Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért ilyen csicska Magyarorsz...

Miért ilyen csicska Magyarország? Miért nem nevezhetik el a szülők úgy a gyermekeiket, ahogy akarják, és olyan írásmóddal, amilyennel akarják? Mi szükség van arra, hogy beszabályozzák ezt? Miért kell ezt a magyarságot ennyire erőltetni?

Figyelt kérdés

Az angol neveket csak fonetikus írással engedélyezik, ami szerintem nagyon gáz. Pl.: Sebastian - Szebásztián, Melisa - Melissza, stb.

Miért kell ezt beszabályozni? Miért nem lehet normálisan külföldi neveket adni? Amerikában akár Nyári Esőnek, Hétnek, Rakétának vagy akár Zsoltárnak is nevezhetik a szülők a gyerekeiket, vagy számkombinációkat is alkalmazhatnak. Ami nem mondom, hogy normális, csak mégis jobb, mint a magyar szabályozás. Miért kell így beszabályozni? Ennek mi értelme van? Aki magyar nevet akar majd a gyerekének adni, az majd úgyis magyart fog. Miért kell mindent magyarosítani? Értelme nincsen.

Nem azt mondom, hogy oldjanak fel mindent, hogy aztán lehessen Szalonnának vagy Tengeri Lazacnak hívni a gyerekeket, de olyan írásmóddal lehessen írni a gyerekek nevét, amilyennel szeretnénk.


Nem kérek olyan kommenteket, hogy akkor költözzek Amerikába meg hasonlók.



2020. jún. 3. 19:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
85%

Most Elon Musk példájából okulva (akinek a fia Æ-x-mittudomén-12 lett volna a neve), külföldön sem lehet elnevezni a gyereket idiótaságnak.

Őszintén, nevezzék aminek akarják, mert aki ez alapján ítéli az embert, hogy a szülei az ő tudata/hozzájárulása nélkül nevezik el, annál vannak gondok.

2020. jún. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
73%

Sajnos inkább szigorítani kellene a mostanit is, mert igen sok az idióta szülő.

Pl. nálunk az állatorvosnak Végh Béla a neve.

Azért ezzel leélni egy életet...


Aki nem hiszi:

[link]

2020. jún. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
87%
Előző: szabad nevet változatni. Egy állatorvosnak feltehetően lenne pár tízezrese új okmányokat csináltatni. Mivel ezt nem tette meg, valószínűleg nem zavarja a neve. Bár én is másik nevet vennék fel a helyében, de hát különbözőek vagyunk.
2020. jún. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
85%
Magyarorszagon nincs annyi kulfoldi mint Amerikaban. Ha Amerikaban szabalyoznak ezt igy akkor nagy ervagas lenne a mexikoiaknak mert lehetne Juan meg Esmeralda a gyerek
2020. jún. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
42%
A választ nem tudom.
2020. jún. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
75%
*De az előttem szólóak jókat írtak .
2020. jún. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
83%
Gyönyörű lenne egy Kovács Scarlett vagy egy Szabó Bryan 😀 Én ehhez csak ennyit fűznék hozzá.
2020. jún. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
69%
17-es, nekem a Kovács Scarlett, meg a Szabó Bryan pont tetszenek. :)
2020. jún. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Oszt az mennyivel szebb, hogy Kovács Sztkárlet meg Szabó Brájen? Ha már külföldi nevet akar valaki adni a kölykének, akkor írjuk már úgy, ahogy eredeti. Nem fonetikus geecivel.
2020. jún. 8. 17:55
 20/20 anonim ***** válasza:

Azért ilyen „csicska” ez az ország, mert van egy nyelve, egy kultúrája (amely láthatóan nem ér fel a te színvonaladhoz). Márpedig ha itt élsz, és ennek az országnak a része vagy, akkor elfogadsz bizonyos játékszabályokat.


Attól még, hogy az USA-ban meg még pár országban szemetesvödörről is elnevezheted a gyerekedet, ez nem általános dolog a világon. Ráadásul aki nagyon szeretne valamilyen nevet, kérvényezheti, és sokat jóvá is szoktak hagyni (mondjuk a Pléjsztésönt valószínűleg nem fogják).


Az pedig, hogy a Carmen helyett a Kármen, a Claudia helyett a Klaudia, a Patrick helyett a Patrik, a Giulio helyett a Dzsúlió anyakönyveztethető, nagyon jól van így. Prolikörökben nyilván ciki a magyar, de ennek az országnak ez a nyelve.

2022. okt. 16. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!