Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Új jogosítvány igénylése...

Új jogosítvány igénylése esetén, már 10 éve van jogosítványom, a papírral amit adnak, azzal vezethetek? Két okmány és egy kereskedés szerint igen egy okmány szerint nem.

Figyelt kérdés

Egy igazoltatás során derült ki, hogy az egy évvel ezelőtti Asperger-szindrómám megállapítását Követően a kedves bizottság szüneteltette a jogosítványomat ( persze erről nem adtak felvilágosítást, az általuk küldött levél az önkormányzatnál lapult, egyszer megpróbálták kikézbesiteni, de akkor éppen nem tudtam átvenni mert nem tartózkodtam otthon. többször nem kísérelték meg. A hölgy az okmányirodában arra hivatkozott, hogy ha mindenkinek kettő vagy háromszor próbálnák meg kikézbesíteni, akkor enni se lenne idejük. ) tehát letiltotta. Ezt addig tették, amíg el nem megyek hozzájuk egy általuk végzett alkalmassági vizsgálatra. A rendőr elszedte a jogosítványomat én pedig elmentem a vizsgálatra. Mivel 10 éve vezeték és akkor is már aspergeres voltam mielőtt azt megállapították volna, ennek ellenére átmentem a KRESZ vizsgán illetve a forgalmi vizsgán is elsőre. Nem is értem az egészet, mivel én már bizonyítottam forgalomban, levizsgáztam, alkalmasnak minősültem. Bementem az okmányirodába a kiállított papírommal és igényeltem egy új jogosítványt. A jogosítványomat mármint a régit amit letiltottak azt nem kaptam vissza, viszont a hölgy azt mondta, hogy vezethetek ezzel a papírral. A papíron fel is van tüntetve, mármint az igénylőlapon, hogy augusztus valahányadikáig vezetésre jogosít. Viszont egy másik okmányirodába azt mondták, hogy ezzel nem vezethetek. Ezután felhívtam a központi okmányirodát, ahol azt mondták, hogy mégis vezethetek vele. Egy autókereskedésben is megfordultam, ott is azt mondták, hogy ezzel lehet vezetni, ugyanis sajnos az autó amivel éppen hazafelé tartottam, totálkáros volt motorikusan, ezért most új autót kénytelen vagyok vásárolni. Nem én okoztam a kárt, éppen a szerelőtől jöttem haza ahol árajánlatot kértem arra, hogy mennyi lenne megcsináltatni.


Tehát a fő kérdés:


Most akkor vezethetek vele, vagy sem? Egyik okmányiroda szerint igen, illetve a központi okmányiroda szerint is vezetése jogosít belföldön a megadott időintervallum lejártáig, viszont az egyik okmányiroda szerint nem szabad vele vezetni.


2020. jún. 28. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha itt gyakorin mondunk barmit is az lesz a mervado? 😏
2020. jún. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nos, jobban belegondolva igazad van :D
2020. jún. 28. 11:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk vicces h maguk a hivatalok se tudják. Emlékeim szerint nekem azt mondták nem vezethetek vele, meg kellett várnom amíg megjött a rendes jogsi.
2020. jún. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen hármas, de az az első jogsi miatt van, mivel meg nincs regisztrálva a rendszerben. De mivel nekem már volt jogsim így az fel is van regelve.
2020. jún. 28. 12:16
 5/5 lali24 ***** válasza:

idézlek:

"A papíron fel is van tüntetve, mármint az igénylőlapon, hogy augusztus valahányadikáig vezetésre jogosít."

akkor mi is a kérdés?

2020. jún. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!