Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha engem valaki nyilvánosan...

Ha engem valaki nyilvánosan sérteget ( legutóbb pl: nyomorult fejű, ge**is (nevem), és ilyen szépségek) és ezt felveszem akkor fel tudom jelenteni?

Figyelt kérdés
Ezzel tudnak mit csinálni? Mert nem nagy dolog,de valahol idegesítő és még tenni sem tudok ellene,mert egy nőről van szó így nem bánthatom meg semmi.
2020. júl. 6. 16:35
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Fel tudod. De nem foglalkozik vele senki. Nincs akkora jelentősége. A problémát magadnak kell kezelni, persze ésszel.
2020. júl. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha szándékosan és rendszeresen zaklat, akkor azért fel lehet jelenteni, de ha csak néha összefuttok az utcán, és akkor sérteget, egészen addig, amíg abban amit mond nincs semmilyen becsületsértő dolog, akkor nem.

Utóbbi esetben javaslóm az illető teljes figyelmen kívül hagyását, mintha meg sem hallottad volna, vagy a nyugodt vissza köszönést, hogy pl.: "szerintem is szép napunk van".

2020. júl. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, de ebben nem illetékes a rendőrség, ügyészség.

Ha munkaköröd ellátásával, közmegbízatásod teljesítésével vagy közérdekű tevékenységeddel összefüggésben, illetve nagy nyilvánosság előtt történt, akkor vétség, a bíróságon tehetsz feljelentést magánindítvánnyal, egyébként szabálysértés és a kormányhivatalnál tehetsz feljelentést magánindítvánnyal.

2020. júl. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. júl. 6. 17:49
 5/7 Neurotech ***** válasza:
Nem hiszem h sokáig fog ezzel sértegetni, az ilyet hamar megunja, még ha nyomorult is a fejed.
2020. júl. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ebben reménykedek én is :D
2020. júl. 6. 19:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem foglalkozol vele, látja nem tud vele idegesíteni aztán abbahagyja. Rendőrségen ezzel érdemben nem sokat tennének.
2020. júl. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!