Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Négyen vagyunk tulajdonosai a...

Négyen vagyunk tulajdonosai a lakásnak. A másik három kiadhatja az én beleegyezésem nélkül?

Figyelt kérdés
És ha már ők kiadták, és a lakbérből nekem semmit sem adnak, én külön kiadhatom az egynegyed részemet? Odaküldhetek igy egy másik bérlőt?

2020. jún. 24. 15:41
 1/2 anonim ***** válasza:
75%

1. ha van rá műszaki lehetőséged, igen.

2. a saját részedet jogod van lezárni. Ha ez műszakilag lehetetlen, az osztatlan részekre pontosan ugyanazok a jogaid lezárni, mint másoknak azt kiadni.


Egy másik, messzire vezető kérdés, mi fog történni ezután. Azonban mint eddig is, mindent az erőarányok határoznak meg (nem fizikai, hanem az összes létező fajta együttesére gondolok).

2020. jún. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Van használati szerződés, ami rögzíti, hogy mely helyiségek tartoznak a te használatod alá? Ha nincs, akkor minden helyiség mindenkié. Osztatlan közös tulajdon. Tehát nem adhatsz ki egy részt külön.

Osztatlan közös tulajdonba minden tulajdonos beköltözhet, az is, akinek csak 1 % tulajdona van. Viszont a be nem költözöttek részére lakáshasználati díjat kell fizetnie, a mások tulajdonában álló részek arányában.

Ha senki nem költözik be, akkor szavazattöbbséggel lehet dönteni a lakás bérbeadásáról. Mindenki szava annyit ér, ahány %-a van, és ebből össze kell jönni 50-nél többnek. Tehát, ha a másik 3 együttvéve többet birtokol 50 %-nál, akkor kiadhatják azt a lakást, ahol egyik tulajdonos se lakik.

De a bérleti díj akkor is ugyanúgy jár neked, ha nem egyeztél bele a kiadásba. Vagyis, kérd el tőlük. Ha nem adják, polgári pert indíthatsz.

2020. jún. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!