Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Garázdaság miatt feljelentette...

Garázdaság miatt feljelentettek engem meg az egyik barátomat! Részletek lent!?

Figyelt kérdés
Mindössze 2 szelektív kukát borítottunk fel! Kár nem keletkezett benne! Nem volt még ilyen ügyem..sajnos nagyapám halála miatt voltam kibukva ..! A rendőrök azt mondták csak figyelmeztetés lesz és nem kell bíróságra menni! Mit kaphatok ezért ? 18 éves vagyok =/
2010. aug. 2. 12:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
A jegyző hivatalosan figyelmeztet, aztán el van intézve a dolog.
2010. aug. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Ezért semmit. :)
2010. aug. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
80%
szóval a nagyapád halála miatt annyira kibuktál, hogy nekiálltál kukákat borogatni... ügyes...
2010. aug. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
63%
Örülj neki, hogy a rendőrök kaptak el! A Greenpeace-esek le is lőttek volna!
2010. aug. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Én remélem, hogy téged borongatnak meg egyszer...
2010. aug. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
61%

Garázdaság:


Btk. 271. §


(1) Aki olyan kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartást tanúsít, amely alkalmas arra, hogy másokban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, *** vétséget követ el *** és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy *** pénzbüntetéssel *** büntetendő.


/// (2) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a garázdaságot


a) csoportosan,

b) a köznyugalmat súlyosan megzavarva követik el.


(3) Mellékbüntetésként kitiltásnak is helye van. ///



Viszont;


A törvény szerint csak az erőszakos jellegű kihívóan közösségellenes magatartás valósítja csak meg a bűncselekményt.


Az erőszak irányulhat dologra és személyre is. A dolog elleni erőszak megvalósulhat állagsérelemmel vagy anélkül is, nem feltétel a nagyobb erőkifejtés és az sem, hogy a dolog másnak a tulajdonában álljon.


A magatartásnak alkalmasnak kell lennie arra, hogy másokban megbotránkoztatást vagy riadalmat keltsen.


Megbotránkoztatás: másnak az adott cselekvőséggel kapcsolatos negatív értékítéletét fejezi ki, és nemtetszést, felháborodást foglal magában.


Riadalom: érzelmi megnyilvánulás, ami tartalmában ijedtséget, félelmet jelent.


Ugyanakkor:


Az 1982/501. bírósági határozat szerint „A cselekmény csak akkor minősül garázdaságnak, ha fennállt legalább lehetőség szintjén, hogy azt mások észleljék, ezért, ha az elkövetésről csak kevesen szerezhetnek közvetlen tudomást, akkor az teljességgel alkalmatlan a köznyugalom veszélyeztetésére.” Így például a családi körben elkövetett bántalmazások nem zavarják meg a köznyugalmat. (BH.1985/174.) Ha valaki éjjel, elhagyott közterületen bántalmaz valakit, az nem követ el garázdaságot, mivel kizárt a lehetősége annak, hogy azt mások észleljék. (BH.1998/67.)


Őszinte részvétem a nagyapád miatt, de javaslom, hogy vedd észre, ez egy rossz irány. Most még megúszod, de legközelebb komolyan elővehetnek ilyenért, ráadásul értelme sincs aljas, züllött etnikum módjára olyan dolgot rongálni, amit a szüleid, a rokonaid, a környezeted, a polgártársaid fizetnek az adójukból. Légy okos.

2010. aug. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Nagyapád biztosan büszkén gondolna rád...
2010. aug. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Sajnálom,hogy ilyen kegyetlen voltam,hogy felborítottam 2 kukát..! -.- =/
2010. aug. 2. 13:54
 9/24 A kérdező kommentje:
De közületek soha senki nem hibázott biztosan 1 szer sem... ! 18 év alatt egy fűszálat nem téptem ki a földből,most történt egy ilyen és szar ember vagyok..!
2010. aug. 2. 13:55
 10/24 anonim ***** válasza:
Jól van, megértem. Végül is inkább ezt, mint üvegeket szétdobálni ház előtt-ahogy mifelénk szokták. De emiatt még semmit nem csinálnak veled, eléggé gyalázatos lenne annak fényében, hogy sokkal nagyobb bűntettekért is elengedtek embereket.
2010. aug. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!