Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tegyek feljelentést ismeretlen...

Dj95 kérdése:

Tegyek feljelentést ismeretlen tettes ellen?

Figyelt kérdés

Az autóm szélvédőjén elől is és hátul is összehajtogatott lapon találtam férfi nemi szervet ábrázoló képeket. Ez már a második eset volt 2 héten belül. A papírokat lefényképeztem, eltettem. Érdemes feljelentést tennem? Ez zaklatásnak minősül? Meg fogja nézni a rendőrség a térfigyelő kamerák felvételeit? Mennyi idő múlva várhatok eredményt?


Volt valakinek hasonló esete? A lakóhelyem parkolójában történik mindez…



2020. ápr. 11. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
19%
Miért baj az, ha valaki önarcképet ajándékoz neked?
2020. ápr. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha már másodjára ugyanaz a sztori,ismer téged az illető.Biztonság kedvéért jelentsd be,legyen nyoma azért,de a rendőrség ezzel még nem tud mit kezdeni.Vegyél egy ponyvát a kocsidra.Mondjuk én ezzel nem foglalkoznék,addig,ameddig a kocsiban nem keletkezik kár.
2020. ápr. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ez még nem meríti ki a zaklatás bűncselekmény tényállását.
2020. ápr. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

Körberöhögnek. Ért valami kár? ... Akkor meg?

Inkább azon gondolkodj el, hogy miért kaptad. Valami oka biztos volt.

2020. ápr. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tehát akkor semmilyen címen nem indítanak eljárást?
2020. ápr. 11. 17:42
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

Nem pont ide passzol ,de eszembe jutott az a nénike, aki az erkölcsrendészet elé akarta citálni a szomszédban lakó fiatal párt, mert a saját kertjükben szeretkeztek, és őt ez a látvány fölháborította.

A hatóság kivonult és megállapította,hogy a néni lakásának az ablakából egyáltalán nem lehet belátni a szomszéd kertbe.

A néni válasza: igen de ha felmegyek a tetőre és a legfölső kupacserepet elhúzom, akkor pont látni. :D

2020. ápr. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A rendőrségen ilyen úgymond "apróságokkal" nem valószínű, hogy foglalkoznak. Rongálás meg nem történt

Nincs valami haragosod, vagy valaki olyan akivel mostanában összevesztél (kolléga, rokon, volt haver, szerető, stb.) és ismeri a kocsidat is?

Vagy ha panelról/lakótelepről van szó, szomszédokkal milyen a viszony, hogy esetleg közülük valaki?


Egy ponyvát tegyél rá, esetleg állj olyan helyre ahol bármikor rálátsz és/vagy kamera látja - akkor talán kevésbé mernek hozzányúlni.

2020. ápr. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben tennék feljelentést,ha ez nem az első eset, a legrosszabb esetben nem találnak semmit. Tudom ajánlani még az ilyen autós dashcameket, amik mozgásra is bekapcsolnak, vannak elég olcsón is, akár kínából is.
2020. ápr. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!