Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Európán belül hol "éri meg" élni?

Európán belül hol "éri meg" élni?

Figyelt kérdés

Élhetésileg, politikailag, környezetileg, egészségügyileg stb hol éri meg élni? Mennyire "jó" a Nyugat, Spanyolország, Olaszország vagy Skandinávia? Hol fogadják be könnyebben a külföldit (aki papírokkal érkezne és dolgozni menne)? Ha nem Uniós országba szeretnék kimenni, akkor milyen papírok kellenek a lakhatásomhoz?

Nem tervezem elhagyni az országot, de egy pár évig, ha lehetőségem van rá szívesen élnék külföldön.



2020. máj. 31. 10:31
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Jelenleg Olaszországban élek.

Egyetemre jöttem ki, de úgy tervezem, hogy azután is kint maradok.

Amit tudok tanácsolni, hogy a minimum, hogy tanuld meg az adott ország nyelvét. Én olasz B2-es nyelvvizsgával (angolból C1 volt) jöttem ki, és hidd el, ha nem beszéled a nyelvet, óriási hátránnyal indulsz. Könnyebben is tudsz beilleszkedni.

Több helyen is megérti élni, rengeteg fantasztikus helyen jártam. A kérdés az, hogy neked melyik hely szimpatikus és mire van igényed. Ez alatt pedig mindent érek. Milyen éghajlaton szeretnél élni, melyik nép kultúrája és mentalitása szimpatikusabb, stb, stb.

Egyébként nem is kell egy helyen leállnod. Élhetsz több helyen egy-két évet. Egyetemi program keretein belül én is félévet Angliában éltem, és bár teljesen más volt, mint Olaszország, az is egy felejthetetlen élmény volt.

22/L

2020. máj. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Egyik ismerősömnek Hollandia jött be. De mondta hogy ha nem kötődne oda a családja miatt akkor Dániába is élne. Ő élt is Dániában, jól érezte ott is magát, csak Hollandiába kapott egy jobb lehetőséget, meg akkor még nem volt jóformán senkije így úgy volt vele hogy megpróbálja és bejött neki az a hely. Dániába visszamenne mert mondta hogy ott volt ő igazán jó helyen, de a családja miatt nem fog, mert ők nem akarnak odamenni.
2020. máj. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%
A legutóbbi RTL-es Isten veled Magyarország című műsorban látottak alapján Norvégiában. Az úgy nem semmi, ha mindent el lehet hinni, amit a hétfői műsorban elmondott a csaj. RTL Most-on visszanézheted, miről beszélek. Kicsit megirigyeltem. Mert az, hogy osztrákoknál szobalánykodj, azt nem ajánlom, hiába van német nyelvtudásod, akkor is kidolgoztatják belőled a szuszt is. Volt benne tapasztalat. Anglia sem. Talán Olaszország. Az elég laza. Ha elviseled a hidegebb éghajlatot, akkor még Izland jöhet szóba. Ott is könnyebben lehet boldogulni, mint itthon.
2020. máj. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Angliaban csak akkor eri meg, ha van normalis nyelvtudasod es normalis szakmad es el tudod viselni, hogy az angolok tobbsege hihetetlenul ostoba, plusz foleg mostanaban eleg nagy az idegengyulolet.
2020. máj. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21%
Sehol. Az egyetlen hely, ahol megéri élni, az ahová vízum kell, azaz az USA. Ahol csak úgy megengedik, hogy letelepedjenek az emberek, azok a helyek megtelnek és az ingatlanárak felmennek a csillagos égig. Aztán már nem éri meg.
2020. máj. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Ahogy a vírus megmutatta, egészségügyet tekintve a mediterrán államok kilőve. A többi rajtad áll. Ha normális szakmai tudásod van (akármilyen szinten), akkor itt is és bárhol máshol az EU-ban tudsz boldogulni (extrém esetektől eltekintve pl. nem sok hajómérnökre van szükség Svájcban) A többi rajtad áll. (Nyelvtudás, utazási hajlandóság stb stb) Pár hete volt egy kérdés, le lettem pontozva, mert a klíma miatt nem mennék Norvégiába, hanem inkább Dél-Németországot céloznám meg... Szóval, ami neked szimpatikus. Nyi
2020. máj. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
egyéteműen dánia
2020. máj. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A skandináv országok szimpatikusak, régen Norvégia volt az No. 1,de ma már inkább Dánia, az valahogy nem tűnik annyira liberálisnak se, de maradinak se. Örülök, hogy többen írtátok Dániát, Holla dia se hangzik rosszul, ismerősök is vannak ott, de inkább előbbi vonz. Nem mondom, hogy kitelepülök (még ha csak egy pár évig is), de néha elgondolkodok azon mi lenne, ha... Óvónőként végzek jövőre, szerintem ezzel bármely országban el tudnék helyezkedni, persze tudom, alap, hogy tudni kell az adott ország nyelvét, nem az angolommal meg a magyarommal kell érvényesülnöm. Köszönöm szépen a válaszokat, ment a pipa :)
2020. máj. 31. 12:52
 9/10 anonim ***** válasza:
29%
Sehol! Miközben egyre nagyobb mértékben húz le mindenki mindenkit, nincs mögötte teljesítmény! A "gazdaságok" egyeseket és nullákat utalnak egymásnak, kézzel megfoghatatlan "értékek" mentén gazdagodik tovább, akinek eddig is jól ment, a többi pedig várja a megváltó halált. Az EU, - "a korrupció elleni harc fellegvára" - maga a korrupció fellegvára, generálója, fenntartója és managere. Ha mindenáron költözni akarsz, felejtsd el Európát, - na nem, mintha Európán kívül kolbászból lenne a kerítés!
2020. máj. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahova én mennék - de nem megyek, mert nekem mindenhol iszonyatos honvágyam van - Svájc, Norvégia és Európán túl, Kanada.
2020. jún. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!