Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogosult vagyok az aktív...

Jogosult vagyok az aktív korúak ellátására?

Figyelt kérdés

Most járt le az álláskeresési járadék folyósítása, kaptam is igazolást, amivel igényelhetem az aktív korúak ellátását, viszont itt azt írják, hogy: "Az aktív korúak ellátására való jogosultság tekintetében akkor nem biztosított a megélhetés, ha a családnak az egy fogyasztási egységre jutó havi jövedelme nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 90%-át és vagyona nincs." [link]


Szóval jól értelmezem, hogy ez csak legruppótlanabb embereknek jár?



2020. jún. 8. 19:45
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Talán
2 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
"A vagyona nincs" szerintem itt a kérdés. Az én nővéremnek az ilyen irányú kérelmét azért utasították el ~5 évvel ezelőtt, mert volt a nevén egy műveletlen szántó, amit örökölt a lakott ingatlanon kívül, ami 50%-ban a nevén volt.
2020. jún. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nekem van egy 22 éves F Astrám, nem tudom az kizáró ok e. :D Csak arra gondoltam, hogy mivel édesanyámmal élek és neki van keresete ezért nem jár.
2020. jún. 8. 19:59
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, a saját neved lévő autó már kizáró ok. Utána felmerül, hogy hányan éltek közösen. Ha csak édesanyáddal és az egy főre jutó jövedelem, amennyiben közös háztartást vezettek meghaladja a 25 650,- forintot, már nem vagy jogosult, bár ez tudtommal egy nyilatkozattal, hogy külön háztartást vezettek, általában áthidalható.
2020. jún. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Ketten vagyunk. Az mit jelent, hogy külön háztartást vezetünk?
2020. jún. 8. 20:20
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Hogy Te hivatalosan nem az Ő háztartásában élsz, hanem saját magad látod el, fizetsz Neki a lakáshasználatért stb. Nem vagyok benne biztos, hogy ez anya-gyermek viszonylatban is működik, az biztos, hogy főiskolás koromban szociális támogatás viszonylatban működött, hogy az anyámmal élő nővérem bérét nem kellett beleszámítani az anyámmal közös bevételbe, aki eltartott.
2020. jún. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Értem. Nem tudom hogy van ez, lehet majd megpróbálom beadni és az ügyintézőtől megkérdezem ezeket.
2020. jún. 8. 21:14
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha a családban a közös háztartásban lévők számát beszorzod 25650-forinttal, és a befolyó jövedelmek összege ezt meghaladja, akkor nem jár.


Egyébként az aktív korúak ellátása nem más, mint az úgynevezett köz-segély körülírása! XD


Vagyis ha a jövedelmed nem elég a megélhetésedhez, akkor dobnak egy kis lóvét a közösből hogy ne halj éhen.


Aki ezt kéri, az ne lepődjön meg ha könyékig turkálnak a zsebében!

Akinek saját kocsija/ingatlana van, ott nagyon megvizsgálják azok forgalmi értékét!


Ha ezt a havi 22.800 Ft-ot kéred, lényegében szegénységi bizonyítvány kiállítását kéred! Ezt vedd szó szerint!

2020. jún. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Igen, eléggé belemennek a dolgokba. Még olyat is kérdeznek, hogy "a kifizetési számlán kezelt összeg". Nem tudom, hogy ez vajon azt jelenti, hogy havi szinten mennyit utalnak rá, vagy hogy mennyi pénz van rajta. Ha az utóbbi, akkor ez is gond nálam, mert van egy kis félretett pénzem.
2020. jún. 9. 07:11
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

#7 vagyok:


Mégis mi célból akarod a közsegélyt?

Egy kis mellékesnek gondolod napi lejelentésű munka mellett?


Egy-két hónapon belül be fognak rendelni közmunkára, és ha megtagadod, akkor ugrik a közsegély is. Ezen kívül 3 hónapig nem regisztrálhatsz a munkaügyiben, mint álláskereső.

2020. jún. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Az aktív korúak ellátásánál nem számítasz anyukáddal egy háztartásban élőnek, hiába laktok egy házban. Tehát te magad vagy így egyedül. Ha neked nincs semmi jövedelmed, akkor megkapod. Lehet ház is a neveden, meg autó is, hacsak nem több milliós, tényleg valamit is érő házról vagy autóról van szó.
2020. jún. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!