Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Budapest, hajléktalanok....

Budapest, hajléktalanok. Tényleg nem lehet semmit tenni? Tényleg??? Rendőrség?

Figyelt kérdés

Iszonyat, ami a belvárosban van. Az Astoria szomszédságában lakom, V. kerület. Jó környék LENNE. Újonnan a Dohány utca/zsinagóga környékén, a színház előtt telepedtek le. A Károly körúton, a Spar előtt is szinte mindig ott vannak és az OTP előtt is a Deák térre menet. Elmondhatatlan undorító szag és látvány. Lehetne élvezni a napsütést, a jó időt, de a hányás kerülget, az ember étvágya és életkedve is elmegy minden nap. A városképnek is annyi. Ki vagyok készülve.

Ma felhívtam a Máltai Szeretetszolgálatot, hogy bejelentést tegyek. A diszpécser azt kérdezte, hogy "Azon kívül, hogy büdösek mi baj van velük?", "Nincsenek felszerelve? Akkor majd viszünk nekik takarót." Ennyit tudnak csinálni, mert a menhelyek még nem nyitottak ki. Persze az köztudott, hogy oda ritkán mennek be.

A rendőrök maximum 1 napra beviszik őket és annyi, igaz? Az Astoria aluljáróban is szoktak lenni és még máshol is ugye. Tudtommal az ma már törvénybe ütközik. Jól tudom?

Valamit jó lenne tenni, mert ez lassan elviselhetetlen, nem lehet azzal elintézni, hogy az ember nem néz oda. Nincs ez jól.


Előre is köszönöm a normális válaszokat.


2020. jún. 6. 22:01
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
"Mi az, hogy nem lehet velük tenni semmit? Azt az aluljárót többek között az én adómból is építették. Ezért közterületnek számít, mivel mindannyiunké én pedig nem szeretném ha ez a közterület teli legyen szarva, szemetelve. Tehát a rendőrök ellenőrizzék azokat az embereket és ha lehetséges távolítsák is el őket onnan meg a szemetüket. Egy turista ha majd jön Budapestre jó ha olyan közterületeket lát, ahol hajléktalanok laknak?"
2020. jún. 6. 22:02
 2/13 anonim ***** válasza:
58%
Ha van pénzed az ötödik kerületben lakni, akkor a 12. kerületre is van pénzed.
2020. jún. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
33%

Miért a hajléktalanokon háborogsz, miért rájuk haragszol? Miért nem azon gondolkozol, hogy mit tehetnél, hogy jobb körülmények legyenek? Vajon tőlünk nyugatabbra miért van kevesebb hajléktalan? Hány hajléktalant láttál pl. Bécsben? És nem, nem azért van ott kevesebb, mert az összeset börtönbe csukták. Hanem mert ott az állam nem rakja utcára olyan könnyen az embereket, mint itt. Mert ott a hajléktalan szállók kultúráltak. Még a magyar hajléktalanok is oda járnak.

Értem én, hogy sokkal szebb lenne környék és jobban éreznéd magad ha nem ott lennének, ahol laksz, hanem börtönbe zárnák őket, esetleg kiraknák őket a város szélére, hogy ott hajléktalankodjanak és ne zavarják a te orrodat és szemedet, de ez van. Az omladozó házak, a kátyus utak, az ideges emberek, a szegénység ugyanúgy hozzátartozik az országhoz, mint a hajléktalanok. Ha nem tetszik, tegyél ellene és ne arra várj, hogy majd mások megoldják a te problémádat. Hidd el, ők is szívesebben laknának egy lakásban, mint az aluljáróban.

2020. jún. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
26%

"iért a hajléktalanokon háborogsz, miért rájuk haragszol?"


Te miért kérdezel marhaságot?

A magyar hajléktalannak minden lehetősége megvan, hogy változtasson.

Miről beszélünk akkor?

2020. jún. 7. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
100%

Nem a hajléktalanok, hanem a hajléktalanság ellen kell tenni. A NER is nekifutott emlékeim szerint legalább kétszer, hogy kriminalizálja a hajléktalanokat, mindkétszer elbukott, ahogy várható volt.


Ha van egy probléma, akkor azt megoldani kell, nem tünetkezelni. De sajnos épp az történik, hogy az ezzel foglalkozó szervezetek, szervek egyre kevesebb erőforrást kapnak.

2020. jún. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%

Ahogy tapasztalom, nem igazán fejlődött ki a tolerancia benned polgártársaid irányába.

Ehhez hpozzátehetjük, hogy valójában az általad felvázolt probléma inkább a kisagyadban van és néhány másodpercre zavarja az egyébként haverok-buli-fanta életstílusodat.

Sikerült kifejlesztened azt a szélsőjobbos aljas patkánymentalitást, ami a magyaroknak sajátja. Nulla szolidaritás a másik iránt, teljes egészében eluralkodó elhízott egóval, mely azt ordítja, ÉN-én-én.

2020. jún. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%

"Sikerült kifejlesztened azt a szélsőjobbos aljas patkánymentalitást, ami a magyaroknak sajátja."


Mondja ezt a szélsőjobboldali rasszista.

2020. jún. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Lesz ez még rosszabb, sokkal rosszabb. Ti akartátok Karácsonyt.
2021. jan. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Lesz ez még rosszabb, sokkal rosszabb."


Ha marad a büdös dakota, akkor tényleg lesz még rosszabb is, de szerencsére takarodni fog.

Eltakarítjuk a retkes stolvajt.

2021. jan. 20. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Tényleg nem lehet semmit tenni?"


Nem kellett volna hajléktalanná tenni őket!

Ennyi!

2021. jan. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!