Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben lehet börtönbünt...

Ilyen esetben lehet börtönbüntetésre számítani?

Figyelt kérdés
Ha valaki egy magánlevélben megrágalmaz valakit. Ezért milyen büntetés jár?

2019. nov. 26. 18:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Ezt kifejthetnéd.
2019. nov. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Ha valaki megírja valakinek, hogy szerinte ő bűncselekményt követett el.
2019. nov. 26. 18:47
 3/25 anonim ***** válasza:

Ennek nemhogy börtönbüntetés, de egyéb jogi következményei sincsenek.

Miért ne mondhatnám négyszemközt (a levél is ennek minősül) valakinek, hogy szerintem mondjuk füvet árult?

Amennyiben ezt más személyek előtt jelentem ki, híresztelem az már más.

2019. nov. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
90%
Magánlevélben bárki írhat bárkinek bármit, amíg az nem zsarolás vagy zaklatás. Rágalmazásért maximum akkor jár büntetés, ha nyilvánosság előtt megrágalmaznak. Ilyenkor általában a bíróságon kell bocsánatot kérni a rágalmazónak, és ha valami kára keletkezett ebből a sértettnek, akkor azt megfizetni. Börtönbüntetés legfeljebb csak az extrém esetekben jellemző.
2019. nov. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Pont annyit adnak érte a bíróságon, mint a pletykáló nőknek.
2019. nov. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Orbán Viktor egy tolvaj, csaló, hazaáruló!


Akkor most? Szerinted lesz bajom? XD

2019. nov. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

#6 vagyok:


Ráadásul ezt nagy nyilvánosság előtt tettem!

2019. nov. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

"Rágalmazásért maximum akkor jár büntetés, ha nyilvánosság előtt megrágalmaznak."


Ez nem igaz. Nem tudom, miért kell hülyeségekkel félrevezetni a kérdezőt?


Rágalmazás az, ha vki vki másról becsület csorbítására alkalmas tényt állít, híresztel. Hogy ezt levélben teszi, vagy élő szóban, az mindegy. Ha nagy nyilvánosság előtt teszi, akkor az minősített eset.

2019. nov. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Akkor csak hogy tisztázzuk! Ha Te levélben valakit bűncselekmény elkövetésével vádolsz, és az illető az a hatóság tudomására hozza, akkor igen is eljárást folytathatnak ellened hamis vád miatt. Idézet a BTK-ból "Az elkövetési magatartás eleme az is, hogy a hamis tartalmú tényállítást vagy koholt bizonyítékot (a hamis vádat) a hatóság tudomására kell hozni, hatóság előtt kell megtenni. A tényállás megvalósulása szempontjából közömbös, hogy a koholt bizonyíték tudomásra hozását az érdemi eljárás lefolytatására hatáskörrel és illetékességgel rendelkező hatóság előtt teszik-e meg, vagy sem".
2019. nov. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
A bűncselekmény megvalósulása szempontjából nem bír jelentőséggel az sem, hogy milyen úton jut el a hatósághoz a hamis tartalmú tényállítás vagy koholt bizonyíték, ugyanis a bűncselekmény akkor is megvalósul, ha a tettes nem saját kezdeményezésére, hanem a bíróság vagy a hatóság megkeresésére, felszólítására tesz hamis nyilatkozatot, vagy szolgáltat koholt bizonyítékot.
2019. nov. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!