Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Okirathamisitás az okiraton...

Effet kérdése:

Okirathamisitás az okiraton található idegen, a szerződés tárgya szerint jogalap nélküli aláirás?

Figyelt kérdés
Ingatlanom tulajdonjog átirásához egy csaló társaság felhasználtak olyan okiratokat, amelyen az én, ráhamisitott aláirásom mellett ott van egy olyan személy aláirása is, aki semmilyen jogcimen nem irhatott volna alá. Én sem irtam alá azokat az okiratokat. Az aláirásom, ami csak vonalkombinációkból álló szigno, ráhamisitották a szerződésekre. Ezeknek a szerződéseknek a létéről nem tudtam, a véletlen hozta a tudomásomra ezeket,több hónap elteltével.. Meg is lepődtem a földhivatalban, amikor a másik szerződő fél, meg az ellenjegyző ügyvéd, és az "aláirásom" mellett egy negyedik aláirást is láttam az okiratokon. A földhivatal azt mondta, ők azt nem ellenőrzik, ki ir alá, azt az ügyvéd hitelesiti. Az ügyvéd szerint nincs is idegen, jogosulatlan aláiró aláirása az okiratokon. Akitől vélelmezhetően származik a jogosulatlan aláirás, az meg tagadja, hogy velem együtt bármilyen tulajdon átruházó szerződést aláirt volna.. Csak első olvasatra bonyolult ez.. De, ez okirathamisitás?

2020. jún. 10. 19:59
 1/9 anonim ***** válasza:
már az okirat hamisítás, hogy a te aláírásod rákerül egy olyan iratra, amit te nem írtál alá
2020. jún. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az állitásomat,- miszerint én nem irtam alá az okiratokat - a nyomozóhatóság lesöpörte a saját - NSzKK - irásszakértőjével, aki kijelentette, 100százalék tőlem származnak a nekem tulajdonitott szignok. Egy földhivatali okiratot nem vizsgáltak,emiatt én nem fogadom el a szakértői véleményt.. Betűket nem tartalmazó, vonalkombinációs szignora hogy lehet százszázalék biztos véleményt irni? Szakértői körökben is tudott tény, hogy ezt a szignotipust a legkönnyebb hamisitani.. Az irásszakértői vélemény után kijelentették,okafogyottá vélt az oda nem illő szigno vizsgálata, ezért annak vélelmezhető elkövetőjét, és az ellenjegyző ügyvédet ezekről ki sem hallgatták... Még ha aláirtam volna az ügy okiratait, és megjelenik egy szerződésen egy nem jogosult aláirás , csak furcsa eset, nem? Főleg, hogy az idegen aláiró tagadja, az ellenjegyző ügyvéd meg nem is tud az oda nem illő aláirásról... Nem tiszta ügy..
2020. jún. 12. 12:27
 3/9 anonim ***** válasza:
Minden okirathamisítás, ami bármilyen módon megváltoztatja az okirat tartalmát.
2020. jún. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segített a válaszod..
2020. jún. 12. 17:12
 5/9 anonim ***** válasza:

Kezdjük ezzel:

- Adtál megbízást ügyvédnek, egyéb társaságnak (pl. ingatlanközvetítőnek)?

- Rendőrségen tettél feljelentést, vagy esetleg ellened folyik eljárás (ha igen, akkor éltél ellene panasszal?

- Tettél panaszt ügyvéd, illetve igazságügyi szakértő ellen?

2020. jún. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én vagyok a sértett. Tettem panaszt. 4 és fél év után most zárták le az ügyet, bűncselekmény nem látható indokkal..Kerületi ügyészség sem látja.. Felettes tovább nincs.. A Fővárosi Főügyészség közölte, ők nem felettes.. patthelyzet.. Most állok pótmagánvád előtt, négy és fél év után.....
2020. jún. 12. 18:48
 7/9 anonim ***** válasza:

Adtál megbízást az ügyvédnek, egyéb társaságnak (pl. ingatlanközvetítőnek)?

Ki/mi ellen tettél panasz? (Eljárás megszüntetése ellen? Vagy ügyvédi, igazsságügyi szakértői kamaráknál is?)

Nyomozás irataiba beletekintettél? (Ehhez sértettként jogod van)

Indítványaid, észrevételeid voltak?


[link]

2020. jún. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én nem adtam megbizást ügyvédnek. Az öcsödi Lakatos G. és Farkas L. voltak az ügyvédek megbizói. Minden létező hatóságnál tettem már panaszt: ORFK, BRFK, Fővárosi Főügyészség - ők megirták, nem jó helyen járok, mert nem felettese a kerületi ügyészségnek (?!), Szentesi rendőrkapitányság, szentesi ügyészség, szegedi ügyvédi kamara. Szakértői Kamarához még nem irtam.. Irásszakértői felölvizsgálatot nem találtam.. Az elmeorvost meg nem meri felülbirálni senki.. Nem engedtek személyes iratbetekintést,mert akkor még le tudnám fényképezni az "eredeti"aláirásaim, és külsős igazságügyi irásszakértőnek adni vizsgálatra. Csak fénymásolataim vannak az okiratokról, hisz, ha nem irtam alá, mikor kaptam volna eredetit? Fénymásolatból senki nem vállalja a szakértői munkát. Inditványaim? sok volt.. megkaptam, ne adjak ötleteket a nyomozáshoz.. A szembesitéshez is ragaszkodtam, meg sem hallották...
2020. jún. 13. 00:23
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha gondolod, írd le az egészet - akár privát üzenetben - megírom, mit tehetsz.


Ezekre térjék ki


- Az ingatlan-átírási kérelemhez mit hamisítottak csalók?

Csináltak egy hamis szerződést? Vagy "csak" hamisították az átíráshoz szükséges nyilatkozatot (volt szerződés, de az abban foglaltakat nem teljesítették, így de nem adtál nekik átíráshoz szükséges nyilatkozatod).

A hamisított nyilatkozaton ott van egy ügyvéd ellenjegyzése (aki állítja hogy ezt előtte tetted), vagy két tanú aláírása, olvasható neve és lakcíme?

Hamísítottak esetleg átvételi elismervény is (melyben nyilatkozod, hogy a vételárat kifizették)?


-Kaptál a földhivataltól határozatot, arról hogy tulajdonjogod törölték (Inytv. 52. § (1) szerint kell küldeniük) ingatlan-átírási kérelemre eljárva, amit jogerőre emelkedése előtt meddig fellebbezhetsz?


- Jogerőre emelkedett a földhivatal határozata a tulajdonos átírásról?

Ha igen, azért mert időben nem fellebbeztél (ez esetben nem mulasztottak), vagy fellebbezésed elutasították (felfüggeszteniük kellett volna, ha közölted velük, hogy itt csalók hamis magánokiratokat használtak fel, rendőrségen feljelentést teszel/tettél)?

Ha a földhivatal ingatlanügyi hatóságként a fellebbezésed elbírálását felfüggesztette, tekintettel a folyamatban levő rendőrségi eljárásra, most gyorsan fordulj a nyomozást folytató rendőrkapitányság nyomozói munkájában szakmai felettes ügyészséghez. Területi (megyei/fővárosi) rendőrfőkapitányság bánásmód jellegű panaszban illetékes, nem trehány szakmai munka miatt.

Be.

"

25. §

(2) Az ügyészség nyomoz, felügyeli a felderítés törvényességét, valamint irányítja a vizsgálatot.

...

Az ügyészség jogai

26. §

(2) Az ügyészség felügyeleti jogkörében

...

b) a nyomozó hatóság eljárásának törvényességét ellenőrzi,

c) a nyomozó hatóság törvénysértő határozatát hatályon kívül helyezheti,

d) megállapíthatja, hogy a nyomozó hatóság az eljárási cselekményt törvénysértően végezte el vagy törvénysértő intézkedést tett,

e) a megállapított törvénysértés orvoslására a nyomozó hatóságot felhívja,

f) az e törvényben meghatározott esetekben eljárási cselekmény elvégzését vagy határozat meghozatalát engedélyezheti,

g) a nyomozó hatóság határozata, valamint a gyanúsítás ellen bejelentett panaszt elbírálja,"


- Ha a földhivatal döntése már jogerőre emelkedett, akkor kezdtél ellene közigazgatási pert? (Csak akkor jogos, ha időben fellebbeztél, jogerős döntést hoztak annak ellenére, hogy fellebbezésedben közölted, hogy feljelentést teszel/tettél mert itt hamis magánokiratok felhasználásával csalás sértettje vagy)


-A feljelentésedre indult nyomozás során mi történt?

Tanúkihallgatások? Írásban miket indítványoztál nyomozást végző rendőrségnek?

Ha elutasították az indítványaidat határozatban, akkor ez ellen fordultál-e panasszal ügyészséghez?

Igazságügyi írásszakértő szakvéleményt adott arról, hogy te írtad alá szerződést és/vagy nyilatkozatot? Ő egyben igazságügyi elmeorvos-szakértő is, vagy ilyennel megnézettek?

2020. jún. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!