Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha összeházasodunk párommal...

Katababa1987 kérdése:

Ha összeházasodunk párommal és veszünk egy autót ami az én nevemen lenne az már közös vagyonnak számitana? A házunk az én nevemen van 10 éve vettem. Esküvő előtti ill utánni ingatlanhoz, ingósághoz nyúlhat a követeléskezelő ill behajtó?

Figyelt kérdés
Esküvő,svájci frankos hitel,inkasszó

#esküvő #inkasszó #svájci frankos hitel
2018. nov. 30. 12:20
 1/7 A kérdező kommentje:
Párom régi hitele svájci frank alapú jogtalanul követelnek 9 millió ftot.Havonta fizettünk de nekik semmi sem elég.Szeretnénk összeházasodni de félünk hogy mihez nyúlhat a követeléskezelő.
2018. nov. 30. 12:24
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
A házhoz nem nyúlhat mivel a sajátod,az autót viheti,mert az közös vagyon.
2018. nov. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A 2-es csak hülyeségeket ír, semmi sem igaz belöle.


A házasságban SEMMI nem lesz közös, ami elötte megvolt valamelyik félnek vagyonként.

Amit a házasság alatt vesznek, az meg MINDEN közös, függetlenül attól, hogy kinek a nevén van.


A kérdésre: a házadat semmi esetre sem vehetik közös vagyonnak, az a magánvagyonod marad.

Ha vesztek egy autót, az akkor is közös, ha a te nevedre van iratva, kivéve, ha igazolni tudod (Bankkivonat, névre szóló ajándék megjegyzéssel), hogy a házasság elöttröl meglévö különvagyonodból vetted, vagy az árát valakitöl (pl a szüleid) ajándékba kaptad.

A svájic frankos hitel elleneben csak a párod magánvagyona (a negatív vagyon is az), rajtad ennek törlesztését nem kérhetik.

2018. nov. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A ma 12:45-ös vagyok, idöközben törölték a 2. választ, amire reagáltam.
2018. nov. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"jogtalanul követelnek 9 millió ftot"


Ja persze és mennyi ér az ingatlan most? Akkor az is jogtalan, hogy többet ér mint amennyiért vette.

2018. nov. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"jogtalanul követelnek 9 millió ftot"


Ja persze és mennyi ér az ingatlan most? Akkor az is jogtalan, hogy többet ér mint amennyiért vette."


Ebbe nem érdemes belemenni, mert akik felvették asvájci hitelt, azok mint meg vannak döbbenve, hogy vissza is kell fizetni a szerzödés szerint és ezt jogtalannak tartják, de a kérdés lényegét nem érinti, hogy mi lesz közös és mi marad külön vagyok egy házasságban.

2018. nov. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az utolsó nem érti a lényeget! Nem a házon van a svájci frankos hitel! Ez párom régi hitele szabadfelhasználású volt 1.940.000.- vett fel amit jogtalan felkamatoztatás miatt felnyomtak 9 millióra! Nem tudta fizetni ugy felnyomták a részletét de pár éve ujra fizetjük amióta együtt vagyunk csak egyre többet kérnek.Van 2 gyerekünk is nem birjuk már sehogy fizetni! A lényeg viszont nem ez hanem hogy esküvő után mi számitana közös vagyonnak!
2018. nov. 30. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!