Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a kiskorú gyermekem örököl...

Ha a kiskorú gyermekem örököl az én haszonélvezetemmel, a gyamhivatal nem szolhat bele semmibe ?

Figyelt kérdés
Ha a gyermekem még kiskorú és a párom ràhagyja a lakasait, cégeit(ennek bevételeit, amibol ugye most is elünk) akkor ha a parommal barmi tortenik, en kezelhetem ezeket a dolgokat ha haszonelvezokent szereplek a vegrendeletben?
2020. júl. 10. 21:45
 1/1 anonim ***** válasza:

A gyámhivatal mindig beleszólhat mindenbe. De a haszonélvezőé lesz minden jog azon kívül, hogy eladja.

Egy ügyvéd tudja majd pontosan megmondani hogy cégek esetén milyen kötelezettsége és joga van egy haszonélvezőnek pontosan.

De a gyerek érdekében javaslom, hogy a haszonélvezetet nem korlátlanul adja neked, hanem amíg be nem tölti mondjuk a 20. vagy 25. évét a gyereked.

Viszont utána kellene járni, mert úgy tudom haszonélvezetet nem lehet végrendeletben simán hagyni valakire, azt be kell jegyeztetni még az illető halála előtt. de lehet hogy végrendeletben van rá lehetőség.

2020. júl. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!