Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetnék a követeléskezelő...

Mit tehetnék a követeléskezelővel?

Figyelt kérdés

2010-ben utaztam vonattal diákigazolvány nélkül. A diákigazolványt később bemutattam (talán a nyugatinál) 2018-ban azzal keresett meg egy követeléskezelő, hogy fizessem ki ezt a bírságot. Én kértem tőlük a bírságról készült eredeti jegyzőkönyv másolatát amit nem küldtek el.

2019 végén újra megkerestek, jeleztem nekik, hogy a másolatot még mindig nem kaptam meg, erre nem válaszoltak. Most 2020 júniusában újra megkerestek. Mit tehetnék most?



2020. jún. 16. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
fizetsz
2020. jún. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Szard le őket!

Arra figyelj, hogyha a közjegyzőtől kapsz levelet, akkor arra válaszolj!

2020. jún. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kettes tömören jó választ adott.

A Ptk. szerint a követelés 5 év alatt elévül, ami azt jelenti, hogy utána már bírósági eljárásban nem lehet érvényesíteni.



Tehát megtörténhet az, hogy küldenek közjegyzői fizetési meghagyást, ami arról szól hogy ha írásban nem élsz ellentmondással akkor a tartozás behajtható, ha pedig ellentmondással élsz akkor az eljárás automatikusan perré alakul.

És itt jön a de... :)

Ha beijedsz a pertől és nem élsz ellentmondással, akkor végrehajtható lesz az összeg.


Ha viszont ellentmondással élsz a pertől nem kell tartanod, az elején jeleznéd, hogy a követelés elévült [6:22. §], ezért bírósági úton nem érvényesíthető [6:23. §]. A bíróság pedig arról hoz határozatot, hogy elévült követelés bírósági eljárásban nem érvényesíthető.

(Megjegyzésem: máshogy sem, ha nem gengsztereknek tartozol.)


Részletek:

Ptk. IV. Fejezet Az elévülés

[link]

2020. jún. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2020. jún. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez egy tipikus probalkozas. Intrum Just. ugyanezt csinálta egy ismerősömmel. NEM vicc kb 20 évvel korábbi telefontartozást követeltek, amiben akkoriban mint sértett szerepelt, a nevére is vettek telefont, még ítélet is volt benne, tehát meglett az elkövető. A tartozást még mindig a sértetten akarta behajtani. Bement a rendôrségre, ahol a nyomozók előtt hívta fel az ügyintézőt, majd a telefont átadta a rendőröknek. Az ügyintéző egy szót sem volt hajlandó mondani a rendőröknek. Az ismerősömet eddeigre felvilágosítottak, hogy nem tudják ezt érvényesíteni, hiszen 5 év letelt, majd ezt közölte az ügyintézővel, aki erre csak azt mondta, hogy “attól még kérni lehet” majd levágta a telefont.
2020. jún. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A 4-esben megosztott linken pont erről van szó. Lejárt tartozásokat próbálnak alamuszi genyó módon behajtani, főként attól is aki nem tartozik.
2020. jún. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!