Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek, ha az árverési...

Mit tehetek, ha az árverési vevő nem hajlandó kiadni az ingóságaimat, mert a vevő úgy határozott, hogy minden ingatlanban található tárgyat megtart magának?

Figyelt kérdés

Az ingatlanomat megvásárolták árverésen, megtörtént a birtokba adás is már, de a birtokba adásról az azt megelőző este értesített ki a végrehajtó, így az ingóságaimat a birtokba adás időpontjára nem tudtam elhozni.


A 30 napos kipakolási időtartamon belül megszerveztem a szállítást, de az árverési vevő nem volt hajlandó kiadni az ingóságaimat, a fuvarosokkal és a pakolásra kihívott emberekkel üres kézzel távoztunk. Megegyeztünk a vevővel egy másik időpontban is, hogy elhozhassam a bútoraimat és egyéb értékeimet, de azt az alkalmat is meghiúsította, mondván van közmű tartozásom, aminek a rendezéséig ne is álmodjak arról, hogy megkaphassam a holmimat.


A szolgáltatóval megállapodtam részletfizetésben, de ez a vevőnek nem felelt ez meg, ő önszántából kifizette egy összegben ezt az elmaradást, aztán kijelentette, hogy "én mostantól tartozok neki ezzel az összeggel és a tartozás fejében megtartja magának a bútoraimat." Nem történt erről semmilyen megállapodás kettőnk között, mondtam neki, hogy én ehhez nem járulok hozzá, de azóta se enged az ingóságaim közelébe, mert szerinte azok most már az ő tulajdonát képezik.


Ötletek, hogy hogyan szerezzem vissza a tárgyakat, amik annak ellenére az én tulajdonomat képezik, hogy az ingatlan már a vevőé?



2017. okt. 27. 21:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hívj rendőrt!
2017. okt. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A rendőrségen voltam már bent, hogy szólítsák fel, hogy adja ki a bútoraimat vagy jöjjenek ki velem az ingatlanhoz és asszisztáljanak a kipakolásnál, de azt mondták, hogy az ilyen ügyek nem rájuk tartoznak, nem minősül se lopásnak, se jogsértősnek, hogy a vevő... fogalmazzunk konkrétan: ellopta az ingóságaimat - szerintünk lopásnak se tekinthető, ha az ő birtokán belül vannak a kérdéses tárgyak.
2017. okt. 27. 23:18
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Én diszkréten rágyújtanám, az tuti. Legyen boldog a bútoraimmal a pokolban. Jaj, dehogyis mondok ilyet, ez már bújtogatás, ami nem szép dolog.
2017. okt. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A kérdésben visszaszerzésről és nem megsemmisítésről vagy gyilkosságról volt szó. Nem süllyedek le az ő szintje alá azért, mert meglopott.
2017. okt. 28. 14:31
 5/11 anonim ***** válasza:

Törd fel a zárat.


A birtokos jogos önhatalommal is visszaszerezheti a dolog birtokát attól, aki birtokától jogalap nélkül megfosztotta, feltéve, hogy más bittokvédelmi eszköz (a hatósági út) igénybevételének idővesztesége a birtokvédelmer meghiúsítaná.


Itt van egy teljesen jogalap nélküli birtokos, és a tulajdonos. Az árverési vevő minden jogalap nélkül kizár téged a dolog birtokából. Abból kiindulva, hogy albérletek esetén, ha az önhatalmúlag kicserélt zárat az albérlő feltöri, és ez a bírói gyakorlat szerint jogos önhatalom, akkor ez itt is megáll.

2017. okt. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azt hiszem az a helyes eljárás, ha a szerződéssel bemész egy közjegyzőhöz, ha a szerződésben CSAK az ingatlan szerepel, akkor semmi joga sincs a vásárlónak az ingósághoz. A Közjegyző megírja a felszólítást, és záros határidőn belül a végrehajtó elvégzi a javaid visszaszerzését.
2017. nov. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Na, voltam a közjegyzőnél és lerázott azzal, hogy ő ilyennel nem foglalkozik, a rendőrségen szintén szélnek eresztettek azzal, hogy a jegyző hatásköre, a jegyző meg visszairányított a végrehajtóhoz azzal, hogy az ő intézkedése nagyon sok időbe tellene és, ha a másik fél kifogásolná a helyzetet, akkor még jobban elhúzódna vagy egyáltalán nem is tudna mit kezdeni. A végrehajtónál meg mondták, hogy a jegyző, a rendőrség vagy a közjegyző felszólítása nélkül ők nem cselekedhetnek.
2017. nov. 10. 13:43
 8/11 anonim ***** válasza:
Hívd fel a közjegyzői kamarát
2017. nov. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

El vagyok képedve! Ez kriminális! Ne haragudj, hogy nem hasznos válasz adás miatt írok. Én azért megkérdeznék egy ügyvédet is, hogy mi az ő véleménye, de mindenek előtt meg kell tudnod, hogy mennyi esélyed van rá, hogy érdemekben járjon el az ügyedben és nem csak megint egy szerencsés újabb résztvevő aki más "mizériájából" szakít.

Meg tennéd, hogy leírod mi lett a vége, csak hogy okosodjunk mi is belőle? Köszönöm és sok sikert!

2018. márc. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Na, a fejlemények annyiból állnak, hogy találtam nagy nehezen egy hellyel-közzel normális ügyvédet, aki perre viszi a dolgot, ez még mindig folyamatban van.

Időközben annyi változott még, hogy a jóember a bútoraim és személyes tárgyaim jó felét eladta - ismerősök értesítettek róla, hogy fent van a tévém és a kanapém az interneten, szomszéd pedig mondta, hogy voltak emberek a háznál, akik vittek el dobozokban kisebb-nagyobb tárgyakat.


A kimenetel egyelőre még kérdőjeles, az ügyvéd szerint kártérítésben reménykedhetek. Ez több a semminél sokkal, de ugye voltak olyan holmik, amiket olyan emberek vettek vagy készítettek nekem, akik már nem élnek, így érzelmi értékük volt inkább... ezeket sosem tudom már pótolni. Ha minden jól megy, akkor fel tudok szerelni a pénzből egy üres albérletet, de a nagymama saját kezűleg festett kancsóit például nincs az a pénz, ami helyettesítheti :/

2018. aug. 1. 03:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!