Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek ha egy angol...

Mit tehetek ha egy angol webshopból rendeltem és nem érkezik meg a termék? Hogyan érvéenyísthetem a fogyasztóvédelmi jogaimat nemzetközi rendelések esetén?

Figyelt kérdés

Az E-mailjeimre sem válaszolnak. Bár a webshop nem átverés(Egy elég nagy, régi és neves bolt ahogy utánanéztem) csak úgy tűnik én pont megszívtam velük.

Próbáltam facebookon is elérni őket, de ott csak az egyik boltjuk van fent akik azt írták, hogy szólnak a rendeléssel foglalkozó résznek..azóta sincsen semmi. A rendelést április elején adtam le és egy hét után már fel is adták elvileg, de nem kaptam nyomkövetési számot csak a honlapjukon mutatnak ennyit. Elvileg 14 nap alatt hozzák ki ide a csomagot de hát azóta semmi.



2020. jún. 22. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az "elvileg" csak egy tájékoztató adat, becslés. Gyakorlatilag azt nem vetted figyelembe, hogy a vírushelyzet miatt jelentős korlátozásokat vezettek be a munkahelyeken, a szállítmányozási cégeknél, és emellett a posta és feldolgozási egységei még normál időszakban is le vannak terhelve, most kiemelten.

Tudom, nem teljesen mérvadó a karácsonyi szezon miatt, de nekem novemberben szintén UK-ból 55 nap alatt ért ide egy csomag. Persze az nem vigasztal, hogy te lassan szintén meghaladod a 2 hónapot.

2020. jún. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Nem biztis hogy a bolt a ludas.. lehet a VAM raktarban dekkol
2020. jún. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy tájékoztató adat, de a vírus helyzet miatt külön leírást tettek fel ahol azt írtak, hogy 7 nap helyet várható a 14 nap és ,hogy a 2 nap helyet válaszolnak 5 napon belül. Az nem is baj ha várnom kéne még de az, hogy nem válaszolnak az emailjeimre (amiből az első egy hónapja küldtem) na az a probléma. Így most jelenleg lemondani sem tudom a rendelésem, hogy megrendeljem egy másik cégtől...Az a kérdés, hogy hova tudok fordulni ilyen helyzetben?
2020. jún. 22. 12:31
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha utaltál, akkor a banknál kezdeményezed a visszahívást.

Ha bankkártyával, akkor chargeback.

[link]

[link]

2020. jún. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Banki chargeback
2020. jún. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Melyik webshop?
2020. jún. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, azóta megkaptad a rendelésed vagy visszakaptad a pénzedet?
2021. jan. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!