Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az új traszneműekkel kapcsolat...

Az új traszneműekkel kapcsolatos törvényjavaslatról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Itt a törvény röviden tömören:

[link]


A témával kapcsolatban csak óvatosan kommenteljetek mert mostanában a gyk minden negatív kritikát cenzúrázik ami ezzel kapcsolatos.



2020. ápr. 24. 00:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/251 anonim ***** válasza:
84%

Emberek ezreinek az életét teszik tönkre ezzel úgy, hogy azoknak, akik nem érintettek, semmivel sem lesz jobb. Csak propaganda az egész, az emberek egymásnak ugrasztása és gyűlöletkeltés a cél. Az meg kifejezetten aljas húzás volt, hogy a járvány kellős közepén kellett ezt beterjeszteni, amikor mindenki a járvánnyal van elfoglalva és tünetni se lehet kimenni, ráadásul pont a transznemű láthatóság napján.


Én nem úgy vettem észre, hogy cenzúráznák a negatív kritikát. Pár kifejezetten transzfób válasz tűnt el, amiket mellesleg én is jelentettem. Ne keverd a negatív kritikát a gyűlöletkeltéssel, tudod, a szólásszabadság addig tart, amíg tiszteletben tartod a másik emberi méltóságát.

2020. ápr. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/251 anonim ***** válasza:
24%
Nekem szimpatikus, mert a b_zi lobbit gyengíti.
2020. ápr. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/251 harminezer oxigén ***** válasza:
67%

Sziasztok!


Mint transznemű szeretnék reagálni.


Én nem régen kezdtem a hormonterápiát, az irataim még nincsenek átírva.


A hatalmas probléma ezzel a törvénnyel az hogy:


1. Alaptörvény ellenes, az alkotmánybíróság is kimondta a jogi nem- és névváltoztatás a transznemű emberek számára alapvető emberi jog.


2. ha ezt elfogadják és hatályba lép akkor egy kinézetében, megjelenésében transz nő vagy férfi kénytelen ellentétes nemű nevet használni, mivel az anyakönyvi törv-ben benne van hogy férfi nemű ember csak férfi nevet, női nemű ember csak női nevet viselhet (a magyar nyelvben uniszex nevek sincsenek).


3. Ha a hivatalos iratokban feltüntetett nem és név nem igazodik az általam és más transz emberek megélt, kifejezett nememhez/neméhez, azzal gyakorlatilag eltiltenek/eltiltják a közösségi terek használatától Pl. én néhány hónap múlva mikor már ténylegesen látható lesz a hormonterápia hatása (az utcán szembejövet nem mondod meg hogy fiú nemi szervekkel születtem, és nőnek nézel) hogy válthatnék ki egy uszoda vagy fitnesz bérletet (női kinézet férfi iratok), vagy egy kávézóban, pályaudvaron melyik mosdót használjam női kinézet miatt a nőit vagy a férfi iratok miatt a férfit?


4. minden esetben mikor igazolnom kell magam (posta, bank, igazoltatás stb) színt kell vallanom és magyarázkodnom kell majd egy idegen előtt, aki előtt nem akartam volna és nem is tudom hogy mit gondol erről az egészről. Ezzel súlyosan sérülne a magánélethez és emberi méltósághoz való jogom.


5. képzelj egy állásinterjút, bemegyek mint Petra, de az irataimban Péter van.


6. a bizottsági vitán a kormánypárti képviselő a büntetés végrehajtási és egészségügyi intézmények megfelelő működtetését hozta fel indoknak: vagyis ha már évek óta hormonokon vagyok és minden műtétem meg is volt (értsd: lécesből már réses lettem) és kórházba kerülnék baleset, műtét vagy akármi miatt, akkor férfi kórterembe kellene tenniük (transz férfiakat pedig a nőibe) vajon kinek lenne kellemetlenebb, a transznemű betegnek vagy a többi páciensnek? Vagy ha valamilyen okból egy transznemű bekerülne a büntetés végrehajtási rendszerbe, a születési neme szerinti intézményben akarnák elhelyezni (ez gyakorlatilag a halált jelentené)


7. hihetetlen nehézségek a szabad mozgásban és utazásban, (talán lehetetlenné válna a külföldi utazás): itthon még csak csak megértetném az emberekkel a helyzetet de képzeljétek el a szitut külföldön egy határátkelőn vagy reptéren: nőként férfi névre és nemre kiállított útlevéllel.


8. Azt is írta valamelyikőtök hogy, a nemváltás nem lenne megtiltva MO-n. Nos Magyarországon a nemi megerősítő műtétek minisztériumi engedélyhez kötöttek, aminek előfeltétele a jogi nem- és névváltoztatás, tehát a törvény elfogadásával ez is ténylegesen be lenne tiltva.


9. A rendszerváltás óta van volt lehetőség a jogi nem- és névváltoztatásra (egészen 2018. májusáig) és eddig sem okozott gondot az sem adminisztrációban sem a büntetés végrehajtásban vagy az egészségügyben.


10. Semmilyen társadalmi haszna nincs ennek a módosításnak, sőt egyenesen káros. Pl.: A kinézetem és irataim közti ellentmondás miatt rendkívül nehézkesé válna a munka vállalás, ha nem tudok dolgozni mert nem alkalmaznak akkor adót sem tudok fizetni.


11. 2020.02.24-én jogerős bírósági döntés mondta ki hogy a kormányhivatalnak kötelessége eljárni és érdemben vizsgálni a nem- és névváltoztatási kérvényeket hogy, az érintettek alapvető jogai ne sérüljenek, erre válaszként alaptörvény ellenesen, alkotmánybírósági határozattal szembemenően, ombudsmani állásfoglalások semmibevételével akarják eltörölni az én sorstársaim alapvető jogait.


12. az igazságügyi bizottság előke így nyilatkozott: "az hogy érintettek hogy látják az teljesen közömbös" ( [link]

Nos most tőlünk, transznemű emberektől akarják elvenni a jogainkat,


A KÖVETKEZŐ JOGFOSZTÁS LEHET HOGY PONT TITEKET FOG ÉRINTENI, mivel a hozzáállásotok, véleményetek közömbös.


Bocsi egy kicsit hosszú lett a repost, összefoglalva:


ez a törvény módosítás (a 33-as paragrafus) több szempontból is alaptörvény ellenes és alapvető emberi jogokat tipor a földbe, a törvény egyetlen célja hogy az életünket (transzneműekét) ellehetetlenítsek és tönkre tegyék valamint megbélyegzettként kizárjanak minket a társadalomból. (és lehet hogy ti lesztek a következők)


Nos ezek azok a pontok amik így hirtelen eszembe jutottak és ez csak a jéghegy csúcsa.


Puszi legyen szép napotok


Niki

#töröljéka33ast

2020. ápr. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/251 anonim ***** válasza:
24%

Azt, hogy leszarom.

Nemet egyébként meg nem lehet változtatni, csak mindenféle hülye műtéttel eltorzítani magad, attól még az maradsz, akinek születtél és én nem vagyok hajlandó nőnek nevezni egy átoperált férfit és fordítva.

2020. ápr. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/251 A kérdező kommentje:
# 13 Miért kezdted el a terápiát hogy ha a helyzeted egyenlőre elég bizonytalan ?
2020. ápr. 24. 15:59
 16/251 A kérdező kommentje:

# 13 OFF kérdés.

De a állam (értsd tb) nyújt valamilyen segítséget anyagilag a kezelésekhez ?

Külföldön hogy van ?

2020. ápr. 24. 16:02
 17/251 anonim ***** válasza:
73%
#17: Bár nem engem kérdeztél, de ha nem haragszol, válaszolok. Magyarországon a TB semmit nem áll. Laborvizsgálatok, hormonkészítmények, blokkolók, nemi megerősítő műtét, ezeket mind nekünk kell fizetnünk saját zsebből. Régebben a nemi megerősítő műtéteknek nevetséges 10%-át állta a TB, de ma már ez sincs, mivel 2018 óta (kevés kivételtől eltekintve) nem bírálják el a nem jogi elismerése céljából beadott kérelmeket és a támogatás csak akkor jár, ha már papíron is olyan neműek vagyunk.
2020. ápr. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/251 anonim ***** válasza:
63%

A születési nem nyilvántartásával, feltüntetésével teljesen egyetértek.

A változtató kezelések finanszírozásával csak akkor és azután, miután konkrétan kimutatható vizsgálatokkal, tesztekkel, mint a cukorbetegség vagy a hormonzavarok.

2020. ápr. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/251 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem engedni kéne a változtatást.

Hiszen a transzok így is úgy is megműtetik-hormonkezelik magukat.Nem fognak várni.

2020. ápr. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/251 harminezer oxigén ***** válasza:
74%

Szia.


Niki vagyok megint (13-as)


A helyzet eddig is bizonytalan volt, 2018 óta nem foglalkoznak a kérelmekkel, igaz a 2020.02.24 -ei bírói döntés [link] adott némi reményt nekem és sorstársaimnak hogy végre véget ér a hivatali pin-pong játszma (ahol az életünk a labda) és a kormányhivatal teszi a dolgát ahogy 2018 előtt is, nos remény és megoldás helyett ezt a törvényjavaslatot kaptuk.


Azért kezdtem el a HRT-t mert már így is sokat vártam, mielőtt belevágtam abba hogy végre önmagam legyek, még meg megkellet küzdenem néhány gondommal amit főként ez a szerencsétlen állapot okozott nálam pl. depresszió, szorongás, önutálat, évekig tartó alkohol problémák stb. mielőtt elkezdtem a szakvéleményekért orvosokhoz járni még helyre kellett billentenem az életem és megoldani ezeket a gondokat amennyire csak tudtam és erre ráment néhány évem , És úgy érzem ha a félelem miatt tovább várok akkor visszacsúszok a gödörbe amiből mára sikerült kimásznom (vagy akár még mélyebbre)


valamint a hrt megkezdéséhez szükséges orvosi és laborvizsgálatok március második felére készültek el.


A másik kérdésre válaszolva a #18-as jól leírta semmilyen támogatást nem nyújt a tb erre, illetve a nemi megerősítő műtét 10%-át ha papíron már olyan nemű vagy mint lélekben, ezt kiegészíteném annyival hogy legjobb tudomásom szerint ezek a beavatkozások minisztériumi főengedélyhez kötöttek amit a jogi nem- és névváltás engedélyezésével együtt állítottak ki (tehát 2018 óta senkinek)


Egyedül a pszichiáter és a pszichológus az amit lehet TB-re intézni, ilyenkor időpontot kell kérni a pszichiátriára és kivárni a várólistát. Én a pszichiáter és a klinikai szakpszichológus szakvéleményét így intéztem, (tehát még azt sem lehet ráfogni hogy megvettem a papírokat mert nem így van.)


#11 a privát üzire válaszolva: szerintem nem írtál hülyeséget, ami a %-okat illeti nézd meg ez egyes válaszok alatti százalékokat és máris választ találsz a kérdésedre.


Puszi

Niki


#töröljéka33ast

2020. ápr. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!