Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez jogos önvédelemnek számít?

Ez jogos önvédelemnek számít?

Figyelt kérdés
Szóval ha egy sokkal erősebb illető fizikailag bántalmazni kezd én meg késsel megszúrom.

2020. júl. 16. 13:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Én úgy tudom ez már nem megengedett viszont ha azt érzed hogy csúnyán elverne és neked is támad akkor eltörheted egy csontját. Azt hiszem úgy van a törvény hogy egy nagyon kicsivel árthatsz neki többet önvédelemből mint amit ő akart ártani neked, tehát ha elkezd lökdösődni és ordibálni te meg lelövöd az nem önvédelem.
2020. júl. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igazából nem lepődtem meg hogy a jog a bűnözőt védi, ezt Magyarországon megszokhattuk már. Mivel fizikailag nem tudnék neki visszavágni vagy magamat megvédeni igy csupán reménykedhetek hogy életben maradok.
2020. júl. 16. 13:50
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha veszélyben az életed akkor jogos önvédelem.
2020. júl. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
Imádkozni kell, az megvéd (vagy nem)
2020. júl. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ahogy a 3-mas mondja. Ha veszélyben az életed akkor jogos az önvédelem. Ha el akarják venni az életed, de te ölöd meg, nem kapsz semmit.
2020. júl. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Magadat megvedheted. Ha sokkal erosebb nalad az illeto, akkor jogos az is, hogy fegyerrel vedekezel. Arra azert ugyelj, hogy lehetoleg ne old meg, mert az csak akkor jogos, ha a tamadas az eleted ellen iranyult.
2020. júl. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha meg akar fojtani pl akkor jogos, viszont ha csak lökdös meg ütöget akkor nem.
2020. júl. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Már úgy hiányzott a kérdésed. Azt hittem hogy a héten nem fognak késsel megtámadni :))))
2020. júl. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez szituáció függő is. Például, ha megyek a párommal ránktámadnak és mondjuk fejbe vágnak egy percre elájulok, majd amikor magamhoz tértem látnám, hogy a páromról cibálják le a ruhát és meg akarják erőszakolni és mondjuk van egy féltégla az út szélén, amivel én is fejbe vágom, de már úgyhogy belehalt akkor ha nem is jogos az önvédelem és ha esetleg el is ítélne a bíróság gyilkosságért, akkor se igazán érdekelne, hiszen jól jártam el, mert nem tudható az, hogy utána életben hagy-e minket vagy sem, illetve a páromat is megkíméltem attól, hogy olyan szörnyűséget éljen át ... - de amúgy ilyen szituációba se hiszem, hogy elítélnének. (Főleg, ha büntetett előéletű, és megbánást, és azonnali beismerést tesz)
2020. júl. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ha büntetett előéletű = bűntetlen*
2020. júl. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!