Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valaki el tudná magyarázni,...

Valaki el tudná magyarázni, hogy tulajdon elleni szabálysértésnél mikor alkalmazzák az értékegybefoglalást és ez pontosan mit jelent egy vagy több cselekmény esetében a gyakorlatban?

Figyelt kérdés
Nem az internetről kiollózott általános megfogalmazásra vagyok kíváncsi, hanem a gyakorlatban mit jelent ez pl a rongálás esetében, ha egy vagy több cselekménnyel követek el rongálást.

#rongálás #Értékegybefoglalás
2020. jún. 15. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Azért, hogy ha valaki egy éven belül több cselekménnyel - de nem üzletszerűen - követ el tulajdon elleni szabálysértést, az 50 ezer fölötti elkövetési érték esetén akkor is bűncselekmény, és ne szabálysértés legyen, ha a sértettek különbözők, vagy a folytatólagosság más okból - például rövid időköz hiánya - nem állapítható meg.
2020. jún. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Megtaláltam egy új könyvben. Mivel a btk nem tartalmaz rendelkezest az ertekegybefoglalasra nem bcs. A két rörvény egymással ellentétes rendelkezést alkalmaz ez is meg van fogalmazva.
2020. jún. 17. 12:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem, mert a szabálysértési törvény (2012. évi II. törvénny) tartalmazza, a Btk.
2020. jún. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt akartam írni, hogy a szabálysértési törvény (2012. évi II. törvény) tartalmazza, a Btk. csak utal rá a 462. § (4) bekezdésében, nem tudom, milyen ellentétről beszélsz.
2020. jún. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A kommentár ír ellentétet, így fogalmaz. az új btk nem tartalmaz rendelkezést az értékegybefoglalással kapcs szabálysértések vonatkozásában. Tehát a bcs fogalmához illesztve büntetés kiszabására nem tartalmaz rendelkezést. Sajnos nincs nálam a könyv, hogy kimásoljam. Polt Péter féle kb 4 éves kommentár erről nem tesz említést. Lényeg úgy fogalmaz a két törvény egymással ellentétes rendelkezést tartalmaz és ezt a problémát a gyakorlatnak kell megoldania.
2020. jún. 18. 20:01
 6/7 A kérdező kommentje:
Amíg a szabs tv az értékegybefoglalással pl két szabs lopást bcs-re akar emelni, ezzel szemben a btk pedig ezt nem rendeli büntetni.
2020. jún. 18. 20:36
 7/7 A kérdező kommentje:
4! Igazad van!!! Megtaláltam. A könyv ezek szerint nem a legfrissebb változat a btk azóta meg frissült. A kommentár időszakában ez még nem volt.
2020. jún. 19. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!