Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelentés vagy próbáljak...

Feljelentés vagy próbáljak meg vele utoljára beszélni? Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Az a baj, ha beszélek vele tagad mindent, nem magába néz hanem azonnal megy a telefon anyámnak. A harmadik opció az volt, hogy nem veszek róla tudomást, majd csak abbahagyja. Az eredménye az lett, hogy csak elfajult.



Már szóltam nekik pedig, hogy ez kőkemény zaklatás, megfigyelés, rágalmazás, meg hogy ez mit jelent.

Azt kifelejtettem, hogy ha pedagógus ellen büntetőeljárás indul, akkor felmentik a munkavégzés alól. Sikerült tanukat és bozonyítékokat is gyűjtenem, hogy nem a levegőbe beszélek.


Anyám barátnője 1-2 éve összeszedt egy tajparasztot. Soha nem találkoztunk, nem is beszéltem vele, a barátnője 60 éves, gyerekkoromban ő csinálta ezt. Itthon párszor volt róla szó, mert ez a nő első párja, meg egyszer küldött avas diót, amitől hasmenésem lett Közben egyetemre kerültem, ez az alak, először nem tudtam, hogy ki, 22 éves vagyok. Azt kell tudni, hpgy sehova nem mehetek, caak suliba, barátom nem lehet. Félév elején le kellett adnom az órarendemet és tartanomagam, ha elmarad, akkor se haza, mert balhé lesz, hogy lógom. Minden órámra bejártam, inkább ha elmaradt, vagy ilyesmi, akkor is bent maradtam, erre-arra volram, mert otthon balhé van. Az illető azt sem tudta, hogy szorgalmiidőszak, május elejéig és december elejéig tart. Utána viszagaidőszak van, amikor csak vizsgázni kell menni. Továbbá, hogy nem általános iskola, maradnak el órák, nem 8-tól négyig vagyunk, nem kötelező, továbbá felnőtt ember vagyok, mentrendhez igazodom. Ha "csavarogni" akarok csavargok ha vásárolni, vásárolok, meg a kedvéért be sem pisilek. Meg ha pasizni akarnék, azt is megtehetném.


Folyamatosan követ, megfigyel, jön utánam. Nagyon félek tőle, egy nagydarab paraszt, direkt nem hártam azzal a busszal, mégis valahogy követett. Amikor rájöttem, hogy ki éppen egy parkban jöt utánam, követett és a hülye is levette, nagyon amatőr módon, hogy engem figyel meg. Majd sorban jöttek a hívások anyámnak, Plázában láttam múlt hétfőn, január 8-an, 10.25 perckor, rózsaszín kabátban, "a Plázában züllök iskola helett", felnőtt ember viszagidőszakban, bent pisilni, ja meg tampont cseréltem, de direkt azért jött be, meg láttam bámul. Előbb jött a telefon haza, mint én hazaértem. A rágalmak, engem meg elkaptak, kiabáltak. Ez napi szintű lett, de az elején mikor tavaly felvették erre a munkahelyre, sokszor nem is engem látott. Hazug szar. Ja meg sokszpr pont azért maradtam bent, mert elmaradt az óra, de haza meg nem mehettem, mert baj lesz, rengeteg pénzem elment erre, ezt utáltam legjobban. Kicsináltak volna, máshova meg nem mehetek. Mivel engem nem engednek sehova, tavaly egyetlen egy nap, de lont azért mert utolsó nap nem kellett bemenni, apám bezavart volna, Glamour napokon lmentem vásárolni. Ez az alak követett busszal, aztán hazatelefonált személyleírással.. Volt, hogy kocsival követett. Beköpött azért, mert a mekiben ettem, mert egy hasonló csajt látott felszállni a pesti buszra, vagy éppen bementem a gyógyszertárba. Nem kértem engedélyt, biztos anyám pénze, gyógyszerfüggő vagyok... Időpomt, ruha leírás, mivel az elején ebbe bulott bele. Végére jól csinálta, nehpgy letagadjam. De olyan is volt, hogy összefutottam a volt ofőmmel, itthon az volt, hogy nem mentem órára, egy idősebb pasival, (40 éves focista volt), töltöttem a napot. És a többi hosszú sor... Ja és azt is kitalálta, hogy én hívogatom, pedig a számát sem tudom... Kérje le a híváslistát, akkor kiderül!


Ma is a szebe van vágva, hogy "csavarogtam". Egyrészt felnőtt nő vagyok, sosem lógtam, ha egy évben egyszer bemegyek a Rossmanba baj? Szűz vagyok, biztos csak a hatvanéveseknek lehet párja, mint ők. Ez sem jött be. Se nem drogos, odamegyek ahova akarok, úgyis otthonülő vagyok... Barátokkal se mehetek emiatt sehova.


Ez az egyetem a legnagyobb baklövésem, anyámék akarták. Bántanak.


Most, ha nem szólok sosem lesz vége, ha igen, meg csak bajba sodornak, vagy megvernek. Anyám folyamatosan kipletykál ennek a nőnek, üdvözli ezt a tevékenységet, lehet fizet neki, mert ennyi szabadideje senkinek sincs...


Mit tegyek? Tudom gyerekes, de elegem van belőlük.


2020. júl. 6. 14:34
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Mármint a barátnő nő, a párja férfi, de általában a nő szokott telefonálni, jelenteni, a másik meg végzi a piszkos munkát.


Egyiknek sem ártottam soha! Nem tudom, miért van ez.

2020. júl. 6. 14:40
 2/11 A kérdező kommentje:
Ja és én zsarolom őket "érzelmileg", mert ennél jobban nem törődöm vele. Alapból tönkretesznek, csak nem lehet kimondani.
2020. júl. 6. 14:57
 3/11 anonim ***** válasza:
Költözz minél messzebb!!!
2020. júl. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
Józsika megint követ? Ajaj
2020. júl. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mindenki hülye, csak te vagy helikopter. Erre vannak már nagyszerű gyógyszeres és egyéb terápiák.
2020. júl. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Végtelenül gyáva vagy, ha nem élsz törvényes jogaiddal.

A nők nőmozgalmakban évszázadokig azért harcoltak, hogy a törvények biztosítsák egyenlőségét a nőknek, ez védje őket családjuk önkénye ellen is.

Olvasgasd a Ptk.-t

[link]


Csak egy példa:

A nyugati országok gyakorlatához igazodva Ptk. arról rendelkezik, hogy továbbtanuló nagykorú gyermek tartásdíjat igényelhet szüleitől (ha arra rászorult, és az a szülők, kiskorú gyermekeik megélhetését nem veszélyezteti).



"XXII. Fejezet

A továbbtanuló nagykorú gyermek tartása

4:219. § [A rokontartásra és a kiskorú gyermek tartására vonatkozó szabályok alkalmazása]


A nagykorú gyermek tartására a rokontartás közös szabályait és a kiskorú gyermek tartására vonatkozó rendelkezéseket az e fejezetben foglalt eltérésekkel kell alkalmazni.


4:220. § [A továbbtanuló nagykorú gyermek tartásra való jogosultsága]


(1) A továbbtanuló nagykorú, munkaképes gyermek a rászorultsági vélelem esetén kívül is jogosult a tartásra, ha szükséges tanulmányai indokolt időn belüli folytatása érdekében arra rászorul. A gyermeknek a szülőt a továbbtanulási szándékáról késedelem nélkül tájékoztatnia kell.


(2) Az (1) bekezdés szerinti tanulmánynak minősül az életpályára előkészítő szakképzettség megszerzéséhez szükséges képzés vagy tanfolyam, a felsőfokú végzettségi szintet biztosító alap- és mesterképzésben, valamint a felsőfokú szakképzésben folytatott tanulmányok folyamatos végzése. Nem érinti a tanulmányok folyamatosságát az a megszakítás, amely a jogosultnak nem róható fel.


(3) A szülő nem köteles nagykorú, továbbtanuló gyermekét eltartani, ha


a) a gyermek a tartásra érdemtelen;


b) a gyermek tanulmányi és vizsgakötelezettségének rendszeresen, önhibájából nem tesz eleget; vagy


c) ezáltal a szülő saját szükséges tartását vagy kiskorú gyermekének tartását veszélyeztetné.


(4) A nagykorú gyermek érdemtelen a tartásra akkor is, ha a tartásra kötelezettel kellő indok nélkül nem tart kapcsolatot.


(5) A szülő a huszonötödik életévét betöltött, továbbtanuló gyermekének tartására rendkívül indokolt esetben kötelezhető.


4:221. § [A tartásdíj mértéke]


A tartásdíj mértékének meghatározásánál a továbbtanuló gyermek indokolt szükségleteit, saját jövedelmét, vagyoni helyzetét, a tanulmányai folytatásához jogszabály által biztosított kedvezményeket, támogatásokat és a szülők teherbíró képességét kell figyelembe venni.


4:222. § [Tájékoztatási kötelezettség a tanulmányok folytatásáról]


A továbbtanuló gyermek képzését, tanulmányait biztosító intézmény a tartásdíj fizetésére kötelezett szülőt - kérelmére - köteles tájékoztatni a tanulmányok végzésének fennállásáról vagy megszűnéséről."

2020. júl. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ki mindenki hülye??? Nem mindenki! Áldozathibáztató szar. Nem a tartásdíj a baj, meg sokra nem megyünk más országokkal!
2020. júl. 6. 19:07
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Ne strapáljátok magatokat

Évek óta igyanezt a sztorit nyomja itt

2020. júl. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha követ, oda helybe hívd ki a rendőröket.
2020. júl. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Kérdező vagyok, sajnos rohadtúl nem kamu a kérdés. Minek az embernek ellenség, ha ilyen családja van...


Az lesz, hogy felhívom a nőt, ráijesztek, talán nem jelent, aztán meglátjuk.... Ha ez sem használ, feljelentés!

2020. júl. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!