Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az ünnepnapokat kötelező...

Az ünnepnapokat kötelező fizetnie a munkáltatónak?

Figyelt kérdés
2020. máj. 27. 13:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
Mit kellene a munkáltatónak akkor fizetnie? Ünnepnap, nem dolgozol.
2020. máj. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. máj. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor nincs is olyan hogy fizetett ünnep? Mégis sokszor hallottam már ezt a kifejezést.. ez érdekes.
2020. máj. 27. 14:38
 4/11 anonim ***** válasza:
De van, ha ünnepnapon dolgozol,mint én pl
2020. máj. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 mindentudó99 ***** válasza:
Ha az nap dolgozol akkor nyilván fizetnie kell. Vannak helyek ahol folyamatos műszakok vannak. Ott mindegy milyen nap van. Ünnep nap is meló van. Nyilván az dupla pénz
2020. máj. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Lehet hogy arra gondolsz, hogy akkor is a teljes fizetést kapja meg valaki a hónapban, ha van benne ünnepnap és így kevesebb munkanapot kell ledolgozni?

Így értve ez fizetett ünnepnap. De ahol teljesítménybér van, vagy konkrétan a ledolgozott munkaórákat fizetik meg órabérben, ott ez nem él. Ha havi fizetésed van, akkor az ünnepnap olyan lesz mintha szabadságon lennél, vagyis "fizeti" a munkahelyed - de csak annyiban, hogy emiatt nem lesz kevesebb a havi fizetés.

Ha ilyen napon - hivatalos ünnepnapon is dolgozik valaki, ahogy előttem írták, akkor magasabb a bér arra a napra, merthogy nem szimpla munkanap. Ahogyan vasárnap vagy éjszaka is többet keres aki műszakban dolgozik.

2020. máj. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha aznap dolgoznod kéne akkor igen fizetik

Pl 5+2 munkarend esetén hétfői ünnepnapot fizetnek

6+2 esetén akkor, ha a 6 napodba esne bele és leáll a cég

2020. máj. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hát érdekes.. Itt teljesen más válaszok születtek, pedig ugyanaz a kérdés!

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


Utolsó válasz: "A fizetett ünnep leegyszerűsítve azt jelenti, hogy nem kell bemenni, de szabit se kell kivenni, mégis kapsz arra a napra fizut."


Erre gondoltam. Létezik ilyen?

2020. máj. 28. 08:30
 9/11 anonim ***** válasza:
Mivel az a kérdés teljesen másról szólt mint ez, nem is csoda ha teljesen más válaszok születtek. A kérdésedre a választ megkaptad, még idézted is.
2020. máj. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Itt azt írtátok többen is, hogy ha dolgozol ünnepnapon, akkor kapsz arra a napra fizetést csak! Ez nettó félretájékoztatás.
2020. máj. 28. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!