Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Apósom ki jelentett az állandó...

Apósom ki jelentett az állandó lakcimemrol engem. A páromat és a gyereket nem. Albérletbe lakunk 3 hónapja én és a gyerek be vagyunk jelentkezve ideiglenesen. Ilyenkor a gyerek lakcime maradhat az állandó lakcimen azért mert én ki lettem jelentve?

Figyelt kérdés
Szeretnénk egy kis tesot neki hol lesz így a lakcime? És házasodni? Nem tudok allandora sehova bejelentkezni én szüleim meghaltak. És a tartózkodási lakcimem is érvénytelen lett ez általal.legalabbis telefonba ezt mondták. Település szinten hétfőn bejelntkezem mert a munkahelyem miatt muszaly. Valaki volt már ilyen helyzetben? Családi pótlék az én nevemen van azzal mi lesz?

2020. júl. 3. 10:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
60%

Állandó lakcímre vonatkozik.

Magyarországon lakcimbejelntesi kötelezettség van. Ha nem teszed meg, megbuntethetnek.


Ez állandó lakcímre vonatkozik:

"Mikor nincs szükség a szállásadó aláírására a lakcímbejelentő lapon?


ha a szállásadó személyesen megjelenik veled az okmányirodában;

Ha a szállásadó elektronikus úton járul hozzá ahhoz, hogy bejelentkezz az ingatlanba;

ha közokirattal (például bíróság ítélet vagy közjegyző által kiállított okirattal), vagy ún. teljes bizonyító erejű magánokirattal (ügyvéd által ellenjegyzett, vagy két tanú nevével, lakóhelyével és aláírásával rendelkező okirattal) igazolod, hogy jogosult vagy a lakás/szoba használatára (pl. bérleti szerződés, szívességi lakáshasználatra vonatkozó szerződés, stb.)"

2020. júl. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Hiába vagyok ide tartozkodasilag bejelntve.. Mivel az allandorol kijelentetttek így érvénytelen a tartózkodási. Mivel tartózkodási lakcím allando bejelentett lakóhely nélkül nem lehet magyarul csaktelepulesi szintű lakcimem lesz
2020. júl. 3. 16:02
 13/19 anonim ***** válasza:
#12 Nem az lesz. Pontosan ezt írta le neked a #11, hogy ha van rendes bérleti szerződésed, akkor azzal ha bemész új lakcímkártyát csináltatni akkor nem lesz vele gondod.
2020. júl. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
83%

"3masnak apos nyakára építettünk egy házat.. Családi vita volt elkoltoztunk ott hagytuk apos nyakára a házat!!"


Ja. Hihető. Pontosan hohy is tudott akkor téged kijelenteni, ha te vagy az egyik tulajdonos?

2020. júl. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
27%

"Ez a tulajdonostól függ csak hogy mit enged meg, mihez járul hozzá."

"Nem, a tulajdonos csak abba egyezett bele, hogy az ÁLLANDÓ LAKCÍME MELLETT, bérleti díj fejében az ingatlanában tartózkodjon, ezért tartózkodási címmel jelentkezhet be és ez nem is vitás."

"Szép is lenne ha mindenki egy szerződéssel csak úgy állandóra bejelentkezhetne."


A tulajdonosnak pont semmi köze hozzá, hogy én a bérelt lakásomat milyen lakcímként jelentem be. Nagyon nagy tévedésben élnek azok, akik úgy gondolják, hogy egy másik ember életébe beledumálhatnak, csak mert ők kiadnak egy lakást.


"Pontosan hohy is tudott akkor téged kijelenteni, ha te vagy az egyik tulajdonos?"


Úgy, hogy a lakcímrendezési eljárást bármelyik tulajdonos kezdeményezheti, arra hivatkozva, hogy az illető valójában már nem lakik ott. Mivel ez ténylegesen így van, ezért teljesen jogos volt, hogy a hivatal megszüntette a lakcímet. (Annak ellenére, hogy az após valószínűleg valami bosszúhadjárat részekét intézte ezt el, mert ő is azon jó magyarok táborába tartozik, akik szerint a lakcímmel való sakkban tartás valami megtorlási forma.)

2020. júl. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

15!


Ne zavarjon, hogy a tulajdonos alá kell hogy írja a lakcim bejelento lapot

2020. júl. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
40%

Igen, alá kell írnia. És ez miben cáfolja azt, amit írok? Az adóbevallásodat is aláírod, ez nem azt jelenti, hogy az adóbevallás leadása opcionális.


A hozzájárulás (aláírás) csak formális, hiszen a bérbeadónak nincs joga azt megtagadni. Amennyiben ezt mégis megteszi, akkor joggal való visszaélést követ el.


Amennyiben a bérleti szerződés teljes bizonyító erejű magánokiratba vagy közokiratba van foglalva, a tulajdonos formális hozzájárulása sem szükséges a lakcímbejelentéshez. Egyszerűen a bérlő bejelenti a lakcímet.

2020. júl. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
70%
Az a baj hogy sokan még mindig azt hiszik, hogy a lakcím valamiféle jogosultságot, felhatalmazást ad az illetőnek az ingatlanra vagy bármire ami ott van, holott nem.
2020. júl. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Így van utolsó válaszoló én is erre gondolok, hogy eret lettem kijelentve.

14es válaszolnak nem vagyok tulajdonos... Apos haza mellé építettünk egy kis házat magunknak.. Ki gondolta volna h ha egyszer vita lesz idáig elgajul... Párom édesapja... Gyermekünk nagyapja... Senki nem gondolta h ez lesz a vége.. Mindegy közben elinteztem, sima település szintű lakcimem lett.. Köszönöm a valaszokat

2020. júl. 14. 09:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!