Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Érdemes ügyvédet fogadnom?...

Tomi188 kérdése:

Érdemes ügyvédet fogadnom? Már mindenképpen le kell töltenem ezt a Fogházbüntetést? Ha igen, rögtön kell ezt meg kezdeni, vagy kb meddig húzódik el?

Figyelt kérdés
Történt 2011 nyarán , hogy egy éjszaka folyamán 3 srác inzultálni kezdett, minket, elfajult a dolog , verekedés lett . Ők kezdték, ők ütöttek elösszőr, de ez ma Magyarországon senkit nem érdekel. Idén márciusban 150 óra közérdekű munkára ítéltek. A büntetést nevetségesnek, és igazságtalannak tartom, ezért nem kezdtem meg. Kaptam a minap egy határozatot miszerint 2012.10.25. meg kell jelennek a városi bíróságon, valamint idézem " Indítványozom hogy a Törvényszék XY elítélt által le nem töltött 150 óra közérdekű munkát 25nap fogházban letöltendő szabadságvesztésre változtassa át. Mi fog történni? Teljesen fogalmatlan vagyok ezen a téren, soha nem volt bírósági ügyem.
2012. okt. 11. 02:42
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
sokkal hamarabb kellett volna ügyvédet fogadnod...
2012. okt. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
nem érdemes. már nem tud mit tenni, te meg elmész szépen szabira 25 napra. kapsz kaját, meleg is lesz, meg pihensz is. könyvet meg vihetsz, olvass egy kis jogot, hátha több eszed lesz tőle, és legközelebb majd időben fogadsz ügyvédet.
2012. okt. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

"Ők kezdték, ők ütöttek elösszőr, de ez ma Magyarországon senkit nem érdekel."


Ők mennyit kaptak? Tudsz-é arról, hogy létezik úgynevezett a jogos védelem, aminek vannak határai, így ha nem tudod meggyőzni a bíróságot, hogy elháríthatatlan volt a támadás, nem tudtál kitérni, akkor bizony te is felelsz garázdaságért? Miért nem fogadtál ügyvédet korábban?


Ha jogerős ítélet van, azt már nehéz lesz megtámadni, most már azért kell harcolni, hogy ne váltsák át fogházra, hanem vállalod, hogy megcsinálod a közmunkát.


Az új Btk. szerint (valamikor jövőre vezetik be) akár meg is ölhetted volna őket, de ez már csekély vigasz.

2012. okt. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

" hogy elháríthatatlan volt a támadás, nem tudtál kitérni,"


Tévedtem, kitérési kötelezettség már a jelenlegi BTK-ban sincs. Akkor is nehéz lesz utólag megváltoztatni.

2012. okt. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ügyvéd felesleges, amikor már született ítélet.

Mi tévő legyél? Tedd azt amit írnak, mert ha nem jelensz meg, akkor rendőr fog érted menni, melynek költségeit (ami minimum 7000Forint) pluszban rád terhelik.

Ez nem játék, ilyen nincs, hogy nincs kedvem, meg szerintem nem igazságos, ők nem szórakoznak, és hidd el.

2012. okt. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Valószínűleg azért téged büntettek meg mert egyrészt nem voltál elég erőszakos, "jó dumájú", másrészt meg nem fogadtál ügyvédet, aki ezt megtette volna helyetted.

Így meg az erkölcsi bizonyítványodnak is búcsút mondhatsz.

2012. okt. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi lett azóta?


Egyébként könnyen mondjátok szegénynek, hogy fogadjon ügyvédet, ha egyszer nincs pénze ... Nekem is úszott már emiatt ügyem, mert sajna nem volt úgy hirtelen fél millám, na most az alatt meg egy kicsit is befolyásos ügyvéd meg se hallgat.


Sajnos ez magyarország egyébként, itt tök mindegy, mi és kinek meg hogyan igazságos, a kutyát nem érdekli, de sajnos most már nem tudsz mit tenni tényleg. Amikor kirobbant az ügy, akkor tetted volna fel a kérdést legalább ide! A legjobban jársz, ha még megúszod közmunkával, és azt az erkölcsis baromságot meg felejtsd el, a kutyát nem érdekli komolyabb helyeken, és pontosan ezért, amit te is tapasztalhatsz. Azaz hogy ma minden xir-xarért nagyon könnyen be lehet gyűjteni egy priuszt, teljesen ártatlanul is. Szóval ez aztán nem oszt, nem szoroz, emiatt kár idegesíteni magad.

2012. okt. 27. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
írtam egy másik kérdést, ezzel kapcsolatosan , hogy eddig mik történtek ha érdekel valakit vagy tud segíteni akkor kukkantson rá. Tudom nagyon megkésve de azért hálás vagyok a válaszokért, csak nem igen vagyok egy nagy gyakorikérdések ' fan' és nagyon ide se pillantottam..:D
2013. máj. 23. 04:35
 9/9 anonim ***** válasza:

hát akkor sok értelme van válaszolni neked :)


de belinkelhetted volna az újabb kérdésedet, mert fogalmam sincs, melyik az

2013. máj. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!