Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bérlő ingóságait meddig...

Bérlő ingóságait meddig vagyok köteles őrizni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Albérletben lakok a párommal, neki van a főbérlővel szerződése, viszont az egyik szobát kiadtuk egy ismerősnek, mert nem tudott volna akkor épp hova menni (a főbérlő tud róla, az itt lakónak semmiféle hivatalos papírja nem volt róla, hogy itt él, vagy valaha is itt lakott)

Ez az ismerős kb. 1 hónappal ezelőtt elutazott, aztán e-mailben közölte, hogy már vissza se fog jönni többet, csak a cuccaiért.

Írtam neki több e-mailt is, hogy mikor jönne, viszont az egyikre se válaszolt (ami amúgy szokása, mert szerinte addig nem hajtható be rajta semmi). A június havi bérleti díjat még 10-ig fizethetné be (amit nyilván nem fog).


Na mármost az a kérdés, hogy az itt hagyott mindenféle kacatjait, ingóságait meddig vagyok köteles őrizni?



2020. jún. 2. 11:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy lenne ilyen határozott dátum, hogy meddig vagy köteles azokat megőrizni.

Bizonyíthatóan tudasd vele, hogy mi az a dátum ameddig jöhet a holmijáért és hogy utána mit teszel vele. Ha email-t írsz neki akkor a címben legyen benne pl. hogy Ki fogom dobni a holmidat ha nem jössz érte. Hogy ne mondhassa nem tudta hogy erről szól a leveled.

Még nem próbáltam, de mintha lenne olyan funkció a levelezésben, hogy jelezze neked ha a másik elolvasta a levelet - gondolom te is innen veszed hogy eddig nem olvasta el amit írtál neki. A te leveledet is mentsd le, meg készíts képet arról is amin látszik hogy ő elolvasta.

Határidőnek legyen a június 10+néhány nap, azt meg is tudod indokolni később, ahogy most is, hogy 10-én még jöhetett volna fizetni, te még egy hétig őrizted, hogy legyen benne egy hétvége is amikor el tudná vinni, majd ennyi.

Javaslom csak küldj neki aznap egy olyan levelet, hogy a cuccaidat kidobtam, már nem kell jönnöd - de még ne dobd ki valójában. Ha kelletek volna még neki a dolgai, akkor legalább anyázni felhív miatta és akkor szólhatsz neki, hogy ha 2 napon belül elviszi akkor még meg lesz a cucca.

2020. jún. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!