestem a "Képes Történelem" sorozatot. Ekkor tudtam meg hogy sok egyéb könyv mellett azok is tiltólistások, kereskedelmi forgalomba nem hozhatóak.

máj. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Egy töris könyvsorozatot tilos árulni? Mondjuk nem is az a kérdés árulni lehet e, inkább az, hogy felkerülök e valami radarra ha bizonyos könyvet megveszek
máj. 1. 16:25
 6/15 DK-s ***** válasza:

#5-nek (kérdezőnek):


Tudod hogy mi a legbotrányosabb az egészben?


Rákérdeztem a boltosnál, a Mein Kampf nem tiltott, neki is volt.

máj. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Hova gondolsz ***** válasza:
100%

Dk-s, itt megveheted:

[link]


Kérdezőnek: Régen be volt tiltva Szathmári Sándor Kazohínia, és Bacsó Péter Tanu c. könyve

máj. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, ami annyira be lenne tiltva, hogy az olvasása szabálysértés lenne. De pl. kormányzati akaratra sok könyvet 18 év alattiak könyvesboltban nem vehetnek meg. Világszerte könyvesboltok egyre erősebb öncenzúrát gyakorolnak, már nem csak náci, kommunista, terrorista szerzők vannak náluk tiltólistán, hanem ez szépen bővül folyamatosan a woke ideológiához igazodva.
máj. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 DK-s ***** válasza:

Hova gondolsz-nak:


Nem mondtam hogy nem tudod megvenni. De maga a kereskedelmi forgalomba hozatala szabálysértés, amiért büntetés szabható ki ha feljelentik.


Kérdezd meg BÁRMELYIK antikváriust. Ők tudják.

máj. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Hova gondolsz ***** válasza:

Dk-s, ez olyan hihetetlen a számomra. Nem arra értem, amit te mondasz, hanem, hogy kereskedelemben nem lehet megvenni.

Gyerekkoromban meg is volt nekem az összes.

Mikor tiltották be?

máj. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!