Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Visszalehet vonni ismeretlen...

Visszalehet vonni ismeretlen tettes elleni feljelentest?

Figyelt kérdés
Ha feljelentest tettem ismeretlen tettes ellen, mert elloptak a telefonom, de kesobb az meglett, azt visszavonhatom? Mennyire vizsgaljak ki az egeszet? Rendorsegen mennyire kerdezgetnek a tortentekrol? Tapasztalat valakinek?

2018. jan. 21. 09:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Visszavonhatod, ha van rá jó indokod - jelen esetben a megtalált telefon annak minősül.

Még örülni is fognak neki a rendőrségen, hogy eggyel kevesebb problémájuk van. Egyébként a hétköznapi telefon- és egyéb lopásokat nem szokásuk nagyon kutatni. Gyártanak egy csomó papírt hivatali kötelességként (mer' amirül nincsen pappír, az meg se történt), aztán majd az első adandó lehetőségnél lezárják a nyomozást, hogy legyen energiájuk a fontosabb, sürgősebb ügyekre.

2018. jan. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
A feljelentés nem nélkülözhetetlen eleme a büntetőeljárásnak, hivatalból, a hatóság észlelésére is indulhat büntetőeljárás, így a feljelentés visszavonása nem akadálya az eljárásnak.
2018. jan. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Magánindítvány nem vonható vissza, én úgy tudom. Ilyen esetben be kell jelentened, hogy meglett, de az eljárást lefolytatják. Ha úgy lopták el, hiába lett meg, az elkövetőt lopás vétsége miatt felelősségre fogják vonni.
2018. jan. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
43%

NEM LEHET FELJELENTÉST VISSZAVONNI a magyar büntetőeljárásban!!!


Nem tudom, hogy ezt honnan szedi, aki ilyen emeletes hülyeséget állít.


A magánvádas eljárásban a feljelentő elállhat a vád képviseletétől. Ez minősülhet visszavonásnak.

(az ügyész viszont ilyenkor is folytathatja a képviseletet).



A telefon ellopása viszont NEM MAGÁNVÁDAS!

2018. jan. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Es mennyi ido mig lezarjak az eljarast? Kapok rola levelet? Mivan ha kozbe hasznalom a telefont? Foglalkoznak egyaltalan a bemeresevel?
2018. jan. 21. 13:39
 6/15 anonim ***** válasza:

Használod a telefont?


Amit elloptak? és ami meglett?


Nem foglalták le a telefont?


Vagy hogy lett meg egyáltalán?



Itt valami nekem nem kerek....

2018. jan. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Lehet olyan hogy valaki elvette aztán visszatette.


Én jelezném a helyedben ott ahol a feljelentést tetted hogy meg van a telefon, persze valami olyan dumával, hogy ne nézzenek hülyének...

2018. jan. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Persze, lehet olyan, hogy visszavitték a telefont.


De JELENTENI KELL a nyomozóhatóságnak, ha már folyik az eljárás.


Sértettként azért van közreműködési kötelezettsége a Kérdezőnek!!!!

2018. jan. 22. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Jelentsd, hogy meglett, bűncselekmény hiányában le fogják zárni a nyomozást.
2018. jan. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Visszavonhatod a feljelentésedet, sőt, ezt meg is kell tenned, elvégre a hatóság "elvileg" energiákat áldoz rá, hogy a tettes kilétét megállapítsa.
2018. jan. 24. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!