Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ugyanannyi gyermektartás jár?

Ugyanannyi gyermektartás jár?

Figyelt kérdés
Szétmentünk a párommal. Neki előző kapcsolatából is van egy gyermeke. A közös gyermekünkre is ugyanannyit kell fizetnie mint amennyit a másikra? A bíróság mit állapítana meg?
2020. máj. 29. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a két gyerek egyformán a gyereke így egyforma nagy gyerektartást kell fizetnie.

Annyiban szívás neked, hogy mivel most 2 gyerektartást vonnak majd tőle, valószínűleg mindkettő kevesebb lesz annál amit korábban az 1 gyerekre vontak le - hiszen maradnia is kell a fizetéséből neki is és egyedül kell éljen, nem veled közös háztartásban.

2020. máj. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom. Elég jó fizetése van, a másik gyermeknek 65ezret fizet, a közösre ennél kevesebbet akar, ezért szerintem a közös megegyezés nem opció. Ha ugyan annyit fizetne is bőven marad neki 200 felett. Akkor ha bíróságra kerülne a sor, alapozhatnék arra, hogy egyik gyermek se legyen hátrányosabb a másiknál? Ez esetben hogyan ítélkezne a bíróság?
2020. máj. 29. 15:17
 3/8 anonim ***** válasza:

Természetes hogy egyik gyerek sem lehet hátrébb a másiknál.

A közös megegyezés az annyit jelent hogy ti ketten megegyezhettek 50-ben is meg 100-ban is, de ha nincs megegyezés akkor a bíróság fog dönteni. A másik gyereknek megítéltek 65-t, akkor a tiednek is legalább annyit kell megítéljenek.

természetesen ez ellen az exed tiltakozhat és kérheti, hogy akkor mindkettőt csökkentsék mondjuk 60-ra, de az megint a bíróság dolga hogy mi az amit megszab.

2020. máj. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A másikra közös megegyezés alapján fizeti a tartásdíjat. Nem tudom ez számít-e.
2020. máj. 29. 15:59
 5/8 anonim ***** válasza:

#4 Első körben nem. De ahogy írtam, ezen lehet változtatnia, akár úgy hogy új megegyezést köt az előző nejével és utána ez alapján fizet neked ugyanannyit, akár a bíróságon döntenek másképpen. A lényeg hogy hacsak te nem egyezel bele, akkor a két gyerek között nem tehet különbséget.

Ilyen beleegyezés lehetséges, ha mondjuk az lenne hogy az a másik gyerek beteg vagy különleges nevelést igényel és így az anyja vele kell legyen egész nap, nem tud menni dolgozni. Akkor te is megértenéd, hogy oda többet kell adjon, hiszen nincsen más amiből megéljenek. de most nem ilyen a helyzet.

2020. máj. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Természetesen nem ilyen a helyzet. Én úgy tudom, hogy erre van egy jogszabály, hogy gyerek és gyerek között nem lehet különbség. Nekem mégis azt mondta az apuka, hogy kb 30ezer járna az ügyvédje szerint.
2020. máj. 29. 16:16
 7/8 anonim ***** válasza:

#6 Hát persze hogy ezt mondja. De azt hogy az ügyvédje szerint mennyi járna meg hogy valóban mennyi jár, az két külön dolog.

Az exed pont azért tartja azt az ügyvédet, hogy minél kisebb legyen a gyerektartás amit a végén fizetnie kell.

Ne hagyd magad! ha nem fizet annyit amennyit a másik gyerek után, akkor menjen az ügy a bíróság elé! Nem kötelez téged semmi arra hogy előre megegyezzetek. Azzal se hagyd magad zsarolni, hogy akkor addig nem fizet neked semmit, jogod van kérni a hatóságtól - azt hiszem a gyámhatóságtól - hogy ELŐRE vonjanak le pénzt a fizetéséből valamennyit, hogy a gyerekednek legyen miből élnie amíg a bíróság ítéletet nem hoz. Aztán majd a különbözetet kell rendezni a végén. A gyerektartást pedig visszamenőleg fél évvel is kimondhatják, tehát ha júliusban indul a per, akkor is kérheted hogy ítéljék meg már májustól és azt is ki kell neked fizetnie utólag.

A gyerektartást nem te kapod, azt a gyerek kapja. Ezért nem lehet különbséget tenni egy apa két gyereke között.

Persze ha te mondjuk havi 1 milliót keresnél a másik anya meg csak 200 ezret, akkor dönthet úgy a bíróság, hogy neked fizethet kevesebbet is gyerektartásképpen, hiszen nem vagy rászorulva az ő pénzére - a gyereked sem.

2020. máj. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2020. máj. 29. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!