Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyik ismerősöm kiskorú...

Egyik ismerősöm kiskorú veszélyeztetése miatt kapott 3 év felfüggesztetettet és elvették a szülői felügyeleti jogát.Mikor lehet vissza kérni a szülői felügyeleti jogot a bíróságtól?

Figyelt kérdés

2020. jún. 14. 18:15
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
72%
Megszüntették vagy felfüggesztették a szülői felügyeleti jogot?
2020. jún. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Megszüntették.
2020. jún. 14. 18:26
 3/39 anonim ***** válasza:
89%
Akkor nem kapja vissza.
2020. jún. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Soha többet nem kaphatja vissza a szülői felügyeleti jogát?
2020. jún. 14. 18:30
 5/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez a lényege a megszüntetésnek.
2020. jún. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Ez igen érdekes lenne soha életében többé nem nevelhetné a gyerekeit akárhány jogszabályt meg néztem azt irta akinek megszüntették a felügyeleti jogát annak is visszaállítja a bíróság ha nem áll fenn tovább az az ok amiért megszüntették.
2020. jún. 14. 18:35
 7/39 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ha "úgyis jobban tudod", akkor miért teszed fel a kérdést.

Másrészt ha valakinek megszüntették a felügyeleti jogát, az végleges.

Ugyanis csak igen KOMOLY ok miatt ítélnek meg ilyet, és a kiskorú érdekei vannak elönyben.

Másrészt ha három évre elítéltek valakit, az nem kicsit hibázott, hanem komolyabb dolgot tett a gyerek ellen, szóval teljesen jogos, ha nem engedik többé a gyerek közelébe!

És "nem érdekes", ha soha többé nem nevelheti a gyerekeket, hanem a gyerekek védelme miatt van így.

2020. jún. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értek ehhez, de ha ilyen jogszabály szintén tudod, akkor miért kérdezed?
2020. jún. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

A szülői felügyeleti jog bírósági megszüntetése

A bíróság megszünteti a szülői felügyeletet, ha


a szülő felróható magatartásával gyermeke javát, különösen testi jólétét, értelmi vagy erkölcsi fejlődését súlyosan sérti vagy veszélyezteti; vagy

a gyermeket más személynél helyezték el vagy nevelésbe vették, és az a szülő, akinek szülői felügyeleti joga szünetel, a gyermek elhelyezésére vagy a nevelésbe vételre okot adó magatartásán, életvitelén, körülményein önhibájából nem változtat.

Ha a szülőt a bíróság valamelyik gyermeke személye ellen elkövetett szándékos bűncselekmény miatt szabadságvesztésre ítélte, a bíróság a szülői felügyeletet a szülő valamennyi gyermeke tekintetében megszüntetheti. A bíróság rendelkezhet úgy, hogy a megszüntető határozat hatálya kihat a később született gyermekre is.


Aki szülői felügyeletet megszüntető jogerős ítélet hatálya alatt áll, nem fogadhat örökbe, nem viselhet gyámságot, gyermek nála nem helyezhető el és - a bíróság vagy a gyámhatóság eltérő rendelkezésének hiányában - nincs joga arra, hogy gyermekével kapcsolatot tartson. §


A szülői felügyeleti jog bírósági visszaállítása

A bíróság a jövőre nézve visszaállítja a szülői felügyeletet, ha az az ok, amely miatt azt megszüntették, már nem áll fenn, és nincs egyéb olyan ok sem, amely a megszüntetésre alapul szolgálna. §

2020. jún. 14. 19:00
 10/39 A kérdező kommentje:
Én sem tudom a jogszabályok de azért utanna olvasgattam a dolgoknak csupán azért tettem fel ezt a kérdést esetleg itt van e olyan aki járt mar ilyen helyzetben.
2020. jún. 14. 19:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!