Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Orbán : október, november...

Orbán : október, november környékén újabb hullámra számíthatunk. Megint bezárhatják az iskolákat?

Figyelt kérdés
2020. máj. 1. 19:00
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

#20


Mondjuk így is elég fura, hogy 2000 beteg miatt szívatják a maradék 9,5 millió állampolgárt.

2020. máj. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

@III.Edricus Anxious


Én az elejétől fogva feleslegesnek tartottam ezt a cirkuszt. Itt vagyunk kb. 9,7 millióan, ebből nincs még 3000 ezer fertőzött se (ha hihetünk az adatoknak bármit is), ennek is legnagyobb része idősotthonban lakik, onnan ki nem hozzák, de zárjunk be mindenkit, tegyük tönkre az életét mindenkinek, vágjunk ki 30 ezer gyógyítható beteget a kórházból, hogy ha esetleg egy 95 éves, végstádiumú rákos elkapja a vírust, ki tudják gyógyítani, de egy 20 éves leukémiás meg halljon meg otthon, mert neki nincs hely a kórházban kezelésre. Csak egy példa. Állítólag a fiatalok kihordják észrevétel nélkül is, akkor minek ez a nagy iskola, egyetem meg minden bezárás? Csak elrontják a jövőjüket a fiataloknak, hogy az időseket (persze, mert ők a szavazóbázis) életben lehessen még tartani, akkor is, ha eddig is csak szenvedtek. Eddig is volt vírus, nevezhettük bárhogy, abba is belehaltak az idősek, gyakran oltás mellett is.


Én pl. természettudományos szakon nem tudok sokat távoktatásban megtenni, a tárgyak fele terepgyakorlat meg laboros kísérlet, kutatómunka, ezt mind törölték, de sokat ősszel se lehet megtartani, így aki most végezne, az is még plusz két félévig járhat, és fizetheti a milliós tandíjat, mert önhibáján kívül kicsúszik a szakon felhasználható félévekből. A szakmai gyakorlatot kötelezővé tették, de távmunkában meg ők se fogadnak. Diákhitel meg azért se veszek fel. Amit az érettségi körül tesznek, az is elmebaj. Már az se ér annyit, most fele akkora tudásra megkapják a jegyet, míg mások megszenvedték a szóbeliket is. Meg ez, hogy minden nyelvi írásbelire jár a B2 nyelvvizsga, százaléktól, szinttől függetlenül (de ezt nem tudom, mennyire igaz).


Én meg üljek itthon hónapokig, tanuljak valahogy a szomszéd falbontása mellett, akinek jobb dolga sincs, mint pont most a fürdőt átköltözetetni lakása másik felébe. Lelkileg szétestem, nekem ez már megy, gyógyszerek mellett is napi szinten jönnek a rohamaim. Egész életemben természetjáró voltam, lényegében csak aludni jártam haza, ez kész börtön, pláne a meglévő autizmusom mellé. Ez így nem élet. Nem érdekel a buli meg a fesztivál, csak egy normális életet szeretnék, ahol nem azt kell figyelni, mikor mehetek boltba és napi hány percet sétáltathatom a kutyát (ha lenne) a lakás 1 km-es környezetében.


De persze, húzzuk minél tovább az egészet, mert drága vezetőnknek kedvez ez a helyzet, hogy megmutassa, ő a saját két kezével állítja meg a határon a vírust.

2020. máj. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

#22


Gondolom fel sem merül a kárpótlás a csúszásaidért, hanem fizess csak még többet. Undorító. És annyira nem lesz kárpótolva senki, hogy ihaj. A "kétezer milliárdos" mentőcsomag is csak szépen hangzik, de várható, hogy "odafent" lesz elosztva és lenntre nem sok fog jutni belőle.


És pont ezaz, hogy érint talán 3000 embert, akik alapvetően is krónikus betegek. Nem lenne egyszerűbb tényleg őket elzárni, akár úgy, hogy teljes kiszolgálást kapnak, vagy ilyesmi? 97 éves krónikus beteg amúgy se mászkál az utcán.


Szomszéd néni 84 éves, és kezd bekattanni, mert ha kimenni nem nagyon tudott eddig sem, de most még ennyire se. A fiát elzavarták a kórházból a betegségével, hogy szenvedjen otthon, nem tud már neki segíteni. Férje már meghalt. Csak a TV marad neki, mint "társaság", meg a szomszédok időnként, mint én is. A TV meg ontja a vírushisztériát. Igazából szinte csak azt, a "normál műsorokon" kívül. A múltkor majdnem elsírta magát, nem hiszem, hogy kibírja ezt, szóval az időseknek se jó ami van.


És nem értem azt sem, miért jó ez a kormányoknak, ez a vírus olyannak tűnik nekem, mint valami 'casus belli' a történelemben, itt az ürügy a nagyobb kontroll kiterjesztésére, a szabadság korlátozására - mondom ezt úgy, hogy picit sem vagyok liberális vagy szabadelvű alapból - és nem csak Magyarországon. Olyan ez, mint egy teszt-üzemmód. Beválik a home office? Akkor mától úgy lesz, legalább nem kell irodaépületet fenntartani, meg a személyzetet. Túléljük a csökkentett munkaidőt, mindenféle bónuszok hiányát? Akkor mától így lesz. Megy az érettségi így? Akkor mától így lesz, minek annyit vesződni vele. Pár tanár ki is rúgható. Kibírja az adott cég pár emberrel kevesebbel is akik most kiestek? Akkor mától így lesz.


A helyen ahol dolgozom 50-en vagyunk, 8 ember kényszerült át éjszakai műszakra az iskolazár vagy az életkor miatt. Mivel nappal elbírjuk 8-al kevesebben, szinte biztos vagyok benne, hogy a vírus után 8 embert ki is rúgnak, mert bírtuk ennyien is.


Viszont ez így rabszolgaság lassan. Bejársz dolgozni - vagy próbálsz otthon tanulni - és így ennyi, eljársz kajáért meg gyógyszerért, és így ennyi, mást nem is tehetsz. Azt is csak maszkban ami nyáron nagyon kellemes lesz, az izzadós időszakban. Előre örömködöm.


És nem vagyok egy bulizós vagy programokra járós, de még a legsötétebb Rákosi időkben is volt lehetőség szórakozásra az embereknek. Sőt, még a háború nagyrészében is, amíg nem volt itt a front. Szerény volt és pompától mentes, de legalább lehetett. Most még az sincs, mint akkor, hogy összeültek páran valahol, mert az sem teheted meg.


És nem látni a végét. Már most második hullámot ígérnek, továbbá a mostani "lazítás" is félő, hogy annyi célt szolgál, hogy gyorsan megemelkedik az "új esetek" száma és lehet korlátozni augusztus közepéig. Kezdek beleőrülni ebbe a korlátozódsdiba, kontrollba, rabság-érzetbe. Pedig nem vagyok egy lázadó típus, de egyre inkább azt érzem, hogy most az leszek. Ha lenne a városomban tüntetés vagy bármi, mennék, életemben először, hatalmas zászlóval vagy molinóval.


És egyre jobban félek, hogy robbanni fog az a "hordó" amin ülünk a kormány jóvoltából. Sok embernek lesz komoly probléma, hogy nem tudja a gőzt kiereszteni koncerten, meccsen, moziban, buliban stb. vagy tud kulturális eseményeken részt venni, mint hangverseny, városi napok, opera, színház, olvasókör stb. Legkésőbb nyár közepére ha nem változnak a dolgok, akkor én inkább felmondok és bezárkózok itthonra, mert inkább ez, mint a "kinti bezártság" ami számomra rosszabb, mintha magamat zárom be. Addigra talán összejön annyi pénzem amiből fél évig is kihúzom munka nélkül, bár tuti találok valami itthonról végezhetőt is (alapjáraton "irodai" végzettségem van).


De ez így... Nem is tudom. Egyre jámborabb embereken is látom azt, hogy kezdik elveszíteni a türelmüket.


Aztán vagyunk mi, akiknek alapból van problémánk, aztán ez így még rosszabb. És én jelenleg mégcsak nem is vagyok depressziós fázisban, nem tudom mi lesz, ha ilyen körülmények közt jön az el. Nem is akarom tudni, pedig nyáron mindig van egy olyan időszak, és most hiába írok értelmesen, akkor teljesen megváltozik bennem minden. Baj lesz ebből.

2020. máj. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!