Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tennétek az értesítő...

Mit tennétek az értesítő levéllel?

Figyelt kérdés

Az elmúlt évben kutyasétáltatás közben megtámadott egy általunk ismert, de póráz nélkül lévő kutya. Megharapott engem is, és a kutyámat is, mindketten orvosi ellátásra szorultunk. Én a kórház SBO osztályán, kutyám állatorvosi rendelőben. A támadó kutya tulajdonosa segítő, együttműködő, és lojális volt. Az ő biztosítója nekem kártérítést fizetett.

Mai napon a Kormányhivataltól kaptam egy levelet, hogy az elmúlt évben történt baleseti ellátásom miatt töltsem ki az általuk küldött kérdőívet (válaszboríték mellékelve), mert a baleset okozójával szemben megtérítési eljárást indítanak.

Ezt az értesítő levelet "nem hivatalos" kézbesítéssel, hanem postaládámba bedobva találtam. E levélben engem fenyegetnek, és felszólítanak a "hamis tanúzás" büntethetőségére.

A támadó kutya gazdája kb. 80 éves ember, aki mint leírtam teljesen normálisan és segítően állt a dologhoz. Őt már nem szeretném kitenni semmiféle büntető eljárásnak, zaklatásnak.

Most mit tegyek, dobjam el a levelet? Nincs bizonyíték, hogy én azt átvettem.



2020. jún. 17. 19:09
A kérdező szavazást indított:
Nem reagálnék a levélre, az átvétele nem bizonyítható.
A kérdőívet kitöltve visszaküldeném.
Telefonon érdeklődnék a Kormányhivatalnál a további lehetőségekről.
A kérdőívet kitöltetlenül küldeném vissza egy kísérőlevéllel.
8 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt nekem valami nagyon nem kerek. Ki küldte ezt a levelet? Mert ha téged a közegészségügy keretein belül láttak el (nem pl. egy magánintézményben egy biztosító terhére) akkor semmiféle jogalapja nincs senkinek a költségeket behajtani senkit - hiszen az EÜ finanszírozása TB alapú. Ha elütnének egy autóval akkor sem kérnék a kezelés költségét számon a sofőrön.


Nem lehet, hogy valaki át akar ezzel verni?!

2020. jún. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A levelet X.megyei Kormányhivatal Családtámogatási és Társadalombiztosítási Főosztálya küldte, hivatalos pecséttel ellátva, csak nem ajánlott, vagy tértivevényes levélként. Egyébként, mint írtam a megyei kórház SBO osztályán láttak el.
2020. jún. 17. 20:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi lett belőle, kérdező? Kitöltötted a kérdőívet? Lett valami a megtérítési eljárásból?
2020. szept. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3-as!

Köszi az érdeklődést, igen kitöltöttem a kérdőívet és visszaküldtem. Éppen a mai napon hívott telefonon a támadó kutya gazdája, hogy a Kormányhivatal múlt héten kereste meg őt ajánlott, tértivevényes levéllel, melyben egy elismerő nyilatkozatot kérnek tőle. Ő ezt aláírta, és ma személyesen fogja bevinni. Előzetesen már érdeklődött, és azt mondták neki, hogy büntetést mindenképpen kirónak rá. Ha visszaküldi az elismerő nyilatkozatot, úgy a visszamenőleges kamatok megfizetésétől eltekintenek.

2020. szept. 28. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!