Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha három tulajdonosa van egy...

Ha három tulajdonosa van egy ingatlannak megteheti-e az egyik ( a másik kettő tudta, beleegyezése nélkül) hogy szerződést köt egy ingatlanközvetítői irodával?

Figyelt kérdés
én úgy gondolom nem, nekem az a sejtésem mind a három tulajdonos szükséges egy ingatlanközvetítői szerződés aláírásához. viszont ha ennek ellenére még is megtörténik mi lehet a teendő?

2015. aug. 9. 13:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

Megteheti a saját tulajdoni részére.

Nehogymár a szomszéd mondja meg, - ha osztatlan közös tulajdonban élnek - hogy mit csinéljon a tulajdonával ...


A tulajdonostársnak elővásárlási joga van. Ha nem él vele, mert nem akar, vagynincs pénze, akkor jöhet az idegen ...

2015. aug. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
persze, odáig értem én, hogy a saját tulajdoni részével azt csinál amit szeretne..
2015. aug. 9. 13:48
 3/14 anonim ***** válasza:
akkor? Ráadásul még nem is csinált semmit a tulajdonrészével sem. Az ingatlanossal kötött szerződésnek lényegében SEMMI köze az ingatlan tulajdonlásához.
2015. aug. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
arra gondoltam hogyha egy ingatlan közvetítővel felveszik a kapcsolatot és szerződést kötnek... akkor a két másik tulajdonosnak is ki kéne kérni a véleményét, hogy egyáltalán ők is elakarják e adni illetve hogy mennyiért.
2015. aug. 9. 14:01
 5/14 anonim ***** válasza:
62%
Nem kell a többiek beleegyezése, a saját tulajdonrészével kapcsolatban szabadon rendelkezhet. Akkor kellene mindhárom beleegyezése, ha a tulajdonnal mint egésszel akarnak rendelkezni. A többi tulajdonostársnak elővásárlási joga van, ha az ingatlanközvetítő kap egy vételi ajánlatot, akkor azt közölni kell velük, eldöntik meg akarják-e venni.
2015. aug. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat.:)
2015. aug. 9. 14:51
 7/14 anonim ***** válasza:
62%

Persze megteheti!

De eladni csak a saját ingatlan-részét tudja, azt is csak akkor, ha a társ-tulajdonosok írásban lemondanak az elővételi jogukról.


Az ingatlan többi részét nem tudja eladni a ti aláírásotok nélkül!!!

2015. aug. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó választ is :)
2015. aug. 9. 15:02
 9/14 A kérdező kommentje:
Ezekkel én is tisztában voltam, csak úgy gondoltam hogy már az ingatlanközv. szerződésnél is ott kell lenni mind a 3 tulajdonosnak , és nem utólag értesülök róla hogy már vevő is lenne az egész lakásra.
2015. aug. 9. 15:04
 10/14 anonim ***** válasza:
18%

Értelek én!

Nem volt szép a résztulajdonostól, hogy nem szólt nektek! De most ti addig ne egyezzetek bele az eladásba addig, míg alaposan át nem gondoljátok, hogy éltek-e az elővásárlási jogotokkal!!! :))) És ezt kell nekik megmondani, és ezzel az eladást lehet egy kicsit elhúzni! Talán a vevő is elhúz addig!! A társtulaj. pedig majd a fejéhez kap, és legközelebb nem csinál ilyen hülyeséget! :)))

2015. aug. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!