Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Leverik a fecskefészkeket,...

Leverik a fecskefészkeket, milyen jogi lépéseket tehetnék?

Figyelt kérdés

Egy újépítésű lakóparkba úgy döntött 100+ fecske, hogy itt építi meg a fészkeit. Egyelőre még csak pár lakó költözött be, köztük én, a többiek még várnak a hamarosan érkező átadásra. A befektető megígérte, hogy ha lakók között konfliktus lesz, akkor sem fogja leverni a fecskefészkeket. Ennek ellenére ma láttam az alkalmazottakat leszedni pár fészket.

Nem vagyok egy pereskedős típus, soha nem fenyegettem vagy jelentettem fel senkit, de úgy érzem most tennem kell valamit, hogy ne essen kára több madárnak. Én arra gondoltam, hogy felhívom a befektetőt, hogy vagy elutal x összeget valami madárvédelmi egyesületnek, vagy feljelentést teszek amiért védett madarakat háborgat. Elhiszem, hogy stresszes, mert most adják át a lakásokat és mindent tökéletesre szeretne, de ezt nem teheti meg a jog szerint sem. Ez lenne a tervem, de nem akarok agresszív lenni és szeretném a békességet tartani.

Szerintetek ez jó ötlet vagy van valami jobb megoldás? Ja és egy hülye kérdés, de hogy lehet feljelentést tenni? (Bár erre rá is guglizhatok, tudom :) )



2020. jún. 11. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

"Én arra gondoltam, hogy felhívom a befektetőt, hogy vagy elutal x összeget valami madárvédelmi egyesületnek, vagy feljelentést teszek amiért védett madarakat háborgat."...ő meg feljelent téged zsarolásért, jogosan, a madaraknak meg annyi


ki kell hívni a rendőrséget, de a legegyszerűbb szólni Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesületnek és a helyi tévécsatornának egy videoval

2020. jún. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Rendőrség + jegyző + Madártani egyesület + RTL Klub
2020. jún. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Most beszéltem a befektetővel telefonon és nem tud semmit az egészről, valószínűleg akkor a munkások szedték le önhatalmúlag, tudatlanságból. :(
2020. jún. 11. 12:42
 4/6 anonim ***** válasza:
19%
Majd ha beköltözöl, rájössz, hogy milyen jó lesz a fecskékkel az élet :D Összesz_arnak mindent. Egyébként leverni valóban nem lehet, de el lehet vitetni őket.
2020. jún. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
60%

#4 Az első reakció mindig ez, nálunk is így volt. Aztán amikor meg tömeggel jönnek a nyakadba a szúnyogok, mert nincsenek ott a fecskék, akkor hisztizel és nem érted miért van.

Találni kell olyan megoldást amivel a fecske is ott maradhat de neked sem lesz vele gondod, nem bonyolult. A fészek alá újságpapírt kell tenni amit tudsz gyakran cserélni és ennyi. A következő évre meg gondoskodj valami hasonló helyről a fecskének, amelyik költözne vissza, és akkor leverheted a fészkét. Csak legyen fedett, védett helyen, hasonló legyen, mint a fészke volt és ne legyen tőle távol, hogy megtalálja.

2020. jún. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
24%
5: Szúnyog akkor nincs, ha van vegyszeres szúnyoggyérítés. Egyébként nem tudnak annyit megenni, hogy te azt megérezd.
2020. jún. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!