Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Börtön helyett rabszolgaság?

Börtön helyett rabszolgaság?

Figyelt kérdés
Az elitélteket az állam átmeneti börtönökbe vinné, majd jó pénzért eladná őket rabszolgáknak akár cégeknek, akár magánembereknek. Addig lennének rabszolgák amíg az ítélet tart. A fogva tartók azt tehetnének velük amit akarnak, kivétel a nagyobb testi sértés és meggyilkolás (életfogytiglan esetén ezt is meg lehetne tenni). Ha a rabszolgát szabadon találnák a rabszolgatartó keze alatt, az állam újra elkobozná a rabszolgát a tulajdonostól, sőt a rabszolgatartó engedélyét is bevonhatnák. Ha a rabszolga a tulajdonosa ellen fordulna azonnal meg lehetne ölni. Vélemények?

2020. jún. 10. 06:29
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
75%
Egyáltalán nem hülyeség.
2020. jún. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 A kérdező kommentje:
Én csak annyit mondtam hogy logikai ellenérvet eddig nem kaptam csak kiborulásokat. A kínzást meg még mindig nem én írtam.
2020. jún. 10. 09:52
 23/57 anonim ***** válasza:
63%
Rabszolgaság rossz. Nézd meg mi lett Amerikából, Franciaországból konkrétan Franciaországban már hátrányos helyzetűek a zsidók mert az arabok inzultálják őket. Egyik ismerősöm nem is mert már kipát felvenni annyi arab van a városba.
2020. jún. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 A kérdező kommentje:
Ez nem feltétlen etnikai alapú lenne.
2020. jún. 10. 10:01
 25/57 anonim ***** válasza:
40%

Rendkívül "okos" ötlet lenne.

A cégeknek adócsalókat, a bankoknak pénzhamsítókat, a családos embereknek pedofilokat, a magányos nőknek nemi erőszak miatt elítélt rabokat kellene "kiutalni". A kórházaknak jutnának a gyilkosok.

Belegondoltál a következményekbe? El tudod képzelni, (még akkor is, ha nem ennyire sarkosítjuk a kérdést), hogy ezek a gonosztevők hagynának magukkal minden olyasmit csinálni, ami a te beteg agyadban megszületett, minden felügyelet nélkül?

Jó vicc.

2020. jún. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 A kérdező kommentje:
Téged sem az eszed miatt szeretnek. Nem lenne kötelező senkinek megvenni őket, vétel után a tulajdonos felelőssége lenne hogy mi történne. Ja meg elég lőporral szerintem sakkban lehetne tartani őket.
2020. jún. 10. 11:16
 27/57 anonim ***** válasza:
77%
Ilyen esetben papíron csökkenne a bűnözés mértéke, mivel sok bűnöző elmenne rabszolgatartónak, s akkor törvényesen tehetné azt, amiért korábban lecsukták volna.
2020. jún. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 A kérdező kommentje:
A tulajdonosnak nem állna érdekében hogy a rabszolga tovább bűnözzön mivel már azért neki is felelősséget kellene vállalnia.
2020. jún. 10. 11:21
 29/57 anonim ***** válasza:
63%

Ekkora baromságot honnan szedtél? Teljes erkölcsi csőd lenne egy ilyen, nem is beszélve a kivitelezhetetlenségről, a visszaélésekről, na meg a rengeteg kárról amit a lázadások okoznának.

Beteg és undorító az egész.

2020. jún. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 A kérdező kommentje:
Adj neki 100-200 évet és nem lesz az.
2020. jún. 10. 12:11
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!