Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy működik a szabadság...

Hogy működik a szabadság kiadás egyszerűsített foglalkoztatás alatt ( többi lent)?

Figyelt kérdés

3 éve vagyok ugyanazon kis cégnél. Március végén megszüntették a munkaviszonyunkat. Kb. 18 nap szabim bent maradt, amit nem fizettek ki sem.


Ugyanez a cég alkalmival foglalkoztat minket, valamennyit lepapíroznak hogy X napot dolgoztunk hivatalosan. De ugyanúgy 20 napot dolgozunk.


A kisfiam itthon volt hetekig a mamájával mivel a vírus miatt nem volt ovi.

E héttől van ügyelet, de ez alatt a pár hét alatt sem kértem 2 napot se hogy én is lehessek a gyerekemmel. Pedig nincs sok munkánk...


Nem tudjuk mikor jelentenek vissza minket, de addig is június elején és aug végén szeretnék 1 -1 hetet itthon lenni.


Félek, hogy így sem engednek majd el... mi tudok tenni?


A kilépő papírjaim nálam vannak, simán kereshetnék másik állást


2020. máj. 8. 18:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyszerűsített foglalkoztatásra nem jár szabi

Március végéig az időarányos jár, azt ki kellett fizessék a felmondáskor. Felmondási időt kifizezték?

Kérd az álláskeresésit a munkaügyiben!

Keress másik munkát, mert jelenleg se tb-d, se nyugdíjad, s

2020. máj. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Március elején csak a fizetésemet kaptam meg, a szokásosat. Semmi plusz.... de majd mindjárt megnézrm hogy a papirjaim között van-e valami a kivett szabadságokról...

Nem voltam már próbaidő, majdnem 3 eve itt dolgozok.

A munkanélkülit kapom, onnan már utaltak is 🙂


De néha szemtelen a főnök, felek ha azt mondom, hogy 3-5napit nem megyek egyhuzamban, akkor dem enged el...

Tudom, ilyen nincsm mert nem mindig a munakhely az első!

2020. máj. 8. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!