Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az alábbi témákról szeretném,...

Az alábbi témákról szeretném, ha szavaznátok: melegházasság, abortusz, halálbüntetés. Szavazás során, a + jel jelenti, hogy támogatod, vagy egyetértesz ezzel a joggal/jogosultsággal, a - jel azt jelenti, hogy nem értesz egyet vele. Hogy szavaznál ?

Figyelt kérdés

FONTOSNAK TARTOM LESZÖGEZNI, HOGY EZ A SZAVAZÁS A RÉSZEMRŐL NEM TARTALMAZ VÉLEMÉNYT SE POZITÍV SE NEGATÍV IRÁNYBAN, SENKIT NEM AKAROK BEFOLYÁSOLNI, CSUPÁN REPREZENTATÍV FELMÉRÉS A RÉSZEMRŐL !!!! CSUPÁN INFORMÁCIÓSZERZÉS ÉS ESZMECSERE A CÉLOM, SENKIT NEM AKAROK MEGGYŐZNI SEMMIRŐL, SE POZITÍV SE NEGATÍV IRÁNYBAN !!


Érdekelne még, hogy ezekről mit gondoltok: fegyvertartás, béranyaság, eutanázia, azonos neműek örökbefogadási joga, szegregált vagy integrált oktatás, multikulturalizmus vagy monokulturalizmus, alkoholfogyasztási törvényeket szigorítanátok, vagy enyhítenétek, drogtörvényeket szigorítanátok, vagy korlátoznátok, szavazati jogot még jobban kiterjesztenétek, vagy plusz feltételekhez kötnétek. Szavazási jogosultsághoz az életkort növelnétek, vagy csökkentenétek ? Iskolában legyen rendőri jelenlét, vagy sem ?



2020. jún. 1. 17:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 anonim ***** válasza:
100%

"Lehessen az iskolában diszkrét körülmények között nőgyógyásszal konzultálni, fogamzásgátlót, óvszert beszerezni - INGYENESEN."


Gondolom nem nő vagy. A fogamzásgátló nem úgy megy, hogy "felírják és csókolom". Normális vizsgálat kell hozzá. Másrészt miért adnák ingyen a 6-8 ezerért havonta? Hol érné meg a gyógyszergyártó cégeknek?

2020. jún. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/76 anonim ***** válasza:
76%

Nö vagyok, közel a fél évszázados dicső korhoz.

Fogódzkodj: vannak országok, ahol bizony működnek a leírtak.

Vizsgálathoz annyit, hogy elméletileg kell hozzá - de engem SOHA egyetlen nőgyógyász sem küldött laborra, pedig 16 évig szedtem. Többség még manuálisan sem vizsgált meg... nyilván ez nem etalon, de a fiatalok szempontjából tökéletesen megoldható az alapos kivizsgálás, aminek az is lenne talán a haszna, hogy nem 20 évesen derülnek ki olyan problémák, amiket már tizenévesen kezelni kell.

Az ingyen nyilván a páciens szempontjából ingyen, azaz teljes körű állami támogatással Ugyanúgy, ahogy rászorultsági alapon pl. az abortusz is ingyenes lehet akár...

2020. jún. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/76 anonim ***** válasza:
100%

"vannak országok, ahol bizony működnek a leírtak."


Ilyenkor van az, hogy sose írnak példát, hogy mely országokban, illetve forrássam sem hivatkoznak.


"de engem SOHA egyetlen nőgyógyász sem küldött laborra, pedig 16 évig szedtem"


Akkor saját magadnak is hülyeséget csináltál, mert ki tudja mi történhetett volna. Akár halállal is végződhet a történet.

2020. jún. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/76 anonim ***** válasza:
100%

63

Pl. Indiában úgy adják a fogamzásgátlót, hogy bemegy a nő, elővesz a doki egy nagy nejlonzacskót -kb 40x60 centiset, ami tele van a tablettákkal-, és egy boríték nagyságú kis nejlonzacskóba átmarkol néhány maroknyi tablettát számolatlanul.

2020. jún. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/76 anonim ***** válasza:
100%
Indiába... és normálisan működő országban? Indiába az EÜ is nagyon a legalján van. Ott bármit odaadnak neked. Nincsennek receptek...
2020. jún. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/76 anonim ***** válasza:
100%
melegházasság PUSZ, abortusz PLUSZ, halálbüntetés PLUSZ, HOGY A JÓZSIKA NE HASZNÁLHASSA A TÁVIRÁNYÍTÓS AUTÓMAT CSAK AKKOR HA KÖLCSÖNADJA A LÉZERKARDJÁT LEGALÁBB HÁROM NAPRA.
2020. jún. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/76 anonim válasza:
100%

Jó régi már a kérdés és jó nagy, átfogó is, nem is csodálom a 7 oldalt három nap alatt... Nem olvastam el az előttem szólókat, ám igyekszem röviden én is kifejteni a véleményem:


Liberális demokratának tartom magam némi konzervatív nézetekkel, ami szerint minden ember maga (vagy legális élettársa vagy családtagja) döntheti el a nemi hovatartozását, így a melegházasságot, az abortuszt, a béranyaságot, az azonos neműek örökbefogadási jogát és az eutanáziát is államilag legálisnak várom el, míg a halálbüntetésről a David Gale élete című egyik kedvenc filmem jut eszembe, meg az, hogy állatias dolog egy embernek a másik életét elvenni, még akkor is, ha sok történetre nekem is az a reakcióm, hogy az ilyen inkább haljon meg, ám legyen az természetes halál sanyarú körülmények között a társadalomtól elzárva nyomorultan, mert nincs az a tömeggyilkos, aki elég okot ad arra, hogy az életét szó szerint elvegyék ezzel lesüllyedve az ő szintjére, az általa megöltek életét azzal sem lehetne visszahozni, ember ne öljön embert semmilyen körülmények között szerintem.


A fegyvertartást és az iskolai rendőri jelenlétet is ellenzem, mivel fegyverrel és félelemmel nem lehet békét teremteni, én ebben hiszek.


Az oktatás már nehezebb kérdés nekem, talán mert eléggé látom a két oldal pro és contra érveit is... Olvastam nagyon jó ötleteket az oktatás megreformálására fórumokon hozzászólásokban, úgyhogy ebben én nem is nyilvánítok véleményt inkább.


A multi- és monokulturalizmus kérdését, ha jól értem a nemzeti értékek megőrzése és az elnyugatiasodás skáláján kell érteni, amiből én az arany középútra szavazok, hogy nyelveket kell tanulni és kinyitni az országot a turizmus számára, módszereket tanulni mindenre külföldről is, hogy ne maradjon Magyarország a sötét középkorban, miközben értelemszerűen ne felejtsük el, hogy kik vagyunk, honnan jöttünk, mit jelent a pálinka, Lánchíd, Parlament, magyar nyelv, Himnusz és még sorolhatnám, hogy mi minden magyar értékünk.


Az alkohol- és drogfogyasztási törvényekkel nem vagyok elég tisztában ahhoz, hogy nyilatkozni tudjak róla, de tudtommal füvezni sem szabad, én azt legálissá tenném orvosi célra (nem mintha én valaha is füveztem volna...), más drogokkal alkohollal meg értelemszerűen ne lehessen még biciklit sem vezetni, sem autót vagy más felelős feladatot elvégezni, azt 0%-os véralkohol szintig komolyan véve és büntetve, hátha sok-sok büntetésből megtanulná az ország, hogy ez nem menő és nem gizda részegen meg beszívva másokat veszélyeztetni.


Szavazati jogot nagyon örülök, hogy megkérdezted, mert azt viszont én nagyon komoly feltételekhez kötném, méghozzá hasonló kérdőívhez, mint amit te most csinálsz, csak még jobban letisztázva a vakon x-elgethő helyett egyszerű igen/nem kérdéseket feltenni, hogy a hülye is értse, de csak az értse, aki tud is olvasni annyit, hogy pl. az abortusz legyen-e legális vagy ne és az ilyen kérdések alapján számítson a szavazata arra a pártra, amelyik választási ígéreteihez a leginkább illik a szavazó véleménye. Igen, tudom, hogy ezt közvélemény-kutatásnak hívják, mégis jobb képet adna az ország akaratáról, mint az itt egy kiló krumpli, szavazz erre a pártra módszer a mély szegénységben élők körében pl., még akkor is, ha netán tényleg nincs tisztában a felkínált lehetőségek teljes jelentésével, hogy mit jelent az, ha az egyiket vagy a másikat választja, annak milyen következményei lehetnének. A szavazóképesség életkorának én meghagynám a 18 évet.


Igyekeztem röviden és tömören, ám mindenre válaszolni, de jó lenne, ha nem anyázást kapnék cserébe... ;)

2020. jún. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/76 anonim ***** válasza:
100%
63: Bristoli ismerőseimnek 3 gyereke van 2 lány. Mindkettő iskolájában hozzáférhető így a fogamzásgátló.
2020. jún. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/76 anonim ***** válasza:
68%

#11, #12-nek:


Tisztázzunk egy-két dolgot!


Ha egy nő teherbe esik, de nem tudja vagy akarja a gyereket felvállalni, akkor még időben elveteti.


Az abortusz tiltásával a nők felelősségteljes gondolkodását és cselekvését tiltanád meg!


Akkor viszont neveld fel TE azt a kibaxott kölköt!!!!!!

2020. jún. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/76 anonim ***** válasza:
13%

Ismét #11, ismét #12-nek:


A homoszexuálisokkal szembeni véleményemet pedig, mint egy 10 éves lány apja formáltam!


Senki ne mondja nekem azt a baromságot, hogy egy gyerek nem az általa legjobban szeretett személyeket, azaz a szüleit másolja a személyisége kialakulásánál.


És ezzel elmondtam mindent!

2020. jún. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!