Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Adóstárs későbbiekben átvállal...

Adóstárs későbbiekben átvállalhatja e egyedül a hitelt adósoktól? Milyen feltételekkel? Szüleim ketten adósok, én mint harmadik fél mint adóstárs lehet e tulajdonjogom?

Figyelt kérdés

2017. jún. 25. 12:27
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Te valamit nagyon keversz
2017. jún. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Lakáshitelről beszélsz?

Szüleid vettek fel hitelt és adóstárs bevonását kérte a bank?

Akkor valószínűleg az azért van, mert egy szülő jö9vedelme nem lett volna elég, a bank nem látta biztosítottnak a hitel visszafizetését.

Ha Te akarod a továbbiakban fizetni a hitelt, akkor a bankkal kell egyezkedned.

2017. jún. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

2-es vagyok: azt, hogy milyen feltételekkel, azt a bank fogja megmondani.

Az első meg szerintem azért írta, amit, mert attól, hogy kifizeted a hitelt, még nem lesz automatikusan tulajdonjogod.

2017. jún. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szüleim lennének az adósok, én mint hitelképességet növelő adóstárs lennék, mert én nem vehetek fel hitelt, de én fizetném a részleteket. Később, ha a feltételek fennállnak (elválok), szeretném átvállalni egyedül a hitelt. Mivel nem váltunk el, és nincs esély arra hogy ez gyorsan megtörténjen nem vagyok hitelképes egyedül, így tudnánk megoldani. Csak azt nem tudtam ez hogyan lehetséges. A tulajdonjogom pedig azért kérdés, mert csak akkor tudom a lakáshitel cafetériát kihasználni ha tulajdonjogom van.
2017. jún. 25. 13:17
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Na ez így nagyon nem fog működni.


Ott kezdődik, hogy a bank nem fog hitelképesnek találni egyedülállóként.

2017. jún. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%
#5 Ez egyáltalán nem biztos.
2017. jún. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"mert én nem vehetek fel hitelt,"


Mert miért is nem vehetsz fel hitelt?


"Később, ha a feltételek fennállnak (elválok), szeretném átvállalni egyedül a hitelt."

Mi köze a válásnak a hitelfelvételhez?


"Mivel nem váltunk el, és nincs esély arra hogy ez gyorsan megtörténjen nem vagyok hitelképes egyedül, így tudnánk megoldani."


Ezzel a mondatoddal pont agyonütötted az előzőt, ahol azt írod, egyedül akarod átvállalni a hitelt.


A lakáshitel cafeteria meg csak adható - nem kötelező elem: lehet, átvállalod a hitelt, aztán mégse kapsz vagy közben megváltozik a munkahelyed - a cafeteria megy, a hitel meg marad...

2017. jún. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, írd már le, pontosan mit szeretnél, mert így csak egyre zavarosabb a történet.


Szüleidet kérnéd meg, hogy vegyenek fel hitelt egy lakásra?

Vagy már felvettek, de később át akarod vállalni, vagy mi van?

2017. jún. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!