Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy felvett telefonbeszélgetés...

Egy felvett telefonbeszélgetés alapján ki lehet deríteni,beazonosítani,hogy kié?

Figyelt kérdés

Abban az esetben is,ha elváltoztatja?Úgy értem,ha valaki telefonban fenyegetőzik,ez rögzítve van,akkor ,ha elváltoztatja akkor is betudják azonosítani,hogy kihez tartozik?

Ilyen felvétellel lehet a rendőrséghez fordulni?



2020. júl. 16. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:

"Ilyen felvétellel lehet a rendőrséghez fordulni?"

Igen, lehet. Persze nekik is nehéz lesz kideríteni, lehet, hogy nem is erőltetik meg megukat, de amúgy rendőrségi ügy. (Volt már akit lecsuktak telefonos fenyegetés miatt.)

2020. júl. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Max a telefonszám alapján lehetne kideríteni, a hang alapján szerintem kétséges.
2020. júl. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És abban az esetben,ha én tudom kié?Úgy értem, ha megnevezek valakit,akire én gondolok,akkor gondolom behívják és a hangját összehasonlítják azzal,ami a felvételen van.De ilyen esetben,akkor is kitudják deríteni,hogy az övé, ha elváltoztatja?Gondolom van ehhez speciális eszközük.
2020. júl. 16. 16:45
 4/8 A kérdező kommentje:
De a telefonszám nem bizonyítható,hogy az övé.És van,hogy magánszámról beszél.Itt csak a hangfelvétel van,ha azt sikerül szereznem.
2020. júl. 16. 16:47
 5/8 anonim ***** válasza:

A felvétel a bizonyításhoz fontos, illetve, hogy egyáltalán foglalkozzon veled a rendőrség. A hívót beazonosítani a hívás időpontja alapján tudja a rendőrség. A számod és a hívás időpontja alapján a te szolgáltatódnál kikérik, milyen számról jött a hívás, és ha az magyarországi, akkor a hívó szolgáltatójától azt is ki tudják kérni, hogy kinek a nevén van a szám.

Külföldi szám esetén már sokkal bonyolultabb az ügy, főleg, ha még csak nem is EU-s szám, hanem valami ukrán, albán, boszniai feltöltőkártyás mobilszám, ez esetben kb esélytelen megtalálni a hívót, ha csak nincs egy nagyon egyértelmű haragosod.

2020. júl. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én tudom ki ő,csak bizonyítani nem.Telefonszám hozzá tartozik az ő nevén van,de arra meg rá lehet fogni,hogy én vettem neki.

Nekem volt már olyan telefonom\számom,ami más (az ő)nevén volt,mert ő vette nekem.

Úgy tudom neki legalább kettő van, de az ismerőseim pedig úgy,hogy nekem van kettő.

Ezért gondoltam rá, ha megvan a fenyegetés akkor onnantól kezdve egyértelműen megtudnák állapítani,hogy nem az én hangom az.

2020. júl. 16. 17:08
 7/8 A kérdező kommentje:
Sajnos engem már nem keres,pont azért,mert fél attól,hogy felveszem a beszélgetésünket.
2020. júl. 16. 17:09
 8/8 A kérdező kommentje:
Gondolom azt is kitudják kérni,milyen kimenő hívásai voltak.
2020. júl. 16. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!