Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyermektartas megszuntetese?...

Gyermektartas megszuntetese? Mivel jar?

Figyelt kérdés

Elmeletileg jarna, iskolaba jarok (elmultam 18), de en nem akarom, hogy kapjam. En kaptam sajat szamlara anno, nem anyu,igy egyeztek meg. Tudom, hogy simlis ugyekre hasznalna fel minden papirt apam, nem akarom hogy bajom szarmazzon ebbol. Tett egy olyan lepest par napja, amiert en ezt mindenkepp megakarom szuntetni. Bar mar tobb mint fel eve amugy sem fizet. Hoztam keresetlevelet a birosagrol, bar sima keresetlevel, nincs megjelolve, hogy ez kimondottan gyermektartas megszuntetesere van. Attol meg jo lehet? Mi ennek a menete? Mennyi esely van ra hogy megszuntetik?

20/L


2018. aug. 24. 18:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

Most megint indula 20L-os kérdések özöne:D


Órát lehetne igazítani hozzád:D

2018. aug. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarod, akkor csak pillanatok kérdése és nem kapod. Nem veszed át és kész.

De mégis miféle simliskedésre használhatná apád azt a papírt ami arról szól, hogy gyerektartást fizet te utánad, neked a kezedbe(számládra)?

Ha pénzmozgás történik a nevével a te számládra az nyomon követhető, ellenőrizhető, éppen hogy az átutalás az, amivel biztos lehetsz abban, hogy nem eltitkolt pénzből kapod.

Tényleg kíváncsivá tettél, hogy hogyan élhet vissza egy gyerektartás átutalásával bárki is? És mi bajod lehetne abból amit apád csinál, ha neked a számodra bíróság által megítélt összeget átutalja?

2018. aug. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ugyvedi levelben szolitott fel hogy kuldjek neki iskolalatogatasit. Nem lett volna egyszerubb ha felhiv telefonon es megker. Allandoan azt hallom, hogy eppen kit akar feljelenteni es miert. Egyszeruen nem birom idegileg, mindig valamit kitalal, pszichologushoz jarok mert panikbeteg vagyok, a hulyesegei nem segitik a gyogyulasomat.

Egyebkent az osztrak csaladit akarja igenyelni, evek ota ezt csinalja. De igy hogy mar engem is feljelentessel fenyeget eleg volt, ki akarok szallni ebbol meg az elejen.

2018. aug. 24. 19:41
 4/12 A kérdező kommentje:
Egyebkent nem mindig utal, es nem is mindig o, van hogy a felesege. Bar nem tudom a penztari befizetesre ez mennyire ervenyes amit leirtal.
2018. aug. 24. 19:44
 5/12 Andizsuzsi ***** válasza:

"Ugyvedi levelben szolitott fel hogy kuldjek neki iskolalatogatasit"


Ééés? Küldjél neki.

2018. aug. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Már miért lenne feljelentéssel fenyegetés az, ha iskolalátogatási papírt kér tőled még ha ügyvéden keresztül kéri is?

Egyszerűen szükséges ez az igazolás akkor is ha szimplán fizeti a gyerektartást, meg akkor is ha tényleg osztrák családi pótlékot akar igényelni.

Egyik sem simliskedés egyébként, a magyar törvények szerint ugyanis csak akkor jár neked 18 éves korod felett gyerektartás ha tényleg jársz iskolába, ezt pedig az iskola fogja igazolni, nem más. Ahogyan az osztrák törvények is lehetővé teszik az ott dolgozó nem osztrák állampolgároknak is, hogy családi pótlékot kapjanak - az életkort nem ismerem, hogy meddig. teljesen legális mindkettő, ráadásul téged csak akkor érint ha nem vagy diák és mégis szerzel róla papírt, vagyis ha hamis iratot adsz át neki.

A te döntésed, hogy akarod-e a gyerektartást vagy sem, egyszerűen ne küldj neki iskolalátogatási papírt csak üzend meg az ügyvéddel (írd le egy normál papírra és írd alá, dátummal), hogy nem akarod, hogy tovább fizesse a gyerektartást neked.

Ettől még számára ez kötelezettség marad, de neki kell intéznie a továbbiakat, hogy hivatalosan is megszüntessék ezt a fizetési kötelezettségét. Gondolom az ügyvéddel majd készíttet egy hivatalos lemondó nyilatkozatot, vagy hasonlót és neked azt alá kell írnod.

De a helyedben nem tenném, nem mondanák le a gyerektartásról. Ettől nem fogsz az apádtól sem megszabadulni és a pánikbetegségedtől sem, csak eltolod a problémát. Bármit lépnél, először beszéld meg a kezelőorvosoddal, hogy egy ilyen lépés segítene vagy éppen ellenkezőleg.

De ha mégis a lemondás mellett döntesz, azt nem neked kell intézni a bíróságnál, mert az nem a te kötelezettséged, hogy kapd a pénzt az apádtól, az számára van megszabva, hogy fizetnie kell. A gyerektartásdíj fizetésének megszüntetését neki kell kezdeményeznie. Ha nem küldesz iskolalátogatási papírt, csak egy üzenetet, hogy nem akarod, hogy tovább fizessen, akkor ezt írhatja indokként a kérelmében és az ügyvéd tudni fogja, hogy neked mit kell aláírnod ehhez. Ráadásul szerintem az édesanyád beleegyezése is kell, mert most helyette te kapod a gyerektartást kézbe.

2018. aug. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Az allt az ugyvedi levelben, hogy ha nem kuldok iskolalatogatasit akkor perre viszi. Ha azutan sem tudom igazolni visszamenoleg evekre, hogy jartam iskolaba akkor mindent visszakovetel.

Anyuval ezt csinalta 15 evig, mindenert feljelentgette, birosag, rendorseg, gyamugy, ebbol alltak. A sajat anyjaval es testvereivel is pereskedett. En ebbol akarok kimaradni, nem akarom hogy barmilyen fogast talaljon rajtam, mert barmire kepes. Hamisit, alair mas helyett, azt akarom, hogy nyoma legyen hogy ha barmit is csinal -nem feltetlen ezzel kapcsolatosan- akkor ne tudjanak elovenni. Ezzel az ugyveddel beszeltem, o azt mondta, hogy nekem kell intezni es mivel elmultam 18 nem kell anyukam hozzajarulasa.

2018. aug. 25. 08:53
 8/12 anonim ***** válasza:

Amit leírtál az más, mint ami a kérdésből kiolvasható volt. VISSZAMENŐLEG akarja veled igazoltatni az iskolát.

De nem kell. 18 éves korodig köteles fizetni a gyerektartást utánad. Utána is, ha a bíróság úgy ítéli meg. Ennek feltétele természetesen, hogy tanuló legyél. Eddig miért nem kért iskolalátogatási igazolást tőled? De ez lényegtelen.

A beperlés tehát azt jelenti, hogy úgy gondolja nem is jártál suliba, mégis kaptad tőle a gyerektartást és ha nem igazolod, hogy de igen, diák voltál, akkor visszakéri a pénzt - akár perrel.

Itt megint bejön amit írtam, hogy ha ilyen a viszonyotok, akkor ezen nem segít ha most lemondasz a gyerektartásról, hiszen abba köt bele ami már elmúlt.

Mindenképpen igazold hogy 18 éves korodtól diák voltál. Ehhez nem kell más, mint most szeptemberben kérsz az iskolából iskolalátogatási igazolást és mellette ugyanott kérj egy másik papírt - ezt szívesség alapon kérd tőlük - hogy előtte is ott tanultál. csak annyit kérj, hogy vagy az iskolalátogatási papírra tegyenek egy plusz mondatot, hogy pl. 2017. szeptemberétől vagy azon intézmény hallgatója, vagy hasonlót - netán egy másik papírra írják rá, hogy mettől kezdődően voltál a diákjuk. Ha kérdezi az ügyintéző mire kell, mondd el, hogy gyerektartással kapcsolatos peres ügyben kell igazolnod, hogy valóban tanuló voltál 18 éves korod után. Emellé tedd oda a diákigazolványod másolatát, mindkét oldaláról, hogy látsszon az érvényességének ideje. Mást nem tehetsz.

Ezt mindenképpen igazolnod kell, akár akarsz vele foglalkozni a későbbiekben, akár nem, hiszen a múltat akarja perelni. Hiába mondasz le most a gyerektartásról, hogy később fizesse, a korábbi időszakot akkor is igazolnod kell.

Viszont ha tovább ezt nem akarod, akkor ahogy már javasoltam, a továbbiakra jelentsd ki, hogy nem tartasz igényt a gyerektartásra. Onnan már az ő dolga a bírósággal elintézni. Már ha szükséges egyáltalán, mert ahogy olvastam, a 20. életéved betöltésével a kötelezettsége amúgy is megszűnik.

2018. aug. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kikertem mindent, az iskolalatogatasin rajta van minden, mikor kezdtem, milyen szakon stb. Meg az altalanos iskolas es a gimis bizimet is lefenymasoltam, plusz neptun kepernyokepet is nyomtattam. Ezt elkuldtem az ugyvedjenek, mindennek a fenymasolatat, plusz leirtam hogy nem tartok igenyt erre az osszegre a tovabbiakban. Most varom mi lesz, mit talal ki... :(
2018. aug. 25. 10:55
 10/12 Andizsuzsi ***** válasza:
Ha felsőoktatásban tanulsz, akkor nem is vagy jogosult tartásdíjra.
2018. aug. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!