Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az új traszneműekkel kapcsolat...

Az új traszneműekkel kapcsolatos törvényjavaslatról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Itt a törvény röviden tömören:

[link]


A témával kapcsolatban csak óvatosan kommenteljetek mert mostanában a gyk minden negatív kritikát cenzúrázik ami ezzel kapcsolatos.



2020. ápr. 24. 00:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/251 anonim ***** válasza:
0%

# 28

Köszönöm hogy pontosan körülírtad hogy mi a transzfób viselkedés.

Mert én sokszor kijelentem ha témába kerül hogy nem bántom a transzokat csak egyszerűen elkerülöm és egyből megkapom a transzfób jelzőt sokszor transz emberektől ami elég szomorú...

2020. ápr. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/251 anonim ***** válasza:
21%

Kedves 28., "NIKI",


Ha -azaz AMIKOR- a "pszichés önkép" nem igazodik a páciens testéhez, akkor ott a feladat a pszichiátereknek, hogy RENDBETEGYÉK az önképet.


Már bocsánat, de amikor egy páciensnek az az önképe, hogy ő Napóleon, akkor az önképe kezelése helyett, adjunk alá egy kiképzett-felszerelt- hadsereget?

(Az is csak pénzkérdés, és mondjuk a Billgatesnek lenne elég pénze hozzá, ha a gyereke Napóleonnak önképzelné magát.)

2020. ápr. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/251 A kérdező kommentje:

# 32 Pár transzneműekkel kapcsolatos kérdés alatt már felvetettem ezt sok-sok válaszon keresztül vitatkoztunk a vége az lett hogy transzfób vagyok :)

Pedig teljesen igazad van...

Egyszerűen soha a nem lehet úgy átműteni és hormonkezelni magad hogy ne lehessen felismerni az igazi születési nemedet egyszerűen lehetetlen...persze ilyenkor linkelgetik nekem az 1% kivételeket de ez semmin nem változtat.

2020. ápr. 25. 17:04
 34/251 harminezer oxigén ***** válasza:
77%

Sziasztok!


#29 Mint írták, sokan dolgoznak IT vonalon, ez az egyik olyan ágazat ami eléggé toleráns mindenkivel, itt többnyire nem azt nézik hogy mi vagy, hanem hogy mit tudsz.


Az hogy bizonyos területeken nem látsz transzneműt az valószínűleg azért van mert, nem alkalmazzák az embert mert transz. Sőt sokan kénytelenek munkahelyet is váltani amikor színt vallanak az aktuális helyen, mert vagy kirúgják őket (nem erre hivatkozva, de okot találni rá a legkönnyebb) vagy annyira kellemetlenné teszik számára az ott létet hogy, magától megy el.


#31 Ezek az én gondolataim a transzfóbiáról, persze biztosan vannak olyanok akiket ez érzékenyebben érint, őket is meg tudom érteni hisz nem tudhatom hogy kit milyen gyakorisággal milyen intenzitással érnek ezek a negatív dolgok. Itt jön be az egészbe az empátia, hogy ki mennyire képes belegondolni hogy mit okozhat egy, akár csak heccből odadobott beszólással vagy gesztussal.


Az hogy kerülsz minket az még nem feltétlen transzfób, amíg ezt kulturáltan, a méltóságot tiszteletben tartva teszed addig semmi sértődés sincs belőle, hisz gondolom ez a két alapvető dolog amit te is elvársz embertársaidtól feléd nézve. (pl nem fintorogva, ujjal mutogatva, hangosan gyalázkodva mész ki a szobából ha belépek)


#32 Kérlek ne mosd össze a transzneműséget az elmebetegséggel, skizofréniával és egyéb pszichiátriai esetekkel. Mi nem más embernek képzeljük magunkat, nem más személyiségét akarjuk magunkra venni. Mi csak saját magunk szeretnénk lenni amennyire csak lehet.


Az aki Napóleonnak, Cézárnak vagy akárkinek képzeli magát az ízig vérig testileg-lelkileg annak hiszi magát. Egy transznemű tudja jól hogy kicsoda hogy lelkileg, érzelmileg, pszichésen melyik nemhez tartozik és azt is hogy ez nem illik a született testéhez és ezen akarunk változtatni.


Hidd el, nálad képzettebb, a témában jártasabb pszichiáterek, pszichológusok foglalkoznak a transzneműekkel már csak a szakvélemények kiállítása miatt is. Egy ilyen orvos meg tudja állapítani a kezelések, találkozások, személyiségtesztek segítségével hogy az ember tényleg transznemű-e és/vagy egyéb pszichiátriai gondokkal küzd-e az illető. Nem a két szép szemünkért állítják ki ezeket a papírokat, mert tudják hogy milyen következménye lenne a páciensre nézve, ha nem megfelelő személy kapná ezeket meg.


Én például közel egy évig jártam pszichiáterekhez pszichológushoz terápiára a szakvélemények miatt és két különböző pszichiáter és egy klinikai szakpszichológus is kimondta hogy, nem vagyok elmebeteg, nincsenek pszichiátriai betegségeim és tényleg transzszexuális vagyok. Aminek jelenleg egyetlen hatásos kezelése van az érintett lelki és pszichés egészségének megőrzése és életminőségének javítása érdekében, ami nem más mint a nem és névváltoztatás.


Amikor azt ecseteled hogy mit kellene tenni egy pszichiáternek azzal lényegében az orvosok szakmai hozzáértését gyalázod és veszed semmibe. DE ha te biztos jobban tudod, akkor hajrá, végezd el az orvosit, szerez diplomát mint pszichiáter és kezdj el praktizálni.


Üdv

Niki

2020. ápr. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/251 anonim ***** válasza:
19%

34-NIKI


Már ne is haragudj, de a pszichiáterek mindentudására nem lehet hagyatkozni.


Egyrészt, van, aki a transzneműekből él meg. Ők nyilvánvaló, hogy a saját alapszempontjukból ítélnek, intéznek.

Másrészt, még a legobjektívebben dolgozó pszichiáterek is egyetértenek abban, hogy akármilyen hihetetlen, de ők is megtéveszthetők, sőt. Voltak erre célzott kísérletek is, miután kiderült, hogy pszichopaták képesek voltak megtéveszteni jóhírű pszichiátereket. És semmi gyanújuk nem volt arról, hogy meg voltak tévesztve.

2020. ápr. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/251 A kérdező kommentje:

# 34 Mi történne akkor ha az orvostudomány fejlődésének köszönhetően kimondanák hogy tulajdonképpen a transzneműek "betegek" úgy mint a skizofrén emberek és mentális segítségre van szükségük nem pedig nem változtatásra ?

Akkor is szembemennél az orvostudománnyal ?

Vagy elfogadnád ?


Ez egy valóságtól elrugaszkodott kérdés ne vedd magadra szimpla fikció.


Másik kérdésem ha én nem bántok egy transzneműt se csak kerülöm őket nem keresem a társaságukat és egyszer csak téma lesz valahol (akár itt) ez a kérdés és én kijelentem az álláspontomat akkor sértem a transzokat ? Tehát transzfób vagyok ?


Vagy csak a másik fél túl érzékeny ?!


Nekem kötelességem lenne azt felelni hogy szívesen barátkozok és egész nap együtt leszek xy transz emberrel csak azért hogy neki jobb legyen ?!

2020. ápr. 25. 17:55
 37/251 anonim ***** válasza:
96%
#36 nem kötelességed, de akkor te se sértődhetsz meg azon, ha pl. egy külföldi azt mondja, hogy nem barátkozik magyarral, vagy ha bárki azt mondja, hogy ő nem barátkozik férfival/nővel/katolikussal/ateistával (ebből válaszd ki, amelyik vagy)
2020. ápr. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/251 anonim ***** válasza:
91%

37

Ezzel nem is volt probléma soha. Mindenki a saját körein belül barátkozott, és nem erőltette rá magát másfélékre.

A szocializmus előtt még szerencsésebb volt a helyzet, mert már az öltözködésből kiderült, hogy hová tartozik valaki.

2020. ápr. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/251 harminezer oxigén ***** válasza:
78%

#35 Nem hiszem hogy Magyarországon vannak olyan szakemberek akik kifejezetten ebből élnek, nincs annyi transz ember hogy erre egy egzisztenciát lehetne építeni, biztos vannak olyanok akik bárkinek kiállítják a papírt ha fizetnek érte de ezeket sem én és szerintem az orvos szakma sem tartja etikusnak. Mellesleg nem egy szakember véleménye kell hanem minimum kettőé pont azért hogy kisebb legyen a megtévesztés kockázata.


Korábbi hozzászólásomban írtam, én TB-s orvosoktól szereztem meg a szakvéleményeket külön intézményekből ráadásul. Egyet egy pszichiáter szakorvostól, egyet pedig egy klinikai szakpszichológustól amit az osztályvezető pszichiáterrel közösen állított ki. Tehát rajtam biztosan nem kerestek.


"...kiderült, hogy pszichopaták képesek voltak megtéveszteni jóhírű pszichiátereket..."

akkor szerinted a transzneműek, nem elég hogy elmebetegek még, pszichopaták is? A következő hozzászólásodban már én leszek az antikrisztus?


Tisztelt kérdező #36

A múltban pont hogy mentális betegségként kezelték és nem veleszületett állapotként. És megpróbálták "gyógyítani": kényszergyógykezelés, elektrosokk, zártosztály, lobotomia és egyéb nem igazán humánus eszközökkel melyek egyáltalán nem használtak csak még inkább ártottak. Szerencsére az orvostudomány fejlődött és rájöttek hogy nem elmebetegek vagyunk, hanem csak ebbe a szerencsétlen állapotba születtünk, és van rá mód hogy ezt kezeljük (hormonterápia, nemi megerősítő műtét, névváltoztatás stb)


Azzal hogy kerülsz minket nem keresed a társaságunkat attól nem vagy transzfób, nem kötelességed azt se felelni hogy szívesen vagy együtt velünk, csak ha a nézeteid, véleményed alapvetően az emberi méltóságunkat, emberi mivoltunkat sérti, a jogainkat támadja az már nem vélemény nyilvánítás hanem gyalázkodás és gyűlölet keltés. Amúgy meg bármilyen véleményt elő lehet adni tisztelettudóan a másik fél méltóságát tiszteletben tartva.


Ez nem csak a felénk tanúsított véleményekre, gyalázkodásokra igaz, ha más embereket sértegetnek méltóságukban legyen az akárki az ugyan úgy elítélendő mint ha azt velem teszik.


Azzal bizonyára te is egyet értesz hogy minket transzneműeket jóval több negatív támadás, atrocitás ér mint téged vagy egy átlagpolgárt. Teljesen érthető ha ez miatt egy kicsit hevesebben reagálunk egy-egy szituációban. Más nevében nem beszélhetek, de a magam részéről, sajnos néha én is érzelemből válaszolok de, akkor is törekszem megadni az alapvető tiszteletet a másiknak, amit minden ember megérdemel.

Itt ezen a fórumon is igyekszem ezt szem előtt tartani, és remélem eddig sem sértettem meg senkit.


Szép napot

Niki

2020. ápr. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/251 anonim ***** válasza:
16%

Kedves Niki, a 3. bekezdésed szerint vagy nem értesz magyarul, vagy valami célod van a félremagyarázással.


Szóval, MI BAJOD?

2020. ápr. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!