Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Új jogosítványt csináltattam....

Új jogosítványt csináltattam. Még nem jött meg a kártya csak az ideiglenes A4-es fényképes nyomtatvány. Vezethetek-e vele Ausztriában. Ha nem milyen bírságra számíthatok, ha elkapnak?

Figyelt kérdés
2015. márc. 22. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:

idehaza sem vezethetsz azzal, nemhogy külföldön.


arra, mintha jogsi nélkül vezetnél. ugyanis azt teszed.

2015. márc. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

HA ez valóóban igaz, hogy most joogsi nélkül vezetek, milyen bírság szabható ki?

Nincs rá valami paragrafus? :)

2015. márc. 22. 21:42
 3/8 A kérdező kommentje:
Végülis a munkahelyem és a lakhelyem között ingázom csak. Tovább nem merek menni. (kb. 3km)
2015. márc. 22. 21:43
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem 300 ezerből megúszod, ha mégsem akkor meg tévedtem.
2015. márc. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

45.000/90.000

[link]

2015. márc. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Már látom, miért van ennyi ostoba vezető az utakon.

Én egy hónapja csináltattam az első jogsim, és a hölgy elmondta, hogy én a papírral nem vezethetek, viszont, akinek már volt, az igen.

Mivel annak be van regisztrálva az első jogsi, az adatbázisba. Okmány irodában adnak egy papírt, és legálisan vezethetsz itthon. Külföldön nem.

Olyan, mint, amikor elhagyod a személyidet. A rendőrségi papírral igazolhatod magad.

Az okmányirodában elmondták az első jogsinál, csak azt sokan elfelejtik, akár csak KRESZ-t.

De menj be, ne hidd el, amit én mondok!

2015. márc. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ha nem milyen bírságra számíthatok, ha elkapnak?"


Nyominger magyar...

2015. márc. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha már volt jogosítványod, de lejárt, vagy új kategóriát visznek fel rá akkor vezethetsz azzal a papírral az EU-n belül bárhol.


Ha nem volt még jogsid, akkor sehol nem vezethetsz, illetve a friss kategóriára sem érvényes a papír alapú igazolás.

2015. márc. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!