Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van olyan szabálysértés, ami...

Van olyan szabálysértés, ami miatt 1 nap, maximum 1 hét börtönbüntetés jár?

Figyelt kérdés
Szeretnék könyvet írni a magyar börtönökről, ezért próbálnám őket élőben feltérképezni. De mivel "látogatóba" nem lehet csak úgy menni, ezért szeretnék én is rab lenni pár napig. Természetesen seninek nem szólnék erről, úgymond beépülnék csak.

2020. máj. 31. 02:26
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
5E Ft/nap asszem, keress valamit.
2020. máj. 31. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk szerintem unatkozó iskolás vagy, de legyen:

ahogy az első is írta, bármilyen büntetést le lehet ülni kifizetés helyett, szóval pl. tilosban átkelsz, felpofozol egy rendőrt, kiabálsz a rendőrség előtt éjjel, stb. válassz...

2020. máj. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A börtönbüntetés az szabadságvesztés, és annak a törvény szerinti legrövidebb tartama három hónap. Az elzárás lehet ennél rövidebb is. Ha ilyen vágyad van, célszerűbb, ha összeszedsz valami szabálysértést, és a pénzbírságból ötezer forintot nem fizetsz be.
2020. máj. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért fel ne pofozzon rendőrt, mert nem néhány napot kapna érte.


Az elzárással aligha térképezed fel a börtönvilágot, mert az nem éppen az a kategória. Szerintem megbánnád azt a nagy beépülést, úgyhogy inkább ne erőltesd.


Ha szeretnél olvasni a börtönviszonyokról, akkor ajánlom figyelmedbe Orbán Gábor könyvét, aki a Viszkis rabló társa volt. (A Viszkis és én)

2020. júl. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha ilyen terved van, akkor szerintem ismerkedj össze jogi egyetemistával, és menj velük, amikor börtönlátogatásra mennek.
2020. júl. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!