Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Érdemes ügyvédet fogadnom...

Érdemes ügyvédet fogadnom vagy hagyjam a fenébe?

Figyelt kérdés
Megfogtak ittas vezetéssel és bevonták a jogsim. Van értelme az ügyvédnek? Vagy ebben az esetben csak pénzkidobás? Nem az a kérdés hogy megúszom e vagy sem, csak érdekel hogy mi olyat tud egy ügyvéd mondani amivel hónapokat nyerhetnék hogy visszakapjam. Mert szerintem semmi enyhítő körülmény nincs. Tény hogy ittam tény hogy megbuktam. Ezen nincs mit szépíteni vállalom is érte a felelősséget. De ebben az esetben mit nyerhetek egy ügyvéddel? Van értelme? Légyszi a "megérdemelted majd ebból tanulsz, így jártál minek vezettél ittasan" és hasonló válaszoktól kíméljetek meg légyszi...

2020. máj. 25. 08:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
Nincs, ittas vezetés után még enyhítést kérsz? Örülj, hogy nem történt komolyabb eset. Ebbôl tanulsz.
2020. máj. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha NEM fogadsz ügyvédet, AKKOR NYERSZ, mégpedig azt a pénzt, amit erre költöttél volna.

A te esetedben minden tiszta, semmi enyhítö körülmény nincs, ezen semmilyen ügyvéd nem tud változtatni.

2020. máj. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
39%

Kérdező, itt értelme válaszokat ne várj. Amennyi megkeseredett ember van itt, nekik annyi a napi örömük, hogy beszólhatnak valakinek ezen az oldalon. Ne törődj velük..


Szerintem érdemes lenne ügyvédhez fordulnod, mert léteznek enyhítő körülmények, ha pl. a megélhetésedet veszélyezteti a jogsi bevonása, vagy más egyén körülmények is lehetnek, amiket figyelembe szoktak venni ilyenkor, de nyilván ezeket egy ügyvéd tudná neked felsorolni. Én megpróbálnám, mert azért nem kis dologról van szó.

2020. máj. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

#3


Abba Te belegondoltál, hogy ittas vezetés miatt hány balesetet okozott a vezetô? És hány ember meghalt egy ittas vezetés miatt?

2020. máj. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%
ha bizonyított az ittas vezetés akkor nincs értelme, mert akkor az ügyvéd hogyan bizonyítja be az ellenkezőjét?
2020. máj. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
38%

"ha bizonyított az ittas vezetés akkor nincs értelme"


És mégis az a kis 200 forintos kínai bizbasz hitelesen megállapítja a véralkohol szintet szerinted?


Ahhoz minimum egy laborvizsgálat kellett volna erre szakosodott intézményben...

2020. máj. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nos 0,26-ot fújtam. Másodjára 0,25-öt. Ez egy korsó sör volt amit 1,5 órával előtte itta meg. Hagyjuk már ezt a baleset okozós kifakadást! Jogi értelemben már attól ittasnak minősül valaki ha megeszik egy bonbont. Attól hogy elszámoltam a sör felszívódási idejét és azt hittem hogy "már oké" nehogymár egy lapon említhetővé váljak attól mint aki négykézláb mászik be a kocsiba. Az ég világon semmi alkoholos befolyásoltság nem volt bennem! Mégcsak be sem voltam csípve nemhogy rúgva! Gondolom ha ti megisztok egy sört utána 1,5 óra elteltével nem önkívületi állapotban fetrengtek a hányásotokban. Tény hogy ittas voltam de nem voltam részeg! Semmiféle veszélyt nem jeletettem se másokra se magamra nézve! Akik részegen balesetet okoznak azok általában be vannak baszva mint az albán szamár és azt se tudják merre vannak arccal előre. Az tény hogy az olyan meg is érdemli ha a törvény seggbe rúgja. Én is nem mondom! De ittas és ittas közt is van különbség zéró tolerancia ide vagy oda. Ennyi érdekelt hogy kell e ügyvéd vagy sem, direkt kértem hogy a kioktatást mellőzzük már ettől nem letszek okosabb. Aki normálisan válaszolt annak köszönöm, a többi meg remélem örül hogy most jól odamondta a magáét. Egyszer essen meg veletek hogy fél órával hamarabb ültök kocsiba mint ahogy azt gondoljátok hogy már nem jelez a szonda.
2020. máj. 25. 10:16
 8/16 A kérdező kommentje:

"ha bizonyított az ittas vezetés akkor nincs értelme, mert akkor az ügyvéd hogyan bizonyítja be az ellenkezőjét?"


Nem megúszni akarom hisz egyértelmű hogy nem fogom nem is ez a cél. Egy gyilkos is tudja hogy ülni fog ha tótágast áll a tárgyalóteremben akkor is. Csak ugye nem mindegy mennyit. Nekem se mindegy hogy 6 hónapra vonják be a jogsim vagy 1 évre... A kérdés hogy ebben tud e segíteni az ügyvéd, vagy ez egy annyira konkrét eset hogy itt nincs is miről tárgyalni és nettó pénzkidobás lenne az egész?

2020. máj. 25. 10:22
 9/16 A kérdező kommentje:

"Ahhoz minimum egy laborvizsgálat kellett volna erre szakosodott intézményben..."


Utólag már rájöttem hogy én is ezt mondtam volna a rendőrnek, valszeg mire előállítanak valami rendelőben vagy kórházban vérvételre annyit józanodok is hogy már nem éri el a szabálysértési küszöböt. Viszont én 100%-ban meg voltam győződve róla hogy már nem fogok kimutatható értéket fújni ezért teljes nyugalommal hagytam hogy az arcomba tolja a csutorát...

2020. máj. 25. 10:24
 10/16 anonim ***** válasza:
Jól leírta valaki. Ha a munkádhoz szükség van a jogosítványodra: Például kamionos vagy, de személygépjárművel fogtak meg ittas vezetéssel akkor csak pénzbüntetést kapsz egy a jogsit nem vonják be. Szóval, ha ilyen helyzet áll fent akkor mindenképpen keress ügyvédet.
2020. máj. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!