Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire ütközik törvényre,...

Mennyire ütközik törvényre, ha egy nyilvános közösségi média oldalról egy harmadik fél letölt, majd beleegyezés nélkül újraposztol fényképeket?

Figyelt kérdés
Az újraposztolt képek publikusan szerepetek az eredeti oldalakon, majd az újraposztolás után a harmadik fél meg is jelöli rajta az illetőt, aki ezáltal felfigyel rá. Milyen jogi aggályai vannak ennek, mit lehet ezellen tenni és mennyire bünteti ezt a törvény, pontosan milyen törvény vonatkozik rá?
2020. máj. 13. 14:59
 1/9 anonim ***** válasza:

képmáshoz való jog (?) talán

Persze kérdés, hogy mi van rajta, milyen helyzetben, mi célból osztotta meg,stb...

2020. máj. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Ez jogsértés.

Lehet perelni, sérelemdíjat követelni és bíróságilag eltiltani a további jogsértéstől.

2020. máj. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 Az oldal egy fétisoldal, de a megosztott képek az alanyai szemérmét nem sértik (nem meztelenek vagy ilyesmit), egy "kiegészítőjük" az, ami fetisizált. A képeken főként tinédzserek szerepelnek.


#2 Milyen törvényre vagy jogi szabályra lehet hivatkozni?

2020. máj. 14. 17:43
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Ilyesmire nagyon rá lehet baszni!


Te pl. mennyire örülnél neki, ha a rólad készült fotó egy kaki-pisi szex site-on lenne látható?

2020. máj. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Pontosan ezért kérdezem, hogy az ilyesmi milyen jogszabály alá tartozik? Mik lehetnek ezesetben a következmények?
2020. máj. 14. 18:00
 6/9 anonim ***** válasza:

Adott esetben börtön.

De legalább felfüggesztett, ha az elkövető büntetlen előéletű.

2020. máj. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Csináltam hasonlót, pár éve és h.lye és féltékeny voltam. Erre az oldalra tettem ki egy kérdést, hogy szerintük, hogy néz ki az illető, egy letöltött facebook fényképpel. 2 év próbaidőt kaptam, de csak mert teljesen büntetlen előéletem volt. 2018 óta k.aszottul szigorúan veszik.
2020. máj. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 Milyen törvényre hivatkoztak? Hogy jutottak el hozzád?
2020. máj. 16. 11:57
 9/9 A kérdező kommentje:
És miért 2018 óta veszik szigorúan? Mi történt akkor?
2020. máj. 16. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!