Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Akit a rendőrség őrízetbe...

Akit a rendőrség őrízetbe vesz, azért vesz őrízetbe, mert letartóztatása várható, 72 óra alatt bírósági ítélet vagy tulajdon elleni szabálysértés esetén szintén 72 óra alatt végzés várható, vagy van mikor tudják, hogy másnap hazaengedik?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert engem 2018. decemberben bevittek garázdaság, lopás miatt a rendőrségre és előállítóba helyeztek, aztán egy óra mulva kb. Felkísértek a nyomozókhoz, ott közölték, hogy őrízetbe vesznek, azt, hogy mi miatt nem mondták. Ez volt este 23 óra körűl. Egy valakinek, édesanyámnak telefonált a nyomozó a másik irodából, hogy fogvatartásomra kerűl sor, és hallottam, hogy azt is mondta édesanyámnak, hogy nagy valószínűséggel holnap hazamehet a fia. Amikor őrízetbe vettek, a fogdás rendőrtől kérdeztem, hogy innen a nyomozási bíró elé vezet az út, azt mondta, hogy nagyon sokszor nem, mert másnap hazamehet a fogvatartott. Azt is mondta, hogy haza lehet mennem nekem is másnap. Úgy is volt. Másnap délelőtt jött a rendőr és mondta, hogy a cuccaimat szedhetem, szabadulok, lehet menni haza, de folytatólagosan kihallgatnak még.


Akkor csak nem mindig azokat veszik őrízetbe akiket le akarnak tartóztattatni vagy, hogy van ez?


Mert egy videóban nyilatkozik egy fogdaparancsnok, hogy a fkgdába azokat teszik skiknek letartóztatásuk várható.



2020. jún. 22. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Rtv.

Közbiztonsági őrizet

38. § (1) * A rendőrség az előállított személyt 24 óra időtartamra jogosult közbiztonsági őrizetbe venni, ha az őrizetbe vételt a személyazonosság megállapítása szükségessé teszi. Az őrizet időtartamába az előállítás ideje beszámít.

(2) * A rendőrség azt a feltételes szabadságra bocsátott elítéltet, illetve a javítóintézetből ideiglenesen elbocsátottat, akit pártfogó felügyelet alá helyeztek, ha a pártfogolt a hatóság elől elrejtőzött vagy elrejtőzésétől alaposan tartani kell, 72 óra időtartamra őrizetbe veheti.

(3) * A közbiztonsági őrizetet rendőrségi fogdán kell végrehajtani. A rendőrség az őrizet (1) és (2) bekezdés szerinti határidejének lejártát nap, óra és perc megjelöléssel tartja nyilván.

(4) * A közbiztonsági őrizetbe vett személyt

a) a személyazonosságának megállapítását követően, továbbá

b) ha a személyazonosság megállapítására vagy a feltételes szabadság megszüntetésére az (1) és (2) bekezdés szerinti határidőn belül nem került sor, a határidő elteltével

haladéktalanul szabadon kell bocsátani.

(5) * A közbiztonsági őrizetre a Bv. tv. őrizet végrehajtására vonatkozó szabályait kell alkalmazni azzal az eltéréssel, hogy a rendelkezési jogkör gyakorlója az őrizetet elrendelő rendőri szerv vezetője, továbbá az őrizetbe vett személy befogadásáról és szabadításáról az őrizetet elrendelő rendőri szervet, pártfogó felügyelet alatt álló személy esetében pedig a pártfogó felügyelőt vagy a büntetés-végrehajtási pártfogó felügyelőt is értesíteni kell.

2020. jún. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nekem az őrizetbe vételi határozaton az volt, hogy indoklás: bírói engedélyes szabadságelvonás várható.


Vagy azt csak odairták?

Mert tudták, hogy nem megyek bíró elé csak valami okot ami a törvényben van odairtak, mert oda kell írni, közbe pedig nem akartak bíró elé vinni.


Másnap az őrizetbevétel megszüntetésnél l3dig az volt, hogy bírói szabadságelvonás nem várható, ezért az őrizetbe vétel megszüntetésrő határozott a rendőrfőnök.


Valójában le akartak tartóztattatni csak tudták hogy 90 %, hogy elutasitják?

2020. jún. 22. 14:39
 3/3 anonim ***** válasza:
Van, amikor mégsem látják indokoltnak a letartóztatást. Nyilván ilyenkor folyamatosan dolgoznak a nyomozók, kihallgatják a gyanúsítottat, esetleg tanúkat, bizonyítékokat szereznek be, és azok függvényében ügyésszel egyeztetve döntik el, hogy előterjesztést tesznek-e a letartóztatásra, vagy nem állnak fenn ennek a feltételei. Tehát mindkét kimenetel előfordulhat. Az is, hogy megáll a dolog őrizetnél, de sokszor bizony letartóztatás lesz a vége.
2020. jún. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!