Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az alábbi témákról szeretném,...

Az alábbi témákról szeretném, ha szavaznátok: melegházasság, abortusz, halálbüntetés. Szavazás során, a + jel jelenti, hogy támogatod, vagy egyetértesz ezzel a joggal/jogosultsággal, a - jel azt jelenti, hogy nem értesz egyet vele. Hogy szavaznál ?

Figyelt kérdés

FONTOSNAK TARTOM LESZÖGEZNI, HOGY EZ A SZAVAZÁS A RÉSZEMRŐL NEM TARTALMAZ VÉLEMÉNYT SE POZITÍV SE NEGATÍV IRÁNYBAN, SENKIT NEM AKAROK BEFOLYÁSOLNI, CSUPÁN REPREZENTATÍV FELMÉRÉS A RÉSZEMRŐL !!!! CSUPÁN INFORMÁCIÓSZERZÉS ÉS ESZMECSERE A CÉLOM, SENKIT NEM AKAROK MEGGYŐZNI SEMMIRŐL, SE POZITÍV SE NEGATÍV IRÁNYBAN !!


Érdekelne még, hogy ezekről mit gondoltok: fegyvertartás, béranyaság, eutanázia, azonos neműek örökbefogadási joga, szegregált vagy integrált oktatás, multikulturalizmus vagy monokulturalizmus, alkoholfogyasztási törvényeket szigorítanátok, vagy enyhítenétek, drogtörvényeket szigorítanátok, vagy korlátoznátok, szavazati jogot még jobban kiterjesztenétek, vagy plusz feltételekhez kötnétek. Szavazási jogosultsághoz az életkort növelnétek, vagy csökkentenétek ? Iskolában legyen rendőri jelenlét, vagy sem ?



2020. jún. 1. 17:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen erővel tanítsunk mindenkit programozni, függetlenül attól hogy milyen iskolába jár, hiszen ez a jövő. :). Csak sajnos az emberek 95%-nak nem menne.
2020. jún. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/76 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tűzoltóságon kívül egyéb munka is létezik, nem kell rögtön felsorolni a lehető legextrémebb fizikai munkákat.


És de meglehetne tenni, hogy 45 év után hozzáadnak még 5 évet. Érdekes módon azok a nők is túlélték akik anno korábban mehettek volna nyugdíjba, de változtak a szabályok.

2020. jún. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/76 A kérdező kommentje:
Amúgy az alapkérdéstől jó messzire mentünk, de gondoltam még felhozok plusz témákat, mert érdekesnek találtam :D Jó látni a sok véleményt, függetlenül attól hogy ki miképp gondolkodik.
2020. jún. 2. 00:07
 44/76 A kérdező kommentje:
Szavazás rovatba ennyi fért, meg egyesével lehet túlzás lett volna mindenről szavazást kiírni, nem is lett volna hely :D
2020. jún. 2. 00:08
 45/76 anonim ***** válasza:
69%
De ezt csak azért mondod, mert még tanulsz és nem dolgozol. ;). Persze dolgozhattál diákként nem ezt mondom, hanem úgy rendesen. Hidd el, ahogy ledolgozol majd 10 évet akkor nem ezt fogod mondani, hogy nem mehetsz nyugdíjba sohase. Az emberek többsége amúgy se éli meg a 70 éves kort, főleg nem a jövőben.
2020. jún. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 anonim ***** válasza:
100%

Igaz nem soke éve dolgozom ezért a saját tapasztalatomból nem tudhatom milyen. Mondjuk az tény hogy pár éve rendszeresen dolgozom hétköznap 8 hétvégente 12-14 órákat, bár nyílván 45 évhez képest ez egy tüsszentés, nem azért írom mert összehasonlítható lenne. És az sem valószínű, hogy valaha dolgozni fogok annyit tekintve, hogy jelenleg a várható élettartamom kb 35-40 év, lassan túl vagyok a felén.


Viszont édesanyám aki világéletében (gyerekkora óta) dolgozik és még mindig szereti a munkáját (kivéve a reggeli kávéja előtt), néha fáradt de túllendül rajta és köszöni szépen, dolgozni akar. Idén lesz 63. Igaz nem átlagos 60-as, de a többieket se tartja vissza senki az egészséges életmódtól ami elég sok krónikus betegséget megelőzne.


A jövőben meg szerintem inkább csak meg fog oszlani a dolog, lesz aki nagyon sokáig fog élni az orvosoknak hála és lesz aki nem fogja tudni megfozetni ugyanazokat a beavatkozásokat, kezeléseket.

2020. jún. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/76 A kérdező kommentje:
Na de picit elkanyarodtunk, a többi kérdéshez is hozzá lehet még szólni.
2020. jún. 2. 00:34
 48/76 anonim ***** válasza:
100%

70 évre tenni a nyugdíjkorhatárt szerintem meredek.

Amúgy szerintem idővel csökkenni fog az átlagéletkor.


Akik most 70+-osok,azok többnyire olyan nők,akik a szocializmusban élték az életüket,gyereket neveltek,létbiztonságban éltek,olyan 58 évesen elmentek nyugdíjba.


Ma,aki 18 éves korától kénytelen dolgozni,az aligha fogja megélni a 70-et,magyarán 50+ évig dolgozni?

Akkor már annak is több értelme lenne,hogy felszámolni a nyugdíjrendszert,öngondoskodás,magánnyugdíj.

2020. jún. 2. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/76 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan az automatizáció felé kellene elmenni.

Azt támogatni,aki kevés gyereket vállal.

Túlóratörvény helyett 3 napos hétvége bevezetése,vagy 6 órás munkanapok.

Aki pedig nem elégszik meg egy átlagos élettel,az menjen el dolgozni az alkalmazott helyett túlórát!Sőt én be is tiltanám a túlórát,dolgozzon a tulajdonos munkaidőn túl!

2020. jún. 2. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/76 anonim ***** válasza:
100%
Előbb utóbb kevesebb munkahely lesz. A technológia iszonyatosan fejlődik. Az AI is. Nem lesz szükség ekkora munkaerőre és az emberek nem fognak munkát találni. Persze ez nem 5-10 év hanem efölött. Előbb utóbb nem nyugdíj kell, hanem alap jövedelem. Hiszen, ha a gépek szinte mindenkit kiváltanak akkor nem tudsz pénzt keresni, de enni kell.
2020. jún. 2. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!