Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Folyton előttem parkoló...

Folyton előttem parkoló autókkal mit tehetek?

Figyelt kérdés

Kertes házról van szó. Szomszéd és a hozzá tartozó munkások rendszeresen előttem parkolnak. Nyilván megkérdezés nélkül, elérhetőséget nem hagynak, így abban sem vagyok biztos, hogy kit kell keresni. Nem is zavarna, de nem kérdezik meg, így már többször is volt ebből probléma. Nem tudtam kiállni a saját kocsimmal, letarolják a növényeket, nem tudok metszeni, füvet nyírni, a kukát is kész tetris kipakolni amikor egy terepjáró elfoglalja a teljes hosszt, ha hozzám jönnek vendégek nekik is másik utcában kell parkolót keresni. (Ez különösen kellemes mondjuk ha 20+ kg-t kell becipelni).

Elvileg az utcán az parkol előttem, aki akar, ez tényleg így van? Nem akarok feljelentgetni, mert annyit nem ér nekem a dolog, hogy az egész jó viszonyt tönkretegyem, de jó lenne tudni, hogy ez mennyire szabályos, milyen lehetőségeim vannak.



2020. jún. 15. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Nagy proli-bunkó lehet a szomszédod, ha rendszeresen elállja a kijáratodat.

Én azért csak csak helyretenném a "terepjárós" seggfejet! (Meg van a módja.)

2020. jún. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Parkolj le te is szépen a szomszédod előtt de úgy, hogy még a kapun se tudjo n gyalog sem kijönni!

Aztán ha megy hőbörögni, akkor eligazítod

2020. jún. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Joga van az utcán parkolni, elállni a kijáratot nincs.


1) kihívod a köztereseket

2) [link] kapud elé tehetsz ilyet

2020. jún. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kint állnék meg egyszer. Ha oda állnak beállsz mögé. Hidd el többet nem áll oda.
2020. jún. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az utca közterület, ott nem tudsz mit tenni. Viszont kapubejárót KRESZ szerint elállni tilos, ez esetben a köztereseket hívhatod és el is vontatják a kocsit ha nincs meg a gazdája.
2020. jún. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
kerékbilincsel próbálkoztál? :)
2020. jún. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!